סתיו שפיר מרצה

סתיו שפיר

סתיו שפיר - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

סתיו החלה את דרכה כפעילה חברתית שהפכה למנהיגת המחאה הגדולה ביותר של ישראל אי פעם בקיץ 2011 – שהתמקדה בדיור, שירותים חברתיים, שוויון ודֵמוֹקרָטִיָה. שנה לאחר ההפגנות, משראתה שמצב הדברים לא השתנה – היא החליטה להתמודד לכנסת ברשימת העבודה ונבחרה בבחירות מקדימות שנערכו בכל רחבי הארץ. שפיר הפכה לחברת הכנסת הצעירה ביותר בפרלמנט הישראלי בגיל 27, ומיד נכנסה לוועדת הכספים, שם חשפה את העברות הכסף הסודיות של הממשלה ונלחמה לסיום השימוש המושחת בכספי הציבור. בדרך לשינוי השיטה, היא נאלצה לעמוד מול כוחות חזקים מתוך המערכת ומחוצה לה, להתמודד עם איומים ובעיקר לחפש כל הזמן דרכים יצירתיות לחשוף לציבור את המציאות שדרכה מתנהלים חיינו. מאבקה הביא לשקיפות מלאה של תקציב המדינה לראשונה בהיסטוריה, ולשינוי השיטה בוועדת הכספים. על גלי הצלחתה היא נבחרה למקום השני ברשימת מפלגת העבודה לכנסת בבחירות שנערכו ב-2015 ועם התמיכה שקיבלה הקימה את ועדת השקיפות, שהפכה לאחת הוועדות הבולטות ביכולתן להדליק אור על המקומות החשוכים בניהול המדינה. בשנת 2017 התבקשה על ידי הארגון העולמי לשיתוף פעולה כלכלי, ה-OECD, להקים בו ועדה פרלמנטרית לשקיפות ולמלחמה בשחיתות, בה השתתפו חברי פרלמנט מעשרות מדינות. שפיר נבחרה לרשימת הצעירים המשפיעים מתחת לגיל 30 של Forbes, לאחת מ- 100 המשפיעים על כלכלת ישראל על-ידי מגזין TheMarker ו"כלכליסט "; לאחת מ-100 הצעירים המשפיעים ביותר בעולם של Apolitical , למנהיגה גלובלית צעירה על ידי הפורום הכלכלי העולמי (WEF), וכן כחברת כנסת החברתית ביותר.

סתיו היא בעלת תואר ראשון בעיתונות וסוציולוגיה מאוניברסיטת סיטי בלונדון, שם קיבלה את מלגת "עץ הזית", מלגה ייחודית למנהיגים צעירים מהמזרח התיכון.

הרצאות מבוקשות

על משפחה עם צרכים מיוחדים ויצירת שינוי.

סיפור אישי על החיים עם אחות אוטיסטית בבית שמבין שחייבים שינוי במדינה, פשוט כדי לחיות. על מה גורם לנו להיות מנהיגים, מה מבעיר את האש בבטן שקוראת לצאת למאבק, ואם כבר יצאנו, איך גורמים לזה להצליח?

על הפינות החשוכות של הכנסת ואיך מדליקים את האור. סיפור מרתק על מה שמגלים כשנכנסים לוועדת הכספים של הכנסת, על הדילים הסודיים במסדרונות בין הפוליטיקאים וכל מה שגם התקשורת לא מספרת לנו על הכסף שלנו. איך עושים שינוי במקומות שהתרגלו לשיטות הישנות ביותר, וכמה כוח יש לציבור, מבלי שהוא יודע להשתמש בו.

הסיפור על איך יצרנו את המחאה החברתית, המאבקים החברתיים והכניסה לפוליטיקה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 סתיו שפיר

סתיו שפיר

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,יום האישה 2022,עבודת צוות

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - סתיו שפיר