ד"ר נועה לביא מרצה

ד"ר נועה לביא

נועה לביא - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

ראש החטיבה לתקשורת פוליטית במכללה האקדמית תל אביב-יפו. ד"ר לביא  מתמחה בלימודי טלוויזיה, בפערי דורות ובתקשורת פוליטית.

את דרכה המקצועית, נועה לביא התחילה כשחקנית וזמרת בלהקה צבאית. כבת לשני שחקנים-זמרים, אריק לביא ושושיק שני, זו היתה הבחירה "הטבעית" עבורה. אולם, לאחר מספר שנים, לביא הבינה שמדגדג בה חיידק אחר והוא החיידק האקדמי. היא התפטרה מעבודותיה כשחקנית, בין היתר ב"אופרת הסבון הציונית הראשונה" – רמת אביב ג' – והתחילה ללמוד משהו שונה לגמרי – סוציולוגיה.

ניתן להוציא את האישה מהתקשורת אך לא ניתן להוציא את התקשורת מהאישה. במהלך השנים ובעיקר בעבודת הדוקטורט שלה, לביא בחרה בסוציולוגית של תקשורת ותרבות. תחום המחקר העיקרי שלה הוא טלוויזיה על כל גווניה: על הייצוגים השונים שבה, על הפערים החברתיים המתגלמים בה, על הגלובליזציה התרבותית שהיא נושאת בחובה, על הסוגות הטלוויזיוניות השונות כגון חדשות, "ריאליטי" ודרמה, על המאבקים מאחורי הקלעים ועל הפוליטיקה של הטלוויזיה.

הרצאותיה עוסקות בשלטון של טלוויזיית המציאות בישראל ובשאלה מדוע ישראלים כל כך אוהבים טלוויזיית מציאות והאם זה טוב או רע?

ד"ר לביא מרבה להופיע בתקשורת כמומחית לפוליטיקה ותקשורת וזכתה ב2017 להימנות על 50 המרצים האהובים בישראל בסקר שערכה התאחדות הסטודנטים הארצית.

 

הרצאות מבוקשות

פערי דורות בין אופטימיות לפסימיות, עוסקת ד"ר לביא  בפערי הדורות ההולכים ומתגברים בישראל ובעולם בין מי שקרויים דור הy ודור הz ונחשבים עצלנים ונרקיסיסטים לבין הוריהם ומעסיקיהם שאינם מבינים אותם. בהרצאה תסביר נועה מדוע למדנו לפחד משינויי הדורות, מהן ההשלכות של השינויים הטכנולוגיים על פערי הדורות ועל ההתפתחות האנושית ומה המשמעות של כל זה לגבי שוק העבודה ואפילו לגבי הפוליטיקה.

האופן בו הטלוויזיה יוצרת ומשקפת את עולם החיים שלנו, על הייחודיות הישראלית שלו והרצון להשתייך ל"עולם הגדול". ה"ריאליטי" כתיאטרון ה"אימה" של חיי היום יום שלנו על ההשלכות הפוליטיות והתרבותיות שלו וכן הרצאה העוסקת בדרמות הטלוויזיוניות הישראליות המצליחות והאיכותיות של העשורים האחרונים מ"הבורגנים" ועד "בטיפול" והאופן בו ישראל הפכה להיות שם מוכר בתעשיית הטלוויזיה העולמית. זהו גם נושא ספרי הראשון שהתפרסם לאחרונה בהוצאת רסלינג – "מהבורגנים" ועד "בטיפול": הפיכתה של סדרת הדרמה לאמנות.

למה כדאי להזמין הרצאה של נועה לביא

בהרבה הומור וחן נוגעת ד"ר לביא בנושאים בוערים בחברה בישראל.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - נועה לביא