צבי יחזקאלי מרצה

צבי יחזקאלי

בלעדי צבי יחזקאלי - מרכז המרצים לישראל
עברית, אנגלית , ערבית

קורות חיים

מזרחן בעל שם, מומחה בעולם הערבי. מרצה מצוין, מנוסה ומבוקש בחברות מסחריות, באירגונים ובכנסים מקצועיים, מעביר מגוון הרצאות במקצועיות רבה ובחן רב. צבי פיתח שפה טלויזיונית יחודית בתוכנית לונדון וקירשנבאום, שם הוא מגיש מדי יום את פינת העולם הערבי. צבי הופך את המזרח תיכון לנגיש, מובן ובעיקר קרוב לכל אחד. יחזקאלי נבחר על ידי גלובס וידיעות אחרונות לפרשן לענייני ערבים המוערך והאהוד ביותר בישראל.

צבי יחזקאלי נולד בירושלים להורים יוצאי עירק. את שירותו הצבאי עשה ביחידה מובחרת ולאחר מכן עבד כמאבטח בשב"כ. הוא למד באוניברסיטה העברית בירושלים בחוג המשולב לתקשורת והמזרח התיכון והמשיך לתואר שני בחוג למזרח התיכון. במקביל התמחה גם בתקשורת בבית הספר "כותרת".
את השפה הערבית רכש באוניברסיטה וגם במסעותיו הארוכים בשטחים ובמגורים בחברון ובג'נין.

 

את הקריירה העיתונאית שלו החל יחזקאלי כבר במהלך לימודיו. תחילה בגלי צה"ל, שם סיקר את השטחים ואת העולם הערבי, ואחר כך גם בתוכנית יומן בערוץ הראשון. בשנת 2002 עם הקמתו של ערוץ 10, הצטרף לערוץ והקים בו את הדסק לענייני ערבים.

צבי סיקר את תהליך השלום, אינתיפאדת אל אקצא, מלחמת לבנון השנייה ואת מבצע עופרת יצוקה. הוא ישב לשיחות עם אנשי אל קעידא ואת ראיונותיו האחרונים של ערפאת קיים הוא.

צבי יחזקאלי פיתח שפה טלוויזיונית ייחודית בתוכנית לונדון וקירשנבאום, שם הוא מגיש את פינת העולם הערבי ומביא סיפורים שונים מהמקובל עד היום. "מחדרי כושר בדובאי דרך רינגטונים במסגדים בדמשק ועד רווקות בסעודיה", כך סיפר בכתבה לעיתון "הארץ" (25.7.06). גישתו היא להראות את האנשים העומדים מאחורי המנהיגים ולהבין שאין הבדל בינינו; הם לא ישות מדינית אלא בני אדם. כך הופך צבי את המזרח התיכון לנגיש, מובן ובעיקר קרוב לכל אחד, בשידוריו וגם בהרצאה.

בספטמבר 2012 עלתה לאוויר מיני סדרה שיצר צבי בשם "אללה אסלאם" ועיקרה האסלאם כפצצת זמן מתקתקת. בסדרה זו התחזה צבי למוסלמי המשוטט באירופה וראיין מוסלמים החיים בה. הוא בדק כיצד נרקמים תאי טרור בלב אירופה הקלאסית, מקומות בהם כבר התפרץ זעם המהגרים המוסלמים, וכיצד מתמודדות הקהילות היהודיות עם הפחד. הסדרה הביאה תמונה 'מבפנים' וזכתה להד תקשורתי נרחב.

ב – 2014 יצא יחזקאלי למסע עיתונאי נוסף שהפך לסדרת הכתבות "איום דאע"ש", המתחקה אחר צעירים מוסלמים בבריטניה המצטרפים לשורות הארגון הרצחני. ראיון נוקב שערך עם מוסלמי דווקא הביא את צבי להתקרב ליהדות ולתורת רבי נחמן מברסלב. עם ניסיונו התקשורתי הרב הגיש צבי תוכניות נוספות בערוץ 10 גם בנושאים אלו.

