מוריה לפיד קור מרצה

מוריה לפיד קור

מוריה לפיד קור - מרכז המרצים
עברית

קורות חיים

מוריה לפיד קור ילידת תל אביב ניהלה את המחלקה למורשת ישראל בערוץ הראשון. מגישה תכנית שבועית ברדיו גלי ישראל: "השבוע שהיתה" – אקטואליה בעין פמיניסטית.
לפיד קור עוסקת בענייני יהדות וספרות ומנחה פאנלים ואירועים – דוגמת תיקון ליל שבועות של "צוהר", "הלילה לא לומדים תורה" בככר רבין, פסטיבל יהדות "זה לא בשמיים" בכפר גלעדי, ועוד.
פעלה כמרצה בחוג לתקשורת במכללת ליפשיץ בירושלים ובמדרשת לינדנבאום, בקורס שנקרא "מדיה יהודית" ובקורס "להיות כתב בטלויזיה", ומרצה אורחת גם כיום בפורומים שונים.
בעבר: כתבת לענייני התיישבות של חדשות הערוץ הראשון, כתבת בחדשות המקומיות של ירושלים, כתיבה והגשה של פינות בנושאי הורות ומשפחה בערוץ "בייבי" בכבלים.
לפיד קור הינה בוגרת המכון לטוענות רבניות בירושלים, ובעלת תואר ראשון במדעי המדינה , ותואר ראשון ושני בספרות

הרצאות מבוקשות

רק לפני מאתיים שנה נשים התחילו לכתוב ספרות. עד לפני מאה שנה הן לא כתבו בעברית. האם לכן שכשהן התחילו כבר לכתוב, התמקדו הנשים בסיפורי ניאוף ודווקא בשפת הקודש?! למה אשתו של בן יהודה החלה קריירה ספרותית בסיפורי בגידה, למה מתנחלות כותבות על הנושא האסור, והאם התנ"ך הכין אותנו לספרות כזאת?

הטלוויזיה היא הכלי הכי מושחת שלנו, אבל האם אפשר לצקת בה תוכן אחר? מה קורה כשמנסים להשתמש במסך להקניית ערכים, והאם השימוש באמצעי התקשורת למטרות יהודיות נדון לכישלון?

לאורך הדורות הריטואל האמוני ברור: אלוהים הוא השליט, אנחנו חוטפים בראש וחוזרים אליו כל פעם מחדש, מלאי תקווה שיסכים להמשיך לשמש כאל הרחום והחנון שלנו. נשמע מוכר? הקבלה והמקרא עמוסים בדימויים של עם ישראל=נקבה, האל=זכר, והתיאוריות הפמיניסטיות של ימינו מסתדרות עם זה מצוין. אז מה לעשות והאם יש סיכוי לאהבה?

למה כדאי להזמין הרצאה של מוריה לפיד קור

מוריה נותנת נקודת מבט נשית ועמוקה על נושאי היום יום, הספרות והתקשורת.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - מוריה לפיד קור