סמדר גנזי מרצה

סמדר גנזי

סמדר גנזי - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

סמדר גנזי, דוגמנית מצליחה משנות ה- 80 וה- 90, הפכה לשגרירה נגד תעשיית האנטי-אייג'ינג ומובילת תנועת הפרו-אייג'ניג בישראל.
מייסדת ובעלת סוכנות הדוגמנות הראשונה בארץ לייצוג דוגמניות בוגרות ומבוגרות – ProAging Models.

חלומה של סמדר גנזי היה להיות מורה לחינוך גופני.  אחרי שסיימה את לימודיה בוינגייט התחילה ללמד תנועה, מחול וספורט.  בעקבות מפגש מקרי נשאבה לעולם הדוגמנות והפכה לאחת הדוגמניות המצליחות בתעשיית האופנה של שנות ה – 80'. במשך שש שנים דגמנה על כל מסלול והצטלמה למגזינים הנחשבים של התקופה ואז בגיל 28 החליטה שמיצתה את הדוגמנות ועברה למשוך בחוטים מאחרי הקלעים. מאז ועד היום ומזה 25 שנים, משמשת גנזי כמפיקה ובמאית תצוגות אופנה מובילה, שהפיקה תצוגות למעצבי וחברות האופנה המובילות בארץ. הצלחתה של גנזי היתה מתובלת תמיד בסימני שאלה ובתחושת "התנגשות" בין הערכים של המורה סמדר, המגיעה מעולמות של חינוך גופני ככלי לפיתוח וקידום דימוי גוף חיובי, בניית ביטחון עצמי והעמקת תחושת המסוגלות העצמית של ילדות ונערות צעירות, לבין הפסאדה הציבורית שלה כדוגמנית מצליחה המייצגת בפניה ובגופה את עולם הזוהר המוכר אשליות של מושלמות בלתי אפשרית וההשפעה המתסכלת של זה על נערות ונשים ועליה עצמה. נקודת המפנה קרתה בשבוע אשפוז בסכנת חיים בבית חולים, בהמתנה לניתוח תיקון פרוצדורה אסתטית פולשנית שעברה 16 שנים קודם לכן. אז הבינה גנזי שנפלה קרבן לתעשיית האנטי אייג'ינג ואת המחיר הבריאותי של נזקיה גם היא משלמת, כמו מיליוני נשים ברחבי העולם. מאז הפכה גנזי לאקטיביסטית פעילה המתנגדת למכבש הדיכוי של תעשיית האנטי אייג'ינג ולמובילת תנועת פרו אייג'ינג בישראל, הפועלת לקידומה והפצתה לכל נערה ואישה.

הרצאות מבוקשות

לנשים ששואלות אותי מה זה פרו אייג'ינג, אני עונה: שמעתן על אנטי אייג'ינג? התשובה היא תמיד "כן" כמובן. ובכן.. פרו אייג'ינג זה ההפך מאנטי אייג'ינג. אג'נדת פרו אייג'ינג מציעה השקפת עולם אלטרנטיבית שמטרתה להראות לנשים שיש להן את האפשרות להתנגד ללחץ האנטי אייג'ינג ולאפשר לעצמן ולאחרות לקבל את ההתבגרות הטבעית בלי לצאת למלחמה נגדה. במפגש מעורר השראה נשאל את השאלות הרותחות וגם נענה עליהן : למה כל כך חשוב להעלות מודעות ללחץ של תעשיית האנטי אייג'ינג עלינו? מה הם הכלים הפשוטים שכל אישה יכולה לאמץ כדי להתחיל לדבר עם עצמה ואחרות בשפת הפרואייג'ינג? מה הם הכלים המעשיים לחיים מיטביים בשדה הקבלה של ההתבגרות, במקום חיים של התמכרות לשדה הקרב של ההתנגדות להתבגרות.

מה אפשר לעשות כדי להסיר את מסכת תעשיית האנטי אייג'ינג ולחשוף את האינטרסים העומדים מאחורי התעשייה, מה מטרותיה ובאילו אמצעים היא משפיעה על הנערות הצעירות להאמין לה? בהרצאת הסברה והשראה לנערות מגיל 17, תחשוף גנזי את הסודות של תעשיית האנטי אייג'ינג ואת החיבור ההדוק לעולמות האופנה והיופי, המדיה, התקשורת ומשפיעניות הרשת, תשתף בטקטיקות של התעשייה ואיך משפיעה עלינו הנערות והנשים לתחושות תסכול מפנינו וגופנו, לדימוי גופני נמוך ולאמונה שאנחנו לא מספיק טובות כמו שאנחנו ולכן צריכות לתקן ולשפץ את עצמנו. מה אפשר וצריך לעשות אל מול הלחץ לשנות את עצמנו כדי להתאים לאידאל יופי שלעולם, אף אחת, לא תוכל להידמות לו.

"טיפולים אסתטיים" לנערות מתחילים כבר מגיל 20 ואף פחות מכך. בשנים האחרונות חל זינוק חד בהיקף הצעירות המבצעות טיפולים פולשניים בפניהן במטרה לנפח שפתיים או למלא קמט בלתי נראה. שיטת פרו אייג'ינג יאנג שמה לעצמה כמטרה לסייע להעלאת מודעות אצל תיכוניסטיות בגיל שבו אן מתחילות להיות חשופות ללחץ של תעשיית האנטי אייג'ינג, באמצעות עשרה כלים פשוטים ומעשיים להתבגרות מתוך קבלה עצמית, ביטחון עצמי ודימוי גופני חיובי בעידן של עידוד מתמיד לשנאה עצמית ותביעה בלתי פוסקת לשינוי ושיפור היופי הטבעי.

 

למה כדאי להזמין הרצאה של סמדר גנזי

הרצאתה של סמדר גנזי מעוררת מחשבה והשראה, מרתקת וסוחפת. סמדר מתבלת את הרצאתה בסודות מאוחרי הקלעים של תעשיית האופנה בארץ החל משנות השמונים, בהן היתה אחת מהדוגמניות המובילות בארץ ובמשך שלושה עשורים כמפיקת תצוגות אופנה מובילה. גנזי רהוטה, כריזמטית ומלאת להט לקדם שינוי במידת ההשפעה של תעשיית האנטי אייג'ינג על חייהן של נערות ונשים. הרצאת העצמה של נערה ואישה צריכות לשמוע.

order lecture by - סמדר גנזי