ליהיא לפיד מרצה

ליהיא לפיד

ליהיא לפיד - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

ליהיא לפיד סופרת, עיתונאית, מרצה ומופיעה, מסמלת את הקול של האישה הישראלית העכשווית. פעילותה במדיות השונות רכשה לה קהל עוקבים שסוחף ברשתות החברתיות אלפי שיתופים ותגובות.

‎ספריה כיכבו ברשימות רבי המכר שבועות ארוכים, ובראשם הספר "אשת חייל" שהוא ציון דרך בכתיבה הנשית האישית בעברית ובשנה הזו "זרות" שהיה מיד לרב מכר וקיבל ביקורות נפלאות.

‎בעבר הייתה צלמת עיתונות וכיום כותבת מרצה ומופיעה.

‎לפיד פעילה בנושאים חברתיים, בדגש על שני תחומים: זכויות נשים והורות לילדים עם צרכים מיוחדים. היא נשיאה של עמותת "שק"ל- שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלות".

 

רפי רשף "אינטימי" עם ליהיא לפיד

 

 

הרצאות מבוקשות

ליהיא לפיד במפגש אישי משתפת במסע שהוביל אותה אל הכתיבה, שהפך אותה לכותבת בעלת קול ייחודי שאיתו מזדהים רבים.

מפגש מעצים ומלא השראה על המסע אל עבר קבלת עצמנו, עם הטוב והפחות טוב, ועל איך רגעים קטנים הם בעצם מציאת האושר.

על גבולות החשיפה בין הפרטי לציבורי, על ההבדל בין כתיבת רומן רב מכר לכתיבת מדור שבועי ועל איזה תפקיד יש לכתיבה היום, בעידן הרשתות החברתיות.

ערב מרגש ומעצים, על הקול הנשי העכשווי שמתמודד גם עם הצורך לשבור חומות וגם עם השאלות לגבי התפקיד במרחב האישי והפרטי.

על ההשפעה של וירג'יניה וולף ושרה אהונסון, "האליפים" על הכתיבה שלה וגם על החיים של כולנו.

ליהיא לפיד מחברת רבי המכר "זרות", "אשת חייל", סודות ששמרתי בבטן", "אני לא יכולה להיות תמיד נהדרת" ו"אמא של חייל/ת". ספרי הילדים "סבא השמן וסבא הרזה" ו "לחש הקסמים".

ליהיא לפיד היא מדמויות המפתח בעשייה למען קבלת השונה. במפגש מעצים זה משתפת לפיד תובנות על המסע שלה כאמא לילדה מיוחדת, מסע שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות. שיחה על התמודדות אבל גם על מציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים אבל גם על השלמה וקבלה. ואהבה ללא תנאים.

לפיד, מחברת הספר "אשת חיל" שבו חשפה את ההורות המיוחדת שלה, היא נשיאה של עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות) ופעילה חברתית בתחום.

 

קטע ההרצאה על קבלת השונה כפי שהופיעה בתוכנית הבוקר בערוץ 12:

https://www.facebook.com/lihilapid/videos/734899053781422

ליהיא לפיד במופע מרגש, עם מבט חודר אך גם מלא הומור על התפקידים שונים שלנו בתוך מעגל החיים. על החיים המשפחתיים, על להיות אמא, על נשים וגברים, על הגשמת חלומות וגם על המפגש עם המציאות.

לפיד, כותבת בעלת קול ייחודי שאיתו מזדהים רבים, במפגש מעצים ומלא השראה על המסע אל עבר קבלת עצמנו, עם הטוב והפחות טוב, ועל איך רגעים קטנים הם בעצם מציאת האושר.

"מותר לך להגיד 'לא מתאים לי'.  מותר לך לבכות אבל עדיף לצחוק. מותר להתעקש על אהבה. מותר לך לוותר על קשרים שעושים לך רע ולהקיף את עצמך באנשים שמשמחים ומחזקים אותך.  ומותר לך לחשוב על האושר שלך".

 

מפגש אישי ומרגש שבו לפיד לוקחת למסע בין תחנות החיים והאתגרים. האהבה והאימהות, ההצלחה והוויתורים, הילדים הקטנים והגדולים, והתפקידים שלנו כאשת איש, בת, אמא חברה ואישה עובדת.

ליהיא לפיד במופע נשי מעצים על התמודדות האישית שלה, ושל נשים נוספות, עם הצורך לשבור חומות ותקרות זכוכית אך גם עם השאלות לגבי התפקיד במרחב האישי והפרטי.

לפיד משתפת גם בהתמודדות עם היותה אמא לילדה מיוחדת, ועל המסע הזה שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות.

"הריני בזאת מוותרת על להיות כל הזמן יעילה מצויינת ומצטיינת.

אני פשוט לא יכולה להיות כל הזמן נהדרת.

נראה לי שאם אשתדל קצת פחות יצליח לי הרבה יותר, וכולם ירוויחו.

גם אני".

מופע מרגש ועם הומור, על מה זה להיות אישה ואמא, ואיך בין ההשקעה בעבודה להשקעה במשפחה, והרצון להצטיין בכולם, קצת שכחנו את עצמנו.
הפעם לא נדבר על איך להצליח או להשיג עוד,
אלא נעצור רגע, ונחשוב
איך אנחנו יכולות להיות קצת יותר טובות אל עצמנו.

מפגש מעצים ומרגש על התמודדות מול משברים שנכנסים הבייתה. לפיד, שכותבת את פס הקול של האישה הישראלית, משתפת במסע שלה למציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים אבל גם על השלמה וקבלה, שמירה על הבית ועל אהבה ללא תנאים.
לפיד, מחברת הספר "אשת חיל" שבו חשפה את ההורות המיוחדת שלה, הספר "להיות אמא של חייל/ת" ורב המכר "זרות" שנוגע בהוויה הישראלית במפגש מרגש בין אם שכולה לצעירה מורדת.
מפגש מיוחד לימים האלו, שבהם היחד הוא הדבר היחיד שמחזק והחברה האזרחית היא חזית בפני עצמה.

ליהיא לפיד על האישי מול הציבורי. מפגש אישי בו משתפת לפיד במסע שלה מילדה בערד, דרך צילום וכתיבה.
מפגש מעצים ומלא השראה על המסע בין קושי וצמיחה מתוכו, קבלת עצמנו, עם הטוב והפחות טוב, ועל איך רגעים קטנים הם בעצם מציאת האושר.
על גבולות החשיפה בין הפרטי לציבורי, על ההבדל בין כתיבת רומן רב מכר לכתיבת מדור שבועי ועל איזה תפקיד יש לכתיבה היום, בעידן הרשתות החברתיות.

ערב מרגש ומעצים, עם שאלות לגבי התפקיד במרחב האישי והפרטי, על הכתיבה שלה וגם על החיים של כולנו.

ליהיא לפיד במפגש מעצים ומרגש על התמודדות מול משברים ועל איך למצוא את האור שוב.
לפיד, כותבת כבר שנים את פס הקול של האישה הישראלית, ומשתפת במסע שלה למציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים אבל גם על השלמה וקבלה, שמירה על הבית ועל אהבה ללא תנאים.

למה כדאי להזמין הרצאה של ליהיא לפיד

ליהיא לפיד בהרצאה מרגשת, שנשים יוצאות ממנה עם מתנה גדולה לנשמה. וחיוך גדול על הפנים. והכי מגיע להן.

ליהיא לפיד בתוכנית הבוקר קשת 12 לקראת יום האישה

 

order lecture by - ליהיא לפיד