קיי וילסון מרצה

קיי וילסון

קיי וילסון - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

קיי וילסון היא מדריכת טיולים ומוזיקאית, אשר בדצמבר 2010 הותקפה על ידי מחבלים. בתקרית הקשה, שבה כמעט איבדה את חייה, נרצחה חברתה קריסטין לוקן ז"ל. למרות שקיי פגשה פנים אל פנים שנאה ואלימות – בעוצמה שרובנו לא מכירים – היא מסרבת לתת לאירוע הנורא הזה להרוס לה את החיים.

ביום שבת נאה בדצמבר 2010 יצאה קיי וילסון, מדריכת תיירים, לטייל בשביל ישראל יחד עם לקוחה-חברה, קריסטין לוקן ז"ל. הן הותקפו בידי שני פלסטינים שארבו להן ביער מטע. קיי הצליחה לדקור אחד מהם באולר, אך המחבלים גברו עליהן והחזיקו אותן תחת איומי סכין. לאחר חצי שעה שנמשכה כמו נצח, הם קשרו את הנשים וחסמו את פיהן. בעודן שוכבות על הקרקע התחילו המחבלים לטבוח אותן בסכיני קצבים. בחוסר אונים ראתה קיי את קריסטין נרצחת מול עיניה. היא העמידה פני מתה והצליחה לא להגיב למרות הדקירות המכאיבות. לאחר שהרוצחים עזבו, קמה במאמץ עילאי והלכה יחפה דרך היער יותר מקילומטר כשהיא כפותה, חסומת פה ומדממת למוות, עד שמצאה עזרה.

קיי נפצעה קשה. גופה היה מרוטש משלוש עשרה דקירות סכין עמוקות, כולל דקירה שהחטיאה את לבה בארבעה מ"מ בלבד. בצלעות היו שברים פתוחים רבים, סדק בעצם החזה, שבר בעצם השכמה, הכתף יצאה ממקומה והריאות והסרעפת היו מנוקבות.

בזכות אומץ לבה והתושייה יוצאת הדופן של קיי, נעצרה חוליית המחבלים תוך פחות מיומיים. הדי.אן.איי. מדמו של המחבל, שנלקח מהאולר שלה, קשר את תוקפיה גם לרצח של נטע בלאט שורק ז"ל (שנרצחה מספר חודשים לפני כן), שלא פוענח עד אז, וכן לניסיון רצח של שני ישראלים נוספים ולמעשי טרור ופשע רבים נוספים.

קיי פגשה פנים אל פנים שנאה ואלימות – בעוצמה שרובנו לא מכירים – אולם היא מסרבת לתת לאירוע הנורא הזה להרוס לה את החיים.
סיפורה של קיי הוא סיפור כואב, אך הוא הרבה יותר מזה. מחושך בלתי ניתן לתיאור קיי הפיקה לקחים וערכים ומגלה באמת איך למצות את החיים בשפע. עם כל הקושי והכאב, היא שומרת על אופטימיות ומציגה לקהל דרך של אור, תקווה, אהבה והשראה.

היום קיי ממשיכה להדריך קבוצות מטיילים, מנגנת בפסנתר ועוסקת בכתיבה ובמוסיקה (בעיקר ג'אז).

הרצאות מבוקשות

סיפורה האישי והכואב של קיי וילסון, אשר ב-18 בדצמבר 2010 כמעט איבדה את חייה בפיגוע חבלני ביער מטע, שבמהלכו נרצחה חברתה קריסטין לוקן ז"ל לנגד עיניה.
תהליך השיקום מהטראומה דרש מוילסון השקעת מחשבה רבה בשחזור קפדני ומפורט של ההתרחשויות, שאותן גם העלתה על הכתב. אותו יום נורא אך קדוש, כהגדרתה, גרם לה לאבד הרבה אך גם להרוויח. היא זכתה בפרספקטיבה שונה על החיים ולמדה להעריך אותם מחדש.
בסוף ההרצאה מנגנת וילסון את השיר Somewhere Over the Rainbow אותו עיבדה בראשה כשצעדה בשארית כוחותיה אל עבר הכביש הראשי כדי שימצאו אותה, חיה או מתה. עם כל צעד קטן שהצליחה לעשות היא דמיינה עוד אקורד של השיר, שבאותם רגעים קיבל משמעות עמוקה.
למרות הסיפור הכואב, מצליחה קיי להעביר בהרצאתה מסרים של אופטימיות, של נחישות וכוח רצון, של התחלות חדשות ותקוות. היא מלמדת כיצד לחיות ללא פחדים וליהנות מה"עכשיו", במקום להתמקד במה שהיה או מה שיהיה.
הרצאה סוחפת ומרגשת!

למה כדאי להזמין הרצאה של קיי וילסון

מחושך בלתי ניתן לתיאור קיי הצליחה להפיק לקחים וערכים. סיפורה הוא סיפור של אומץ לב ונחישות שבאמצעותו היא מגלה לנו דרך של אור, תקווה, אהבה והשראה. מרצה סוחפת ומרגשת.

order lecture by - קיי וילסון