ליהיא לפיד מרצה

ליהיא לפיד

ליהיא לפיד - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עיתונאית, סופרת ומרצה.

כבר למעלה מ 15 שנה שלפיד כותבת מדור שבועי מצליח בידיעות תקשורת, בחשיפה ארצית עצומה. המדורים של לפיד הפכו מזמן לפס הקול של האישה הישראלית, והפרסומים שלהם ברשתות החברתיות סוחפים אלפי שיתופים ותגובות.

לפיד פרסמה שני רומנים, ספר לאימהות של חיילים, שני ספרי ילדים וספר מתכונים. ספריה כיכבו ברשימות רבי המכר שבועות ארוכים, ובראשם הספר "אשת חייל" שהיה ציון דרך בכתיבה הנשית האישית וחשף זווית חדשה של מבט על להיות אמא.

לפיד הובילה כמה סרטים דוקומנטריים על נשים וגברים וסרה האחרון "סיירת אמא" שודר בערוץ 13. בעבר לפיד הייתה צלמת עיתונות וכיום כותבת מרצה ומופיעה.

לפיד פעילה בנושאים חברתיים, בדגש על שני תחומים: זכויות נשים והורות לילדים עם צרכים מיוחדים. בשני הנושאים לפיד פעילה חברתית מובילה. היא נשיאה של עמותת "שק"ל- שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלות".

 

 מעוניינים לראות עוד? הקליקו לצפייה בהרצאות מענייניות נוספות

 

הרצאות מבוקשות

ליהיא לפיד במפגש אישי, משתפת במסע שהוביל אותה לעבור מצילום לכתיבה ומה הפך אותה לכותבת בעלת קול ייחודי שאיתו מזדהים רבים. שיחה על גבולות החשיפה, בין הפרטי לציבורי, על ההבדל בין כתיבת רומן רב מכר לכתיבת מדור שבועי ועל השאלה מהי ספרות נשים ואיזה תפקיד יש לכתיבה הנשית היום, בעידן הרשתות החברתיות. ערב מרגש ומעצים, על התמודדות של נשים עם הפריצה למרחב הציבורי, ועל הקול הנשי העכשווי שמתמודד גם עם הצורך לשבור חומות וגם עם השאלות לגבי התפקיד במרחב האישי והפרטי. על ההשפעה של וירג'יניה וולף ושרה אהונסון, "האליפים" ואושו על הכתיבה שלה וגם על החיים של כולנו.

ליהיא לפיד מחברת רבי המכר "אשת חייל", סודות ששמרתי בבטן", "אני לא יכולה להיות תמיד נהדרת" ו"אמא של חייל/ת". ספרי הילדים "סבא השמן וסבא הרזה" ו "לחש הקסמים".

ליהיא לפיד היא מדמויות המפתח בעשייה למען קבלת השונה.
במפגש מעצים זה משתפת לפיד תובנות על המסע שלה כאמא לילדה מיוחדת, מסע שבו היא מהווה השראה למשפחות רבות. שיחה על התמודדות אבל גם על מציאת מוקדי הכוח והשמחה, על המאבקים אבל גם על השלמה וקבלה. ואהבה ללא תנאים.
קטע מההרצאה הזו שודר במסגרת הפינה "שיעור פרטי" ב"חדשות הבוקר" של קשת 13 והפך מיד לסרטון ויראלי שסחף עשות אלפי צפיות ותגובות נרגשות.
לפיד, מחברת הספר "אשת חיל" שבו חשפה את ההורות המיוחדת שלה, היא נשיאה של עמותת שק"ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מוגבלויות) ופעילה חברתית בתחום.

ההרצאה של לפיד מעצימה ומעניקה תובנות לכל אישה, ואולי דווקא היות והיא חושפת את סיפורה האישי, אליו מתחברות נשים רבות. באופן מרגש ומרתק היא מספרת על המסע של נשים רבות וגם על המסע שלה. על הירידות והעליות, על ההזדמנויות, על הוויתורים אבל גם על הניצחונות והסיפוק. ההרצאה מרגשת אך גם מצחיקה. ואין אישה שלא תמצא בה משהו שיישאר איתה עוד הרבה אחרי. בתוך שיח ההעצמה הנשי, ההרצאה הזו פחות מדברת על איך להצליח יותר, ושמה דגש על איך לשמוח יותר ממה שכן יש. פחות על איך להשיג עוד- ויותר על קבלת המורכבות ועל ההבנה שלא הכל יצליח ולא הכל יהיה מושלם. ושזה בסדר. מותר לנו.

 

למה כדאי להזמין הרצאה של ליהיא לפיד

ליהיא לפיד בהרצאה מרגשת, שנשים יוצאות ממנה עם מתנה גדולה לנשמה. וחיוך גדול על הפנים. והכי מגיע להן.

order lecture by - ליהיא לפיד