נעה ידלין מרצה

נעה ידלין

נעה ידלין - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

במרץ 2019 ראה אור ספרה החדש של נעה ידלין, "אנשים כמונו". ידלין היא כלת פרס ספיר ומחברת רבי המכר "בעלת הבית" ו"שטוקהולם". ידלין יצרה גם את הסדרה המבוססת על הרומן "שטוקהולם", בכיכובם של תיקי דיין, לאורה ריבלין, דבל'ה גליקמן, ששון גבאי וגידי גוב. הסדרה זכתה במרץ 2019 בפרס המיני סדרה הטובה ביותר בטקס פרסי הטלוויזיה, ותיקי דיין זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר. בימים אלה מוצגת הסדרה בפסטיבלים בין לאומיים ונמכרת לשידור ברחבי העולם. עיבוד למחזה "בעלת הבית" צפוי לעלות ב-2020 בתיאטרון בית לסין.

הרצאות מבוקשות

איך נראה יום-יום של סופר? מתי מוצאים זמן לכתוב? האם יש באמת דבר כזה, "השראה"? הרצאה מרתקת החושפת את אחורי הקלעים של המעשה הספרותי: החל משלב הרעיון, דרך שלבי הכתיבה והעריכה וכלה בחוויה המורכבת של היציאה לאור – החשיפה בתקשורת, הביקורות, חנויות הספרים, ריטואל שבוע הספר ומפגשים יוצאי דופן עם קוראים.

ביולי 2018 עלתה ב"כאן 11" המיני-סדרה "שטוקהולם", עיבוד טלוויזיוני לרומן בשם זה (רב מכר, מועמד לפרס ספיר לשנת 2017). הסדרה – בכיכובם של גידי גוב, תיקי דיין, דבל'ה גליקמן, ששון גבאי ולאורה ריבלין – זכתה במרץ 2019 בפרס המיני-סדרה הטובה ביותר לשנה זו, ואף זיכתה את תיקי דיין בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית. בימים אלה מוצגת הסדרה בפסטיבלים בין לאומיים ונמכרת לשידור ברחבי העולם.

בהרצאה תספר ידלין – יוצרת הסדרה – על התהליך המורכב והמסעיר: על המלאכה של עיבוד טקסט ספרותי לתסריט; על העבודה עם השחקנים (כולל גידי גוב בתפקיד גווייה); על הפשרות שבדרך ועל השיאים. ההרצאה כוללת גם הקרנת קטעים מתוך הסדרה.

האם ניסיון החיים של הסופר רלוונטי ליצירת ספרות טובה? האם סופר גבר יכול לכתוב כאישה ולהפך? האם סופרת חילונית יכולה להציב גיבור דתי במרכז רומן פרי עטה? מהם גבולות הדמיון וההמצאה, והיכן עובר הגבול בין תעוזה יצירתית וחוצפה?

מה חלקה של המציאות בכתיבת פרוזה? איזה "שימוש" עושה הסופר בחייו שלו, ומהיכן הוא שואב את ההשראה לדמויותיו? כיצד, אם בכלל, מגן על עצמו הסופר מפני עיניהם החקרניות של קוראיו? הרצאה ייחודית ומרתקת, החושפת את יחסי הגומלין בין חיי היום-יום לעולם הבדיה.

למה כדאי להזמין הרצאה של נעה ידלין

הרצאותיה של ידלין זוכות להצלחה רבה בארץ ובחו"ל. ידלין מציעה מבט מקורי, רענן ומלא הומור על עולמו של הסופר: זוהי הרצאה בגובה העיניים, הכוללת שלל סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של מלאכת הכתיבה. ההרצאה מתאימה גם למי שלא קראו את הספרים ולא צפו בסדרה.

order lecture by - נעה ידלין