ד"ר לילי שעשוע מרידן מרצה

ד"ר לילי שעשוע מרידן

לילי שעשוע מרידן - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

לילי, ד"ר למדעי ההתנהגות, Ph.D., סגן אלוף (במיל'), אם לארבעה ואצנית מרתון, מרצה בתחומי המנהיגות ומחקרי האושר. בעלת ניסיון של 30 שנים בניהול משאבי אנוש בתפקידים בכירים בצה"ל. הרצאותיי יישומיות וממוקדות בכלים לתהליכי שינוי, צמיחה ואימוץ גישה חיובית ויצירתית, במסגרות קבוצתיות ואישיות, בקרב קהלי יעד מגוונים.
הרצאותיי מתובלות בידע אקדמי לצד סיפורי השראה מתוך ניסיוני האישי בדרך למימוש עצמי ולהצלחה, תוך התמודדות עם אתגרים ושינויים לאורך שלבי החיים.
אני מאמינה שכל יום הוא היום הראשון בשארית חיינו ואני יכולה לתרום לכל אדם לפתח נפש בריאה יותר, להכיר בערכו, לחוש שמחה, שביעות רצון וסיפוק בחייו וללמד מנהל או ארגון – את מרכיבי המנהיגות ותובנות הפסיכולוגיה החיובית היישומית כדי להנהיג ארגון מאושר, יצירתי ואפקטיבי שאנשיו פועלים מתוך מוטיבציה, יצירתיות ונאמנות.

הרצאות מבוקשות

ההרצאה תחשוף סיפור אישי מרתק ומעצים המשולב בידע, מחקרים ותובנות מעולם הפסיכולוגיה החיובית, מדעי האושר, בדגש על האתגרים במאה ה- 21- ניהול קריירה ומשפחה, התמודדות עם כישלונות, השוואה חברתית, בדידות ומציאת אושר ואיזון בתחומי החיים . ההרצאה משעשעת אך בעיקר מקנה כלים לתרגול ואימון החשיבה החיובית בכל תחומי החיים ומהווה מנוף להצלחה, לשינוי ולהגשמת חלומות.
מחקרי המוח המובילים כיום -"ניורופלסטיות" (הפלסטיות של מערכת העצבים, הנקראת גם גמישות מוחית), מלמדים כי בכל גיל ניתן לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות.
המחקר המדעי מראה כי מנהלים ועובדים מאושרים מקבלים החלטות ניהוליות יעילות ונכונות יותר, נאמנים יותר לארגון, יצירתיים ואפקטיביים יותר בעבודתם ויוצרים סביבה חברתית נעימה ומלוכדת יותר.

האהבה היא כלי משמעותי ובעל מתאם גבוה לאושר עפ"י מחקרי הפסיכולוגיה החיובית. אנו פחות מתרגלים למערכות יחסים (לעומת דברים חומריים) ושואבים ממערכות אלו סיפוק והנאה לאורך זמן. בהרצאה נתוודע למולקולת האהבה ונרכוש כלים ליצירת תשתית שתפריח את האהבה בכל מעגלי החיים – החברות והזוגיות לשנים רבות.

הפרישה מהווה שינוי משמעותי ביותר עבור הפורש ונתפסת כמשבר. ההרצאה/סדנה תציע כלים להתמודדות אפקטיבית עם הפרישה, כולל תפיסתה כהזדמנות לפרק חדש בהתפתחות האישית וצמיחה (מתן משמעות חדשה ). נושאים:
תהליך הפרידה מהארגון
המערכת המשפחתית בתקופת הפרישה
יצירת סדר יום חדש (מועסקות- חיים מלאים בעשייה)
פיתוח קשרים חברתיים
התמודדות עם שינוי פיזי, אורח חיים בריא
נתינה והתנדבות
תכנון פעילות-תרבות הפנאי, שעון הזמן…

העידן הנוכחי מאופיין בלחץ ושחיקה, ריבוי מטלות ודרישה לזמינות גבוהה ומולטיטסקינג, שאיפה לפיתוח קריירה משמעותית לצד ניהול חיי משפחה מספקים. לחץ מתמשך יכול לגרום לשחיקה ולתשישות נפשית רגשית או פיזית- פגיעה בבריאות, באפקטיביות ובמערכות היחסים. בהרצאה נרכוש כלים לשינוי תפיסה וחשיבה- הלחץ אינו אויב- ניתן להפוך אותו לידיד, ללחץ חיובי אשר מגביר את ההנעה והמוטיבציה האישית.

