עופר ברייר מרצה

עופר ברייר

עופר ברייר - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

עופר ברייר, מייסד ומוביל של קבוצת ברייר. מנטור עסקי, מאמן, מורה, מתודולוג ויוצר. למעלה מעשרים השנים האחרונות, הנחה אלפים למימוש הכישרון והפוטנציאל בתחום הקריירה העסקית, האישית והאמנותית שלהם. יועץ ומלווה ארגונים, חברות סטארט־אפ וחברות בינלאומיות בפיתוח אסטרטגיות ניהול ותהליכים אישיים, מנחה סדנאות, קורסים, הרצאות ופאנלים.
עופר רואה כאתגר, לדאוג שלקוחותיו יטמיעו את שיטות הייעול והפיתוח הנכונות לאותו ארגון ועוסק במקביל בפיתוח ושיווק מתודולוגיות ייחודיות בשוק הבין-לאומי.
בנוסף, עופר הספיק לקרוא מעל 5,000 ספרים מקצועיים עד היום, מאות case studies, ואלפי מאמרים. עוסק בכתיבת עשרות מאמרים בשנה ופיתוח מתודולוגית חדשות. הוא מנחה כ-50 הרצאות וכ-70 סדנאות וקורסים בשנה, ומלווה בכירים ואנשי עסקים בישראל, אירופה וארה"ב.

הרצאות מבוקשות

כאשר אתה מקים חברה, צריך לשאוף לנהל אותה כמו תזמורת מוצלחת, אשר חבריה יודעים את חלקם האינדיווידואלי בדיוק רב; לדעת מה לעשות ומתי לעשות זאת כדי להביא את המוצר לשוק. אך בו בזמן, ישנן חברות סטרט-אפ קטנות היכולות ליצור רעיונות חדשים יפים, מוצרים ושירותים כמו הרכז ג'אז מהוקצע אך פרוע. לפתע חברות הסטרט-אפ הופכות לחברות הגדולות של העתיד, בעוד שהארגונים הגדולים הישנים נעלמים.
אם ברצונה לשרוד את השינויים, כל חברה חייבת לשמור על היכולת לעבור מצורת חשיבה ארגונית לחשיבה יזמית ולהיפך. היכולת לעבור ממנטליות של ארגון גדול לצורת חשיבה של סטרט-אפ הכרחית כדי ליצור מוצרים ושירותים חדשים באופן בלתי מוגבל וללא מאמץ.

בעולם המבוסס על טכנולוגיות חדשות המופיעות חדשות לבקרים, המושג חדשנות חוזר באופן תדיר בארגונים.
מהי חדשנות בעצם? חדשנות מעניקה למנהל את ארגז הכלים המאפשר לזהות את סוג הפיתרון המתאים לבעיה מורכבת ולהתאים לבעיה נתונה את הטכניקה הנכונה לפתרון. חדשנות מאפשרת לייצר אנציקלופדיה של טכניקות ושפות בחשיבה המערכתית באמצעות תרגול.
מרבית הכלים פשוטים ומבוססים הן על חשיבה בתוך הקופסא והן על חשיבה מקורית ותהליכי חשיבה בריאים ויעילים המשמשים ליצירת אסטרטגיות, טכניקות, טקטיקות ומבחנים בארגון.

נתקלתם בהרבה מנהלים שנכשלו סביבכם? לא במקרה. הם עבדו קשה מאוד כדי להשיג את הכישלון… איך בכל זאת אפשר למנוע ממנהל להיכשל ובגדול? התשובה נמצאת בחשיבה אסטרטגית המבוססת על יכולות ניהול המאפשרות תכנון תרחישים ארוכי טווח להשגת היעדים הארגוניים. כלומר, לגזור מתוך המטרה את הצעדים הנכונים, בסדר הנכון, עד לנקודת הפתיחה. זהו למעשה Reverse Engineering של תהליך הניהול. כך גם חושב שחקן שח מצטיין שרכש את המיומנויות הטקטיות בכל רגע נתון, כדי לנצח במהלך עצמו, אך יש לו גם יכולת תכנון ארוכת טווח, מהעתיד המוגדר להווה הקיים.

ניהול מערכות מורכבות דורש מאיתנו לעיתים גם יכולת מפותחת של פרימת קשרים ברשת. אך דווקא יצירה של עוד ועוד קשרים אמיצים וחזקים עשויה לסייע לנו בעליה "למדרגה הבאה".
נטוורקינג מתייחס לרשת קשרים אישית שיש לכל אחד ואחת מאיתנו בתחומים שונים. השימוש באומנות הנטוורקינג ככלי ניהולי, יסייע לנו לשכלל את יכולות ההתמצאות וההשפעה הארגונית והחוץ ארגונית מול ספקים ולקוחות שלנו, להגיע לאופטימיזציה בניהול הסביבה הפנימית והחיצונית וליצור נקודות מפנה בקריירה האישית והמקצועית שלנו.

כישורי פרזנטציה וכריזמה הם אינם כישרון מולד, אלא יכולת הנרכשת באמצעות טכניקות שניתן ללמוד אותן.
בהרצאה מדבר עופר על עקרונות הפרזנטציה העסקית ואיך למקסם את היכולות שלנו כפרזנטורים – בין אם אנו נמצאים בשיחה מול אדם אחד, קבוצה קטנה של אנשים או קהל גדול.
איך להציג נושא או בעיה באופן בהיר ומדויק. איך לייצר מתח ורפיון כדי לעורר הקשבה ולרגש, ללא צורך במצגת. איך להשתמש בסיפורים כאנלוגיה להעברת מסר, שסופו בהירות והתרגשות. איך להדגיש מסרים חשובים ולחזור על מוטיבים עיקריים בנקודות מפנה בפרזנטציה.

בעתיד הלא רחוק, אנשים שאינם מוכשרים – לא ישרדו בתעשייה. כל מקצוע שקבלת ההחלטות בו היא רציונלית ואינה דורשת כישרון, יוחלף באמצעים טכנולוגיים, ולראייה, הקופאית בבנק הפכה להיות הכספומט – יותר פרודוקטיבית, זמינה, ואין לשירות האנושי יתרון על השירות הטכנולוגי. לקופאית הבנק מצטרפת הקופאית בסופרמרקט, ובעתיד הקרוב, יצטרפו מיליוני בעלי מקצוע למאגר המובטלים. התחרות תשנה את פניה ותהפוך להיות תחרות בין האדם לטכנולוגיה ולא בין אדם לאדם. הדברים כתובים על הקיר, ואת התוצאות רואים ומרגישים יום יום.
האם הכישרון שלנו מולד או נרכש? אם לא, איך רוכשים אחד כזה? מהו באמת כישרון? ממה הוא מורכב? מכיוון שאין לנו מושג באיזה תחום יצטרכו ילדינו להיות מוכשרים בעוד 20 שנה, עלינו להקנות להם כבר מעכשיו כישרון רב-תחומי .

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איריס דרור הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,יום האישה 2024,יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה

אליעזר שקדי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אליעזר שקדי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,קיימות ויזמות חברתית

בנצי גרובר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

בנצי גרובר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

לבנת פורן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

לבנת פורן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

חיים שפירא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיים שפירא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח

יעל ארד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יעל ארד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,בריאות, ספורט ותזונה,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,יום האישה 2024,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,חדשנות ועתידנות,חזרה ללימודים ולבתי ספר,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,סייבר,פסח

לימור לבנת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

לימור לבנת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,כלכלה, עסקים ומנהיגות

order lecture by - עופר ברייר