נעה ידלין מרצה

נעה ידלין

נעה ידלין - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

נעה ידלין היא כלת פרס ספיר ופרס ראש הממשלה ומחברת רבי המכר "בעלת הבית", "שטוקהולם", "אנשים כמונו" ו"הספר הלא נכון".
ידלין יצרה גם את הסדרה בת שתי העונות המבוססת על הרומן "שטוקהולם", בכיכובם של תיקי דיין, לאורה ריבלין, דבל'ה גליקמן, ששון גבאי, גידי גוב ושלמה בראבא. הסדרה, שזכתה בפרס המיני סדרה הטובה ביותר, מוצגת בפסטיבלים בין לאומיים ונמכרה לשידור בכל רחבי העולם. המחזה "בעלת הבית", המבוסס על הרומן של ידלין, מוצג בימים אלה בתיאטרון בית לסין.

הרצאות מבוקשות

איך נראה יום-יום של סופר? מתי מוצאים זמן לכתוב? האם יש באמת דבר כזה, "השראה"? הרצאה מרתקת החושפת את אחורי הקלעים של המעשה הספרותי: החל משלב הרעיון, דרך שלבי הכתיבה והעריכה וכלה בחוויה המורכבת של היציאה לאור – החשיפה בתקשורת, הביקורות, חנויות הספרים, ריטואל שבוע הספר ומפגשים יוצאי דופן עם קוראים.

בימים אלה משודרת ב"כאן 11" העונה השניה של סדרת הטלוויזיה עטורת הפרסים "שטוקהולם", בכיכובם של גידי גוב, תיקי דיין, דבל'ה גליקמן, ששון גבאי, לאורה ריבלין ושלמה בראבא. הסדרה היא עיבוד טלוויזיוני לרומן בשם זה (רב מכר, מועמד לפרס ספיר לשנת 2017); הזכויות אף נרכשו על ידי "אמאזון", שמפיקה בימים אלה סרט קולנוע אמריקאי המבוסס על הרומן.
בהרצאה תספר ידלין – מחברת הרומן ויוצרת הסדרה – על התהליך המורכב והמסעיר: על המלאכה של עיבוד טקסט ספרותי לתסריט; על העבודה עם השחקנים (כולל גידי גוב בתפקיד גווייה); על הפשרות שבדרך ועל השיאים. ההרצאה כוללת גם הקרנת קטעים מתוך הסדרה.

האם ניסיון החיים של הסופר רלוונטי ליצירת ספרות טובה? האם סופר גבר יכול לכתוב כאישה ולהפך? האם סופרת חילונית יכולה להציב גיבור דתי במרכז רומן פרי עטה? מהם גבולות הדמיון וההמצאה, והיכן עובר הגבול בין תעוזה יצירתית וחוצפה?

מה חלקה של המציאות בכתיבת פרוזה? איזה "שימוש" עושה הסופר בחייו שלו, ומהיכן הוא שואב את ההשראה לדמויותיו? כיצד, אם בכלל, מגן על עצמו הסופר מפני עיניהם החקרניות של קוראיו? הרצאה ייחודית ומרתקת, החושפת את יחסי הגומלין בין חיי היום-יום לעולם הבדיה.

למה כדאי להזמין הרצאה של נעה ידלין

הרצאותיה של ידלין זוכות להצלחה רבה בארץ ובחו"ל. ידלין מציעה מבט מקורי, רענן ומלא הומור על עולמו של הסופר: זוהי הרצאה בגובה העיניים, הכוללת שלל סיפורים ואנקדוטות מאחורי הקלעים של מלאכת הכתיבה. ההרצאה מתאימה גם למי שלא קראו את הספרים ולא צפו בסדרה.

order lecture by - נעה ידלין