נעה ידלין מרצה

נעה ידלין

נעה ידלין - מרכז המרצים
עברית , אנגלית

קורות חיים

כלת פרס ספיר לספרות לשנת 2013 (על ספרה "בעלת הבית"). ספרה רב המכר "שטוקהולם" נכלל ברשימה הקצרה לפרס ספיר לשנת 2017. סיפורים פרי עטה התפרסמו בכתבי עת ובאנתולוגיות ואף תורגמו לשפות זרות.

ידלין עיבדה את "שטוקהולם" לסדרה, קו-פרודוקציה של "קשת" ו"התאגיד", שתעלה לשידור בקיץ 2018, בכיכובם של גידי גוב, תיקי דיין, דבל'ה גליקמן, ששון גבאי ולאורה ריבלין.

ידלין פרסמה טורים ומאמרים רבים בעיתונות והגישה פינות ברדיו ובטלוויזיה. בין השאר שימשה כעורכת, כבעלת טור וככותבת ב"כל העיר", "העיר", "מעריב" ו"העין השביעית". מאמרה "הדיקטטורה של הרגש" נכלל בבחינת הבגרות בלשון והבעה לשנת תשע"ב. כיום היא מלמדת כתיבה יצירתית ומרצה בכל רחבי הארץ.

הרצאות מבוקשות

איך נראה יום-יום של סופר? מתי מוצאים זמן לכתוב? האם יש באמת דבר כזה, "השראה"? הרצאה מרתקת החושפת את אחורי הקלעים של המעשה הספרותי: החל משלב הרעיון, דרך שלבי הכתיבה והעריכה וכלה בחוויה המורכבת של היציאה לאור – החשיפה בתקשורת, הביקורות, חנויות הספרים, ריטואל שבוע הספר ומפגשים יוצאי דופן עם קוראים.

נעה ידלין עיבדה את ספרה "שטוקהולם" (מועמד לפרס ספיר לשנת 2017)  לסדרה שעלתה ב"כאן 11" , בכיכובם של גידי גוב, תיקי דיין, דבל'ה גליקמן, ששון גבאי ולאורה ריבלין. בהרצאה תספר ידלין על התהליך המורכב והמסעיר: על המלאכה המורכבת של עיבוד טקסט ספרותי לתסריט; על העבודה עם השחקנים; על הפשרות שבדרך ועל השיאים

האם ניסיון החיים של הסופר רלוונטי ליצירת ספרות טובה? האם סופר גבר יכול לכתוב כאישה ולהפך? האם סופרת חילונית יכולה להציב גיבור דתי במרכז רומן פרי עטה? מהם גבולות הדמיון וההמצאה, והיכן עובר הגבול בין תעוזה יצירתית וחוצפה?

למה כדאי להזמין הרצאה של נעה ידלין

ידלין מציעה מבט מקורי, רענן ומלא הומור על עולמו של הסופר: זוהי הרצאה בגובה העיניים, הכוללת שלל סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של מלאכת הכתיבה.

order lecture by - נעה ידלין