מעין קרת מרצה

מעין קרת

מעין קרת - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

מעין קרת התחילה כדוגמנית בת 16 במילנו כשההצלחה קרתה לה בן יום, ביום השני שלה במילנו כבר הצטלמה לפוסטרים שהיו תלויים בכל רחובות איטליה וכשהלכה ברחוב ראתה את עצמה בכל פינת רחוב. לקח לה לא מעט שנים להבין מה קרה לה שם, ברבדים שונים ומגוונים ועוד כמה שנים נוספות להבין שהיא רוצה לשנות את תרבות היופי.

ב-16 השנים האחרונות קרת פועלת למען חיזוק דימוי הגוף החיובי של נשים ונערות.

ייסדה את changing model- סדנאות, תוכניות ייחודיות, הרצאות ובניית תוכן לגיוון והרחבה של אידיאל היופי,בניית חוסן פנימי ויצירת דימוי גוף חיובי.

בשנת 2003 ראה לאור ספרה של קרת "הנשים היפות", המאגד מספר מונולוגים של נשים שונות מעולם הזוהר- דוגמניות, שחקניות, רקדניות הסובלות ומתמודדות עם תופעת הפרעות האכילה הנפוצות בעולם זה. בספר חושפת קרת גם את ההתמודדות האישית שלה גם עם דימוי גוף נמוך מאוד. כמו כן יצרה בשותפות והנחתה תכנית טלוויזיה על הורות, והפיקה ל yes- דוקו סרט תיעודי.

.ייסדה בשותפות את “המסלול שלך” – מיזם סדנאות והרצאות לנשים ונערות, לחיזוק הביטחון העצמי ושיפור דימוי הגוף.

קרת פועלת למען חיזוק דימוי הגוף החיובי של נשים ונערות.

הרצאות מבוקשות

בעקבות אלפי מפגשים עם נשים ונערות בהם קרת העמיקה בתופעת חוסר שביעות הרצון הכרוני של נשים מגופן, אחרי שהיא הבינה שהתסכול חובק מגוון רחב של נשים בכל שלבי החיים. בעקבות שנים של עבודה כדוגמנית דרך עיניים של אלפי צלמים ומעצבי אופנה קרת בנתה הרצאה חווייתית לנשים וגברים. ההרצאה עוסקת בנושאים רבים ביניהם, ייצוג נשיות בתקשורת, ביטחון עצמי, תדמית אישית בריאה והקשר ביניהם. זאת גם הרצאה על סיפור אישי, לקיחת החולשה והטמרתה לכוח ולמטרת חיים. ההרצאה מזמינה לשיח פתוח וסביבה בטוחה שבה יוכלו המשתתפות והמשתתפים לחזק את עצמם ואת תפישת העצמי שלהם כמו גם לשתף מעולמם ומחוויותיהם.

מטרות ההרצאה:

  • הרחבה וגיוון של אידיאל היופי.
  • בניית תדמית אישית מתוך חשיבה אינדיבידואלית ואותנטית.
  • התמודדות עם דימוי גוף שלילי באמצעות התבוננות פנימית חלופית וחיזוק פנימי.
  • קריאה לשינוי מבט ואווירת חיוביות, כוח ואופטימיות.
  • פסק זמן חוויתי לצבירת כוחות והשמעת הקול האישי.

דיאטות וחוסר שביעות רצון כרוני מהמראה החיצוני הפכו לחלק משגרת חייהן של נשים רבות. הגיוני? לא. מיטיב איתנו? בהחלט לא!

