נינו אבסדזה מרצה

נינו אבסדזה

בלעדית נינו אבסדזה - מרכז המרצים לישראל
עברית, אנגלית, רוסית , גרוזינית

קורות חיים

חברת כנסת לשעבר, עיתונאית, פרשנית, מחברת הספר "דרך ארוכה לשלום", מרצה, חברה בפורומים מדיניים וחברתיים, פרשנית של חדשות הלילה של ערוץ 2 לענייני רוסיה, אוקריאנה וברית המועצות לשעבר
מייסדת ויושבת ראש השדולה נגד הומופוביה, השדולה למען צדק חברתי והשדולה למען ותיקי העולם השניה בכנסת ה 18. חוקקה את חוק פומביות הדיון המיועד להגן על נשים קורבנות אלימות במשפחה.

אבסדזה כיום חברה במועצת הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו ובמועצה לתרבות ואומנות של מפעל הפיס. בעברה הייתה כתבת מדינית של עיתון "וסטי" (מקבוצת ידיעות אחרונות), וכיום פרשנית לענייני חבר המדינות בתוכנית "לונדון את קירשנבאום" ומנחת תוכנית אקטואליה ברוסית בערוץ 2.

במהלך עבודתה כעיתונאית הכירה וראיינה מנהיגים מרכזיים כמו נשיאי גיאורגיה, איראן ורוסיה- ביניהם פוטין, ראפסאנג' ועוד.
 אהבתם? הקליקו לצפייה בעוד הרצאות 

הרצאות מבוקשות

הרצאות קונספט של חברת הכנסת לשעבר, פרשנית ועיתונאית נינו אבסדזה. האם בחירתו של טראמפ מנעה את מלחמת העולם השלישית, ומה יהיו היחסים בין הקרמלין לבית הלבן בעידן החדש? האם פוטין יתפוס 'טרמפ' על טראמפ, והאם הרוסים השפיעו על הבחירות בארה"ב? למה המפתח של פריסתם של טילי S300 במזרח התיכון צריך לחפש בקייב, ואיך כל זה ישפיע על ישראל?

מיהו נשיא רוסיה – דיקטטור כפי שחושבים במערב או פטריוט כפי שרואים אותו ברוסיה? מדוע באותה שנה, סיפח בניגוד לכל נורמה בינלאומית, את חצי האי קרים וגם היה מועמד לפרס נובל לשלום? מדוע מי ששלח את בנות להקת "פוסי רייוט" לבית הכלא נחשב לאחד הג'נטלמנים הגדולים במולדתו וכל שנה ביום האהבה מקבל מיליוני מכתבים? על הפופולריות  של פוטין העולה וצומחת, על אישיותו ומעמדו ברוסיה ועל היכרות אישית עם האיש.

אחרי התפרקות ברה"מ, קרא המערב תיגר על רוסיה. הייתה זאת טעות קשה שהיום ארה"ב ואירופה משלמות עליה באוקראינה. הרוסים צוברים בינתיים כוח ואמביציות פוליטיות. שנת 2015 החלה עם הקמתה של הברית האירו–אסייתית, הכוללת 5 מדינות מתוך 15 רפובליקות סובייטיות לשעבר, והסתיימה בפריסתה של מערכת הטילים S-400 במזרח התיכון.

"בברה"מ אין סקס", כך טענה בשידור חי לאמריקה אישה רוסיה שהייתה נשואה שלוש פעמים ובין מחזריה היה הקוסמונאוט הסובייטי הראשון, יורי גגארין. "בברית המועצות אין אופנה" – טענו האידיאולוגים של המפלגה, בזמן שבמוסקבה נערכה תצוגת אופנה של כריסטיאן דיור. למאה ה-18 קראו המאה של הנשים ברוסיה הצארית. מיקטרינה הראשונה עד יקטרינה השנייה הן שלטו ביד ברזל וחידשו אימפריה פטריארכאלית. האם רוסיה היא באמת מדינה שוביניסטית כפי שנהוג לחשוב במערב ומי בעצם שולט שם בפועל: נשים או גברים? על הפמיניזם הרוסי שכמו הדמוקרטיה הרוסית לא דומה לפמיניזם בשום מקום בעולם אך הוא חזק וקיים. על סיפורים אישיים מרתקים: למשל, מה עושים כששר ההגנה של מדינה גדולה וחזקה מזמין אותך באמצע הלילה למלון?

