עודד בן חור מרצה

עודד בן חור

עודד בן חור - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

שירת כדיפלומט במשך עשרות שנים ועל פני שלוש יבשות. במשך שירותו, הוא למד על תרבויות שונות והדרך בה הם רואים את ישראל בפרט ויהדות ככלל. בחמשת השנים האחרונות, בן חור מדריך, מייעץ ומסייע לכנסת בכל הקשור ביחסי ישראל עם מדינות העולם ושיתופי פעולה בין הפרלמנטים.

לאחר סיום לימודיו לתואר ראשון במדעי המדינה ולימודי המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, בן חור שקל ללמוד תרגום סימולטני בשוויץ. אדם קרוב אמר לו: "תחשוב שוב אם אתה באמת רוצה לתרגם דברי אחרים או אולי לומר דברים משלך". הוא שקל שוב והחליט להצטרף לשירות החוץ. מכאן התחיל מסלולו הדיפלומטי בו בן חור עבר על פני שלוש יבשות.

המסע של בן חור החל כסגן קונסול באטלנטה, ג'ורג'יה למשך שנתיים וחצי מאתגרות ומעניינות שאפשרו לו להכיר מקרוב את הקהילה האפרו-אמריקאית, את הדרום השמרן ואת הזרם הפרוטסטנטי בנצרות. לאחר מכן, בן חור ירד למיאמי, פלורידה ושם פתח ביחד עם הקונסול הכללי את הנציגות הראשונה של ישראל במיאמי. שליחות מרתקת בה נחשף בן חור לקהילה ההיספאנית, ובה הם טוו את רשת קשרי הנציגות ומיצבו אותה ואת ישראל באזור זה.

בשנת 1985, קיבל בן חור את תפקיד ראש הנציגות בקונסוליה מומביי (אז בומבי), שחייב נסיעות רבות ברחבי התת יבשת ופעילות ענפה, הרצאות, יזום אירועים הסברה ותקשורת. ובשנת 1989, נשלח בן חור לרומא בתפקיד יועץ לענייני תרבות ומדע . בשנת 1996, בן חור כיהן כשגריר בשלושת המדינות הבלטיות ליטא לטביה ואסטוניה. את שלושת השנים האלו, בן חור רואה כהתנסות מיוחדת בהן יכול היה להכיר מקרוב את העמים והארצות בהן נשמד חלק לא קטן מן העם היהודי בשואה . שם הוא ורעייתו התוודעו בפעם הראשונה ובאופן מוחשי לאנטישמיות אותה ינקו עמי האזור עם חלב אמם לאורך הדורות.

בין השנים 1999-2000, בן חור למד לתואר M.A. (בטחון ישראל) במכללה לביטחון לאומי ואוניברסיטת חיפה שאפשר לו מבט מעמיק על סוגיות הביטחון של ישראל, האיומים והאילוצים עמם היא מתמודדת והאמצעים העומדים לרשותה. תפקיד הציר בחטיבה לתכנון מדיני במשרד בשנתיים שלאחר מכן הרחיב את אופקו של בן חור וסיפק לו כלים ויכולת ראיית צרכיה ומטרותיה של ישראל במגוון תחומים ובניית תכניות ארוכות טווח להשגתם. כשגריר בוותיקן, בין השנים 2003-2009, הייתה לבן חור הזדמנות מרתקת ונדירה ללמוד מקרוב על היסטוריית היחסים והמצב בהווה בין העם היהודי לכנסייה הקתולית ובין ישראל לוותיקן וכמובן לקדם קשרים אלו.

לאחר שנתיים במשרד בתפקיד מתאם המפגשים השנתיים והדיאלוגים בין ממשלת ישראל למספר ממשלות באירופה, מזה חמש שנים האחרונות, בן חור "מושאל" לכנסת בתפקיד יועץ מדיני בכיר. במסגרת זו הוא מסייע לח"כים וליו"ר הכנסת בייעוץ מדיני, תכנים ואסטרטגיית הסברה בכל הקשור לפעילותה הבינלאומית של הכנסת במסגרת ארגונים בין פרלמנטריים, ביקורים רשמיים כאן ובחו"ל ואירועים ומפגשים בינלאומיים. ביחד עם משרד החוץ, משמשת הכנסת אחד הערוצים המרכזיים העוסקים ביחסי ישראל עם מדינות העולם ובן חור מופקד על הדרכה, ייעוץ וסיוע הקשורים בכך.

הרצאות מבוקשות

ניתוח מצבה של ישראל בזירה הבילטרלית והמולטילטרלית (האיחוד האירופי, האו"ם, ארגונים בינ"ל), כיצד ניתן לשפר ובמי ניתן להיעזר. כנ"ל לגבי הזירה הבין פרלמנטרית.

שורשיה, סיפורים מרתקים מניסיוני הדיפלומטי, תובנות מרכזיות והתכנית למאבק בה.

מצב הנוצרים במזרח התיכון ובעולם המוסלמי. האג'נדה המשותפת לישראל ולוותיקן שאותה אפשר וצריך לקדם. תכנית להגברה משמעותית של זרם הצליינים לאזורנו על המשמעויות וההשלכות הכלכליות/מדיניות הכרוכות בכך. הצצה אל מאחורי חומות הוותיקן, למה התפטר האפיפיור בנדיקטוס ה-16 .

האם מדובר בסכסוך לאומי על שטחים או שמא סכסוך בין דתי חסר פשרות.

למה כדאי לך להזמין הרצאה של עודד בן חור?

בעשרות שנות שירותו הדיפלומטי, בן חור צבר ניסיון וידע ייחודיים בשילוב של ניסיון במספר עצום של הרצאות והופעות בתקשורת (במספר שפות), בהם משולבים ידע רב, תובנות ייחודיות, חוש הומור ואנקדוטות, עם יכולת אורטוריית, כשרון הופעה בציבור וניסיון במה, כל אלה מעניקים לו יתרונות כמרצה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,פסח

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 עודד בן חור

עודד בן חור

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,פסח

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - עודד בן חור