את מי זה כן משרת? ומה אנחנו יכולות לעשות כדי לשנות את המצב הזה ולהרגיש נשיות ונחשקות? ההרצאה, "changing model", נותנת כלים לחיזוק פנימי וקוראת לגיוון של אידיאל היופי, כך שכל אישה תוכל להרגיש זקופה ויפה בדרכה. הסיפור האישי של מעין שזור בהרצאה כהקבלה לסיפור החברתי: מעין משתפת את הקהל בכנות בחוויותיה כדוגמנית, מספרת על דימוי גוף נמוך ממנו סבלה, על הידרדרות, על תהליך של שינוי עמוק, למידה, התפכחות ועל מסע לתיעול התובנות שבאו מתוך החולשה, לחיזוק נערות ונשים בכל העולם.
בהרצאה נוצר מרחב לקבלת ידע וניתן דגש על השראה פמיניסטית, נשית ועוצמתית שקוראת לשינוי תרבותי. שינוי כזה יגיע בעזרת לקיחת שליטה על הדימויים הנשיים ועל ידי נקיטת פעולה אישית. ההרצאה מספקת תמונה רחבה על האתגרים וההזדמנויות שמציב העידן הנוכחי בפני נשים ביחס לגופן. בהרצאה נתמקד בשינוי כיוון ההסתכלות מבפנים החוצה על ידי התבוננות בתחומים הבאים:

  • תרמית המדיה – השפעתם של הטכנולוגיה (פוטושופ), החינוך, הסביבה התרבותית והכלכלה, על דימוי הגוף הנשי.
  • מהפכת היופי החדש – על ניצני השינוי במדיה, בעולם האופנה ובקרב דמויות מובילות ואיך זה קשור אלינו.
  • הגברת המודעות – איך לקבל את עצמי ולהרגיש הכי טוב כמו שאני, ברמה הפרקטית, מתוך ההבנה כי מדובר בתהליך אקטיבי שראשיתו מודעות.

הרצאה לאנשי מקצוע שעובדים עם נוער- מורים/עו"ס/מדריכים
"גם כשאני מתה מרעב בהפסקה, אני מחכה שהשיעור יתחיל ומתיישבת בכיסא האחורי. רק כשהמורה מדברת וכל התלמידים מופנים אליה אני אוכלת במהירות" נערה, כיתה ח', מושב בשרון.
"על מנת לצמצם את התופעה, דרושה התערבות השמה דגש על בניית כוחות ולא על הפחתת גורמי סיכון. התערבות כזו משפרת את האפקטיביות ומעלה את הסיכוי ליצירת דימוי גוף חיובי, קבלת הגוף והקניית כוחות"

מתוך  AED – Academy of Eating Disorders "The last word on prevention" Jan 27th 2016

השיח על דימוי גוף רותח כרגע בתקשורת ובעולם האקטואליה- שמנופוביה, דוגמניות פלאס סייז והסגידה התמידית לרזון. זה הזמן "להכות על הברזל", לדבר עם הנערות והנערים על מה שבאמת מטריד אותם, על מה שמדיר שינה מעיניהם ולא פעם פוגע להם בשנים החשובות האלו בהם הם בונים את היסודות שלהם לחיים. למעשה ישראל היא המדינה בה הלחץ להיות רזה שמתבטא גם דרך דיאטות מסוכנות היא הראשונה מבין 44 מדינות.
פה מעין נכנסת. באחריות, בלי לדבר על הפרעות אכילה, ועם הרבה מאוד ניסיון תשתף אתכם בתובנות האישיות שלי מהכרות עם אלפי נערות בכל רחבי הארץ והעולם ומתוך למידה מתמדת מהמחקרים העדכניים ביותר בנושא ותמיכה של אנשי טיפול. ביחד תעמיקו בנושא הרגיש והמורכב- דימוי גוף חיובי. זאת השליחות שלה.

למה כדאי להזמין הרצאה של מעין קרת

מעין קרת היא אשת מקצוע, אכפתית ורגישה, אמא בעצמה ודוגמנית לשעבר. כל אלה מאפשרים לנערות להיפתח אליה כמו שלרוב לא נפתחות לאיש ולהרגיש שהיא מבינה את עולמן ואת הקונפליקטים שלהן.

מרצים שאולי יעניינו אותך

פרופ' ג'יי (יעקב) לביא

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

ד"ר מאיה רוזמן

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים

הילה אלפרט

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הנחיות,הרצאות השראה

ישראל אהרוני

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה

גיל חובב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות השראה,הרצאות מצחיקות,יום ירושלים,מוזיקה

נדב מאירסון

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה

נטע ריבקין

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

order lecture by - מעין קרת