מספרים שכשנאמר לסטלין שיש חשיבות רבה לקשרים עם האפיפיור והוותיקן, סטאלין שאל: כמה דיוויזיות טנקים יש לו. הוא למד מפטר הגדול שרפורמאטור לא חזק ואכזרי לא יחזיק מעמד ברוסיה, ושלח לבתי כלא, למחנות עבודה ולהורג מיליוני אנשים. איך אחד הדיקטטורים הגדולים של המאה ה-20 תמך בסופרים ובעצמו כתב שירים שעד היום נחשבים לקלאסיקה של השירה הגיאורגית, איזה יין שתה האיש שמכונה "אב כל העמים" ואיך בנו רכבת מיוחדת להובלתו מטביליסי למוסקבה. 60 שנה אחרי מותו של סטלין, בבחירות הדמוקרטיות, שלח העם הגאורגי הביתה את הנשיא פרו אמריקאי ובפעם ראשונה בהיסטוריה במרחב הפוסט סובייטי נבחר אוליגרך להנהיג מדינה. מי הם אנשי ההון המסתוריים מגיאורגיה, אוקראינה ורוסיה? מן היאכטות הנוצצות אל חלומותיהם הפשוטים. מזיקתם ליהדות ולישראל, ועד לגעגועים לרוסיה.

כשאלוהים חילק את האדמות בין העמים העם הגאורגי איחר. "איפה הייתם, לא נשאר לי כלום." אמר להם. "פתחנו שולחן ושתינו יין בשבילך" ענו הגאורגים, ואז החליט אלוהים לתת להם את חלקת גן העדן על פני האדמה ששמר לעצמו. שני ילידי גיאורגיה ליוו את היסטוריה של בריה"מ מהקמתה ועד להתפרקותה. סטלין, שבנה וחיזק את האימפריה הסובייטית, עצר את התפתחות הדמוקרטיה לעשרות שנים קדימה, ואדוארד שוורדנדזה, שעוד בתקופה הסובייטית הקשה פיתח את התודעה הדמוקרטית, יזם את נפילת חומת ברלין ויחד עם גורבצ'וב פירק סופית את בריה"מ. על הרומנים בחצר המלכותית של המלכה תמר (המאה ה-12) ועד סיפורים מן המאה ה-21 בשילוב עם סיפורים אישיים מרגשים, דרמטיים ופרדוקסליים.

שליש מהם כלל לא רצו להיות קיסרים, שליש היו מוכנים לרצוח את קרוביהם למען הכתר וכולם שירתו את רוסיה כאחרון חייליה. פאבל הראשון, לפני שנרצח על ידי מקרוביו, הספיק להשאיר מכתב בו הזהיר את כל הרומנובים למאות שנים קדימה. ילדיו ניסו לשכנע זה את זה לרשת את הכתר ,אבל בסוף הם ניצחו את נפוליאון, כבשו את פריז, הנחילו מהפכה תעשייתית ובנו את הרכבת הראשונה ברוסיה שבעתיד תציל את מוסקבה מהצבא הנאצי. במהלך 300 שנות קיום של שושלת רומנוב רוסיה הרחיבה את שטחה כל יום בממוצע ב-140 קילומטר מרובע.

הוא היה ילד ה-14 של אביו, אבל הבן האהוב מהאישה האהובה… הוא יהפוך את רוסיה לאימפריה ויהיה הקיסר הראשון. הוא הכריח את הרוסים לשתות קפה, לאכול תפחי אדמה ולהתלבש כמו באירופה. הוא היה קיסר פרו מערבי שחיזק את הזהות הרוסית. פטר הגדול פתח לרוסיה את החלון לאירופה, רוסיה של פוטין נמצאת תחת חרם בינלאומי. אבל שניהם, גם קיסר וגם נשיא, הדמויות הפופולריות ביותר במדינתם.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

order lecture by - נינו אבסדזה