ניר ברעם מרצה

ניר ברעם

ניר ברעם - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

סופר, עורך ספרים וכותב טורי דעות בעיקר בעיתון 'הארץ.'

ברעם נולד בירושלים בשנת 1976 למשפחה פוליטית. ספרים תמיד רתקו אותו ספרי היסטוריה, רומנים, וגם ספרים פוליטיים. הוא החל לכתוב בגיל צעיר, ואת הסיפור הראשון שלו שעסק במחלת אמו כתב בגיל 16 וממנו התפתח הרומן הראשון שפרסם בגיל 22. בתקופה הזו הוא גם החל לכתוב מאמרים פוליטיים וכתבות בעיתון 'מעריב' וללמוד ספרות ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. מאוחר יותר עבר לכתוב ולראיין סופרים עבור הארץ.

כסופר פרסם ברעם שלושה רומנים בעשר השנים האחרונות ('אנשים טובים' ו'צל עולם' שני האחרונים) שזכו בפרסים בארץ ובעולם ותורגמו למעל מ-10 שפות. הוא עורך סדנאות כתיבה, מרצה על ספרות ופוליטיקה, בעבר הנחה את 'ציפורי לילה' בגל"צ, וגם כותב בעיתונים בישראל ובאירופה. הפרויקט האחרון שבו עסק היה מסע בגדה המערבית ובמזרח ירושלים שפורסם בפרקים בעיתון 'הארץ' ולבסוף בספר "הארץ מעבר להרים" (הוצאת עם עובד), שמעובד לסרט דוקומנטרי בימים אלה.

ספריו של ניר ברעם:
ספרי לי סיפור אהבה סגול (זמורה ביתן, 1998)
ילדי נשף התחפושות (זמורה ביתן, 2000)
מחזיר החלומות (הוצאת כתר, 2005)
אנשים טובים (עם עובד 2010)
צל עולם (עם עובד, 2013)
הארץ שמעבר להרים (עם עובד, 2016)
יקיצה (עם עובד , 2018)

הרצאות מבוקשות

בשנה האחרונה יצא ברעם למסע ארוך בגדה המערבית ובמזרח ירושלים: בין כפרים פלסטינים, ערים גדולות, מחנות פליטים, התנחלויות וכו', ודיבר עם מאות אנשים משני הצדדים בצל אירועי טרור, מלחמה אחת, וגם רגעי אחווה והתעלות נפש מפתיעים. כאדם שהאמין תמיד בחזון שתי המדינות לא מעט השתנה אצלו בעקבות המסע הזה, הרבה שאלות חדשות וקשות עלו. האם אנחנו שואלים את השאלות הנכונות בקשר לעתידנו? בהרצאה יספר ברעם על המסע, על הקשיים, על מקומות שישראלים לא ראו מעולם, ועל מסקנותיו לגבי עתיד ישראל.

האם בעולם המסובך והמורכב שבו אנחנו חיים האדם הוא עדיין אדון לגורלו? האם הוא יכול להיות? בעקבות המשבר הכלכלי של 2008 והמחאה החברתית של 2011, הדיון הציבורי בישראל סביב שאלות של חברה וכלכלה הגיע לשיא חדש. כל אדם הבין שמערכות מורכבות שהוא לא מכיר – חלקן ישראליות וחלקן גלובליות – משפיעות באופן ישיר על עתידו, פרנסתו וחייו. בעקבות הרומן "צל עולם" מדבר ברעם על השינוי שעברה ישראל בעקבות תהליכים גלובליים ועל האפשרות להתנגד לסדר הקיים, האם יש בכלל אפשרות לשנות את העולם שבו אנחנו חיים?

ברעם התחיל לכתוב בגיל 16 כאשר כתב יומן שתיעד את מחלתה של אמו שנפטרה כשלוש שנים לאחר מכן. היומן הפך לספרו הראשון. אחד הדברים שגילה היא שכתיבה היא בעצם תהליך של גירוש שדים: הכותב מעביר את כל השדים הפחדים, הזיכרונות התקוות שמתערבלות בתודעה שלו לעולם אחר, עולם שהוא בורא. השאלה היא איך עושים זאת? האם כתיבה יכולה לעזור לכל אחד? איך אנחנו משתמשים בחומרי החיים שלנו כדי לכתוב, ואיך נדע שאנחנו באמת צריכים לכתוב.

למה כדאי להזמין הרצאה של ניר ברעם

בהרצאותיו ברעם משלב בין פוליטיקה, מדיניות חוץ, אירועים הסטורים, השפעות הגלובליזציה על החברה שלנו, והדברים שניתן להבין מהחוויה האישית של כתיבת ספרות. כמו כן ברעם משלב בין רעיונות גדולים וסוגיות עכשוויות ובין החוויה האישית שלו. ברעם הינו אדם בעל מחשבה גמישה המסוגל לעמת בהרצאותיו בין עמדות מנוגדות, ולאפשר למאזין להעשיר עצמו ולגבש את מסקנותיו לבדו.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - ניר ברעם