ד"ר מיכל יערי מרצה

ד"ר מיכל יערי

מיכל יערי - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

חוקרת מדינות המפרץ. כתבה דוקטורט אודות מדיניות החוץ הסעודית. מלמדת באוניברסיטאות ובמסגרות אקדמיות נוספות. עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים ממסדיים ופרטיים באשר לסוגיות מפרציות. משמשת פרשנית בתקשורת הישראלית והזרה לנושאים אלו.

ד"ר יערי עוסקת בנושאים שלא מדוברים בדרך כלל בתקשורת הישראלית. בזכות סקרנותה ותשוקתה לדעת איך נראים באמת החיים של האזרחים במדינות המפרץ, היא חושפת את קהל המאזינים לסוגיות מרתקות, כמו: זוגיות בעולם הערבי, מקומה של הדת בחיי החברה, מאבקן של הנשים לזכויות, ועוד. בנוסף, הרצאותיה מלוות בקריקטורות וסרטונים שהופכים את הדיון למרתק ויחודי.

 

 

הרצאות מבוקשות

מדוע אישה סעודית שהקימה דוכן פירות וירקות בשוק נחשבת לאישה פורצת דרך? כיצד הפך שיח על מיניות בעולם הערבי לסמל להעצמת נשים? באיזה אופן משפיע שילוב נשים בשוק העבודה על הזוגיות? מדוע דווקא עכשיו ישנה פריחה בספורט הנשי בעולם הערבי? איך אפשר לשלב בין פמיניזם לאסלאם?
ההרצאה תלווה את הגיבורות בקשיים, בדילמות האנושיות ובהישגים פורצי הדרך.

מהו סוד הקסם של יורש העצר הסעודי? כיצד מתמודדת ממלכת הנפט עם היום שבו העולם יתנתק מהנפט? כיצד הפכו הנשים לכוח הבולט בחברה הסעודית, לאחר שנים ארוכות של דיכוי? איך מצליחה הממלכה השמרנית ליישב בין אסלאם קיצוני לחיים מודרניים וטכנולוגיים?
הרצאה זו מציגה את פניה האחרים והלא ידועים של הממלכה הסעודית. ההרצאה מלווה בסרטונים, קריקטורות ועיתונות סעודית.

למה דווקא עכשיו מדינות המפרץ מוכנות ורוצות שלום עם ישראל, ומה הסיכויים לראות את מטוסו של מנהיג מדינות המפרץ, מוחמד בן סלמאן, נוחת כאן? מה ״המתכון״ לשלום חם עם מדינות המפרץ ומה צריך להיות השלב הבא? מה מסכן את היחסים המתחממים בין ישראל למדינות המפרץ?
ההרצאה תסקור ותנתח את התשובות האפשריות לשאלות הללו דרך הרשתות החברתיות, הקריקטורות ותופעות תרבותיות חדשות.

כיצד בן לאדן השתמש בנאמנות של אוהדי הכדורגל כדי לבנות ארגון טרור? מה קורה לספורטאי ערבי שהוגרל להתחרות מול ספורטאי ישראל? באיזה אופן משקף הספורט את השינוי במעמד האישה בעולם הערבי? למה מדינות המפרץ משקיעות מיליארדי דולרים באירוח תחרויות הספורט הגדולות ביותר בעולם, על אף שאין להן תרבות ספורט מפותחת?

כיצד העלייה הדרמטית באחוזי הרווקות והגירושין משקפת את הקרע בעולם הערבי בין כוחות שמרניים לליברליים? מדוע נאסר על אזרחי סעודיה לבנות בובות שלג? מה מלמד פסטיבל הקולנוע בסעודיה על מעמד אנשי הדת בממלכה? באיזה אופן סוגיית האלימות בתוך המשפחה נקשרת לדת ומסורת? האם מותר להשתיל איבר של חזיר בגוף של אדם מוסלמי?

האם חשיפת ביקורו של אלוף במועדון חשפניות היא בגדר פגיעה בביטחון הלאומי, או שזכות הציבור לדעת גוברת? כיצד יכולה מדינת ישראל הדמוקרטית להתמודד עם איומי הטרור, מבלי לאמץ שיטות פעולה של ארגון הטרור שבו היא נלחמת? מדוע העיתונאים ביקשו שיטילו עליהם צנזורה? כיצד מתמודדת הדמוקרטיה הישראלית עם ארגוני ביטחון שזוכים להרבה השפעה וכוח?
ההרצאה תסקור את האופן שבו מדינת ישראל מנווטת בין היותה דמוקרטיה לבין איומי הביטחון שמאלצים אותה לכרסם בזכויות הדמוקרטיות של אזרחיה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

ד

ד"ר מיכל יערי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,יום האישה 2022,מרצים לחוגי בית

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - מיכל יערי