ההרצאה עוסקת בהשפעת שינויים ומשברים במהלך החיים על החוסן והכושר הנפשי ובכלים והתערבויות ליצירת חוסן אישי וניהולי. נלמד כיצד נפתח מנהיגות מעצימה שתשמור על חוסן העובדים והצוות לאורך זמן ותמנע שחיקה, תכנון "היום שאחרי" – צמיחה מתוך משבר.

הזמן הוא משאב הנמצא במחסור תמידי, הזמן עובר מאוד מהר כשנהנים. אי אפשר לעצור את השעון לכן אי אפשר לנהל את הזמן אלא את עצמנו ואת הדברים שאנחנו עושים בזמן נתון, העלות של הזמן: עפ"י העלות האלטרנטיבית – מה ניתן היה לעשות במקום זאת, בתמורה, באותו פרק זמן?                                            הקושי בניהול העצמי נוצר בשל הרגלים (הסחות דעת, דחיינות), מאפיינים אישיותיים וגזלני זמן.                  בהרצאה נפתח מודעות להתייחסות לזמן כמשאב ונרכוש כלים לניצול זמן אפקטיבי המאפשר לנו לממש סדרי עדיפויות, לחלום ולהגשים וליהנות מרוגע יחסי בעולם תובעני של גזלני זמן.

בעבר ייחסו יצירתיות למיעוט של גאונים, יצירתיות ככישרון מולד, המשויך למיעוט של גאונים בתחומים של אומנות, ספרות, מוזיקה ועוד. כיום רואים ביצירתיות תכונה הנמצאת אצל כל בני האדם וניתנת לפיתוח. מחקרים מלמדים שאנשים יצירתיים חווים יותר רגשות חיוביים, יוצרים סביבם סביבה המאפשרת סיעור מוחות ולכן חשים סיפוק גדול יותר. בהרצאה נבין מהו הגורמים המעכבים חשיבה יצירתית (מחסור בזמן, קיבעון, פחד מכישלון) ונפתח מודעות לאימון שריר היצירתיות הטמון בכול אדם לצורך פתרון בעיות, התמודדות עם שינויים, ניצול הזדמנויות ומימוש עצמי.

 

קשה להגדיר מנהיגות! אך ברור לכולנו כי לא כל מנהל הוא מנהיג- מנהלים מוכוונים להשיג את מטרות הארגון ביעילות ותכליתיות, למנהיג ערך מוסף בהיותו מעורר השראה, ללא תלות במינוי פורמלי, מעצים ומשפיע על העובדים ובכך יוצר מחויבות וחיבוריות ארגונית. בהרצאה נחשוף את תאוריות המנהיגות המובילות , נתוודע לאתגרי המנהיגות במאה ה-21 המרובה בטכנולוגיה, שינויים תכופים ודעת קהל משפיעה. נרכוש כלים להפיכת אנשים מאוסף אקראי של אינדיבידואלים לקולקטיב שפועל יחד למען השגת מטרה משותפת.

פרזנטציה היא היכולת לרתום, להרשים ולשכנע בעמדה, ברעיון. אנשים המיומנים בפרזנטציה מובילים לשינוי, בעלי דימוי עצמי גבוה יותר, מצליחים ומסופקים יותר. נדמה כי ישנם אנשים עם יכולת מולדת לסחוף ואחרים שמפספסים את ההזדמנות להרשים ולרתום . בהרצאה נלמד על מיומנויות הפרזנטציה, נאמץ כלים להצגה אפקטיבית של נושאים, נרתום ונשכנע בכל תחום ובכל זמן.

למה כדאי להזמין הרצאה של לילי שעשוע מרידן

ד"ר לילי שעשוע  מביאה בהרצאותיה את ניסיונה המעשי, האישי והניהולי . הרצאותיה מעצימות מעשירות ומלאות הומור .

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,צילום

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות ילדים ומשפחה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות על חזרה ללימודים ולבתי ספר,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - לילי שעשוע מרידן