ד"ר מיכל יערי מרצה

ד"ר מיכל יערי

מיכל יערי - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

חוקרת מדינות המפרץ. כתבה דוקטורט אודות מדיניות החוץ הסעודית. מלמדת באוניברסיטאות ובמסגרות אקדמיות נוספות. עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים ממסדיים ופרטיים באשר לסוגיות מפרציות. משמשת פרשנית בתקשורת הישראלית והזרה לנושאים אלו.

ד"ר יערי עוסקת בנושאים שלא מדוברים בדרך כלל בתקשורת הישראלית. בזכות סקרנותה ותשוקתה לדעת איך נראים באמת החיים של האזרחים במדינות המפרץ, היא חושפת את קהל המאזינים לסוגיות מרתקות, כמו: זוגיות בעולם הערבי, מקומה של הדת בחיי החברה, מאבקן של הנשים לזכויות, ועוד. בנוסף, הרצאותיה מלוות בקריקטורות וסרטונים שהופכים את הדיון למרתק ויחודי.

 

 

הרצאות מבוקשות

כיצד משפיעות הרשתות החברתיות על מאבקן של הנשים לזכויות? מה הוביל להחלטה של השלטון הסעודי לאפשר לנשים לנהוג? מדוע יש צמיחה מטאורית באחוז הגירושין? מה ההבדל בין המדינות הערביות ביחסן לנשים?

מה הסיכויים לראות את מטוסו של מלך סעודיה נוחת בישראל? מדוע ישראל ומדינות המפרץ שומרות על קשרים חשאיים ומסרבות לחשוף אותן בפומבי?האם ישראל וסעודיה ימשיכו לשתף פעולה גם כאשר יפחת האיום האיראני? איזה מחיר ישראל תצטרך לשלם בשביל שלום עם מדינות המפרץ? כיצד תשתנה הכלכלה הישראלית בעקבות הקשרים הכלכליים עם מדינות ערב? עד כמה הסוגיה הפלסטינית מעכבת שלום בין ישראל לשכנותיה?

מדוע בסעודיה כמעט חצי מהזוגות מתגרשים? כיצד משפיעות הרשתות החברתיות על מאבקן של הנשים לזכויות? מה הוביל להחלטה של השלטון הסעודי לאפשר לנשים לנהוג? האם נשים תוכלנה להסיר את הרעלה בשנים הקרובות?

מדוע חצי מהזוגות הנשואים בסעודיה מתגרשים? כיצד נראים חיי הנשים הסעודיות לאחר ההיתר לנהוג? האם יורש העצר טוב או רע לסעודיה? האם צפוי שלום בקרוב בין ריאד לירושלים?

כיצד הפכו נסיכויות הנפט העשירות למדינות המתמודדות עם אתגרים כלכליים? מה יקרה ביום שבו יגמר הנפט? האם המצב הכלכלי עלול להוביל להפלת המשטרים בנסיכויות המפרץ? עד כמה מסוגלות מדינות המפרץ לשרוד ללא מיליוני עובדים זרים?

מה יש בכדורגל שהופך אותו לשדה קרב בין מדינות ועמים במזרח התיכון? כיצד הפך הספורט לכלי למחאה פוליטית נגד השלטון הרודני? מה עלה בגורלו של מתאבק איראני שהחליט להיאבק באיסור להתחרות בישראל? באילו סוגי ספורט עוסקות הנשים בעולם הערבי, ועד כמה אנחנו קרובים לראות שחיינית אולימפית ערביה?

על כך ועוד בהרצאה מרתקת העוסקת ביחסים המורכבים של הספורט והפוליטיקה במזרח התיכון. ההרצאה משלבת קטעי וידיאו, קריקטורות ועוד.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

ד

ד"ר מיכל יערי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - מיכל יערי