לימור לבנת מרצה

לימור לבנת

לימור לבנת - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

לימור לבנת נולדה בחיפה והינה דור שביעי בארץ מירושלים. הוריה היו פעילים בולטים במחתרות שלחמו להקמת מדינת ישראל, אביה עזריאל ז"ל לוחם בלח"י, נעצר ע"י הבריטים והוגלה לאפריקה, ואמה שולמית, לוחמת בפלמ"ח, ליוותה שיירות בדרך לירושלים ומכונה 'זמרת המחתרות'.

כך שאפשר להבין שהיא לא בחרה בפוליטיקה. הפוליטיקה בחרה בה .

השירות למען המדינה הוא ב-DNA שלה (עוד לפני הימים שבהם גילו את ה-DNA). לבנת למדה ספרות באוניברסיטת תל אביב והיא גם בעלת תואר דוקטור לשם כבוד מ- Yeshiva University, על תרומתה להעשרת החינוך היהודי והעלאת הרמה האקדמית באוניברסיטאות.

בשנים 1996-1999, בקדנציה הראשונה של נתניהו כראש ממשלה, שימשה לבנת כשרת התקשורת.

במהלך כהונתה, יצאה לפועל מהפיכת התקשורת של ישראל, והיא יישמה תכניות שאפתניות להפחתת הרגולציה והפרטת חברת "בזק" שנפסקה למעלה מעשור קודם שהחלה לכהן בתפקידה.

בשנים 2001-2003 כיהנה כשרת החינוך ובשנים 2003-2006 כשרת החינוך, התרבות והספורט בממשלות בראשות ראש הממשלה, אריאל שרון ז"ל.

במהלך כהונתה הקימה את הוועדה המקיפה ביותר שמטרתה היתה לבדוק את תפקודה ואיכותה של מערכת החינוך בישראל ("ועדת דוברת"), ולאחר הגשת מסקנות הוועדה הובילה לבנת את תחילת הטמעתן.

על אף התנגדות חריפה של ארגוני המורים שכללה קמפיין אישי נגדה, הרי שהדו"ח המקיף שחיברה הוועדה משמש כ"תנ"ך" לכל הרפורמות שמבוצעות במערכת החינוך בעשור האחרון.

לימור לבנת כיהנה כשרת התרבות והספורט בשנים 2009-2015 בממשלות בראשות בנימין נתניהו.

בשנותיה כשרת התרבות והספורט הובילה שורת רפורמות לטובת הציבור אשר נועדו להנגיש את התרבות והספורט לכל אזרחי ישראל, תוך שימת דגש על אזרחים מהפריפריה הגיאוגרפית והתרבותית.

במהלך כהונותיה כשרה, כיהנה לבנת גם כחברה בקבינט הביטחוני-מדיני ויזמה את הקמת ועדת השרים לקידום מעמד האישה בחברה הישראלית שאף עמדה בראשותה מאז הקמתה.
במהלך השנים בהן כיהנה כחברת כנסת היתה חברה בוועדות הכנסת השונות ובהן: ועדת כספים, ועדת חוץ וביטחון, ועדת החינוך, התרבות והספורט, ועדת העבודה והרווחה, והוועדה לקידום מעמד האשה.

כיום מכהנת לבנת כדח"צית בקרן הפנסיה מגדל-מקפת, חברה בוועד המנהל של מרכז סוזן דלל ומכהנת בהתנדבות מלאה כיו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה.

 

 מעוניינים לראות עוד? הקליקו לצפייה בהרצאות מענייניות נוספות

הרצאות מבוקשות

שבעים שנים של פוליטיקה ישראלית- מעמדן של הנשים השתפר? למה בכלל צריך נשים בפוליטיקה? כיצד ביכולתנו להשפיע? סיפורה המרתק של לימור לבנת, שרה בכירה לאורך שנים מנקודת מבט קצת שונה

לימור לבנת כאישה, הגיעה אחרונה לפוליטיקה. כלומר, אחרי כל חבריה בני גילה וחבריה מהאוניברסיטה, שיחד פעלו בתחילת שנות ה-70, וכבשו את השלטון, עוד לפני מהפך 77', רק כי הייתה (ועדיין)… אישה.

סיפור חייה מההתחלה. פריצת הדרך האיטית יחסית לידידיה הגברים, ההתמודדות כאישה בממשלה ובחיים הציבוריים, ההתמודדות עם הדעות הקדומות, השובניזם והסקסיזם. על המאבק לשיוויון, היכולת לשנות, המחויבות (ובעצם, אי המחויבות) של מנהלות ומנהלים לקידום נשים, האתגרים ואנקדוטות מ-23 שנים כח"כ, מתוכן 14 כשרה.

המרחק בין מה שהאזרחים רואים, או קוראים, באמצעי התקשורת על הממשל הישראלי, לבין מה שקורה מאחורי הקלעים, הוא עצום ורב.

על הקשיים בהנעת תהליכים ושינויים, על הבירוקרטיה, מי מנהל את המדינה? והאתגרים מול הדרג הבירוקרטי. כל זה מלווה בסיפורים מעניינים שהיו שגרת יומי במשך 23 שנה.

על רפורמות שביצעתי כשרת תקשורת (1996-1999) הכנסת הלוין YES וביטול מונופול חברות הכבלים מול התנגדות הטייקונים ואיך רתמתי למהלך את נציגי האופוזיציה.
פתיחת שוק השיחות הבינלאומיות לתחרות וביטול מונופול בזק בינלאומי. הכנסת מפעיל שלישי לשוק הסלולר- 'פרטנר', למרות המתנגדים.
על רפורמות שביצעתי כשרת חינוך (2001-2006).תקצר היריעה מלפרט בכתב, ולכן יסופר בהרצאתי. אזכיר רק את הקמת ועדת דוברת. אשר ניתחה את בעיות מערכת החינוך והציעה פתרונות רציניים, חשובים, אשר ארגוני המורים ניסו למנוע בכוחניות. עד היום דוח דוברת הוא ה'תנ"ך' של השינויים שנעשים הלכה למעשה במערכת, אם כי, לא במלואם, למרבה הצער. ועוד על רפורמות שביצעתי כשרת ספורט ותרבות.

למה כדאי להזמין הרצאה של לימור לבנת

לימור לבנת הינה אישה כריזמטית וחזקה שמאז ומתמיד נלחמה עבור החלשים בחברה.
בהרצאותיה היא חושפת את עולם הפוליטיקה, עולם גברי, בו כל אישה צריכה להילחם על מקומה. איך למרות הקידמה והשאיפה לשיוויון ישנה תקרת זכוכית עבה במיוחד.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - לימור לבנת