ירון אברהם מרצה

ירון אברהם

ירון אברהם - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

מגיש וכתב מדיני בחדשות 12. בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים במגמת עיתונאות ויחסים בינלאומיים. במהלך לימודי התואר החל לעבוד ככתב בערוץ הכנסת וב-2015 הצטרף לחברת החדשות של ערוץ 12 ככתב לענייני ירושלים. בין עבודותיו העיתונאיות החשובות ניתן למנות את חשיפת הקלטות בין איתמר בן גביר לנתן אשל (2020), חשיפת הקלטות בין אנשי הפלג הירושלמי למשטרה (2020), חשיפת מסמך ביקורים של חברי כנסת אצל אסירים ביטחוניים (2019), חשיפת תמלולי (2018) הקבינט המדיני ביטחוני בין גדי אייזנקוט לנפתלי בנט ועוד.

הרצאות מבוקשות

מתי התחיל הסחרור הפוליטי והאם הוא ייגמר? איך מתנהל קרב הראש בראש בין יאיר לפיד לבין בנימין נתניהו – האיש שחלם להיות שם מול האיש שלא נטש את החלום לחזור? על הספינים והשקרים של הפוליטיקאים בימי בחירות, ואיך הכול חודר לתודעה שלנו?

איך הפך בגיל 49 לראש ממשלת ישראל? האם האקזיט שעשה בעסקים מלמד גם על ההחלטה לנטוש את נתניהו ולהרכיב ממשלה – בניגוד לכל הבטחות הבחירות שלו? מה מניע את האיש הכי חזק בישראל בימים האלה: על היחסים עם איילת שקד, עם יאיר לפיד – ואיך הוא מנסה לגרום לציבור לראות בו מנהיג?
חלק מהסיפורים שתשמעו כאן לא סופרו מעולם, והם מבוססים על תחקיר עם חברים, מכרים, פוליטיקאים ודמויות שעבדו, היו ועדיין קרובים למי שעשה את הבלתי ייאמן.

הרגעים שלא הכרתם את היחסים בין אנשי תקשורת לפוליטיקאים. על יחסי ה"תן וקח" שלא מגיעים לאישומים פליליים, איך לדובב פוליטיקאים לתת מידע, ואיך פוליטיקאים מגיעים אל ליבו של הציבור בדרכים מתוחכמות.

הפוליטיקה הישראלית כבר לא מתאמצת להסתיר את השקרים. הפוליטיקאים ממלאים את השיח בשקרים, עיוותי אמת, תחבולות וספינים. בתוך סבך האינטרסים ומערכות הבחירות שהיו ואלו שאולי בדרך, ירון בא לעשות סדר ולחשוף הכל. הוא יספר לכם את מה שבמסדרונות הממשלה והכנסת היו מעדיפים שלא תראו. בואו לשאול את כל מה שמעניין אתכם: על התקשורת, על בנט, על ביבי, ועל איך בעצם מתקבלות כל ההחלטות של חיינו.

מה נמצא בראש סדר העדיפויות הישראלי אל מול האינטרסים העולמיים? איך מתנהלת מערכת היחסים מול ארה"ב – ומול רוסיה של פוטין? עד כמה שונה ממשלת בנט מממשלת נתניהו בנושאים המדיניים והבינלאומיים? ולמה המילה "שלום" לא מוזכרת במצגת שמסכמת את מטרות הממשלה?

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - ירון אברהם