הרצאות מבוקשות

הרצאה בעקבות הסדרה  המדוברת "אללה איסלאם" שהוקרנה בערוץ 10 בספטמבר 2012. צבי יחזקאלי על כניסתם של המהגרים המוסלמים למדינות אירופה הקלאסית.
המזרח התיכון כפי שנראה בטלויזיה הוא בדרך כלל מאיים ומפחיד, אולם אנחנו לא תמיד מבינים את התהליכים שמתרחשים סביבנו. העיתונים, הטלויזיה, האינטרנט והסלולרי, מציפים אותנו בכמויות מידע אדירות שבדרך כלל תורמות לתחושת פחד ופחות להבנה אמיתית של המצב.
הרצאתו של צבי יחזקאלי היא בעצם מסע אל התובנות של המזרח התיכון; אל הלך הרוח מקהיר ועד דמשק, שמהלכו גם נראה אלו כלים צריכים בשדה הקרב החדש. מדוע מה שמופיע על המסך פחות חשוב ממה שקורה בשטח בשקט הרחק משם?
למה הטלויזיה לא תמיד משקפת את תמונת הקרב? למה אנחנו מרגישים חלשים אל מול מדינות ערב והפלסטינים? האם צריכת תקשורת מחזקת אותנו או מחלישה?

בהרצאתו עובר צבי יחזקאלי דרך כל  הסוגיות הבוערות מזוית אחרת בהתבוננות יחודית שעוזרת לראות את התמונה בשכונה שלנו בשונה ממה שחשבנו. ניתן לבקש דגשים שונים לכל הרצאה, בין היתר על: האיום האיראני, איום הטרור של החיזבאללה, הסכסוך הישראלי, המהפכות בעולם הערבי המכונות "האביב הערבי", ובעיית האסלאם באירופה – פצצת זמן מתקתקת.

70 שנה כמעט ולא נחשבים במונחים של היסטוריה, אבל בכל מה שקשור לעם שחיכה אלפיים שנה להגיע לכאן, כמעט אין הסבר הגיוני לכל מה שקרה כאן ב70 שנה, מדינה קטנה שנחשבת הצלחה כמעט בכל המדדים, צבא רפואה חקלאות, מדע, אקדמיה וכמובן הייטק. למרות זאת בכל הקשור למזרח התיכון, להבנת העולם שאיתו אנחנו מתמודדים במזרח התיכון, עדיין לא הגענו לפיצוח. איך יכול להיות שצבא שמחזיק במיטב הציוד הצבאי מתקשה מול גרילה חמאסית שמפעילה טילים מיושנים או מבעירה צמיגים על הגבול. התשובה נעוצה באותה חוליה חסרה שלא נפתרה גם לאחר 70 שנה. מה קורה במזרח התיכון ומדוע אנחנו לא ממש מבינים את מה שקורה. בדיוק כשרצינו שלום בא הטרור, וברגע שהעולם חשב שהוא חיסל את בן לאדן הופיעו הזוועות של דאע"ש. מה אנחנו לא מבינים?

בן גוריון נתן את הרמז כבר אז כשהביט סביב. הוא אמר יש טייס עברי ויש חקלאי יהודי יש גנב עברי המצאנו כמעט הכל … חוץ מ..? והתשובה… בדווי יהודי. אותו יהודי שמחזיק באלמנט הזמן ומבין שלא הכל פתיר וצועד אט אט ובסבלנות בדרכו. זה המזרח התיכון זה הנשק שמפעילים נגדנו ארגוני הטרור. הטרור הוא אינו פצצות או סכינים , הטרור הוא בעיקר פגיעה קטנה בטאורח החיים המערבי העסוק והיעיל שלא יכול לספוג הפסדים בגלל שרכבת לא עובדת או בגלל חוסר יציבות. לכן הטרור מפעיל נגדנו את הסבלנות …

70 שנה וישראל נראית היו כאחד המקומות הבטוחים ביותר  במזרח התיכון ואפילו ביחס לאירופה שקולטת מהגרים וסופגת גם טרור. מה הסוד? למה סעודיה ושאר מדינות ערב הסוניות מתקרבות לישראל, זונחות את הפלסטינים ומגדירות את אירן כאויב? מה קרה כאן ב 70 שנה? פלא שבעזרתו אפשר לצאת למסע מהמערב להבנת המזרח….

למה כדאי להזמין הרצאה של צבי יחזקאלי

צבי יחזקאלי נבחר על ידי גלובס וידיעות אחרונות לפרשן לענייני ערבים המוערך והאהוד ביותר בישראל. סקר ידיעות אחרונות קבע: "מכה לא פשוטה לחדשות 2 מסתתרת בעמדת הפרשן לענייני ערבים. צבי יחזקאלי נבחר בסדר שלנו כדמות המועדפת בגזרה…" צבי מביא איתו ידע נרחב ושפה רהוטה. גישתו הרעננה מקנה לו ראיונות בלעדיים וסקופים שאין למתחריו ואת הידע הזה יחלוק בהרצאתו

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - צבי יחזקאלי