רוית נאור מרצה

רוית נאור

רוית נאור - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

רוית נאור, עיתונאית בכירה, טייסת מסחרית, חובבת מסעות ואתגרים, הייתה ראש המשלחת הישראלית היחידה, שהצליחה אי פעם להגיע לקוטב הצפוני. כמו כן היא הייתה האישה הישראלית הראשונה שהגיע לפסגות המון בלאן, ההר הגבוה במערב אירופה, הקילימנג´רו, ההר הגבוה באפריקה והאלברוס, ההר הגבוה באירופה הנמצא ברוסיה גבול צ´צ´ניה, לשם נסעה בשיאה של מלחמת האזרחים.
היא הובילה משלחת ישראלית רוסית לחציית ימת בייקל בסיביר המזרחית ונטלה חלק במסעות אופנועים, ג´יפים וקטמרנים בארץ ובעולם.

הישגים נוספים:
1994 – הישראלית הראשונה על פסגת המון בלאן, ההר הגבוה ביותר במערב אירופה
1995 – הישראלית הראשונה על פסגת הקילימנג´רו, ההר הגבוה ביותר באפריקה
1996 – הישראלית הראשונה על פסגת האלברוס, ההר הגבוה ביותר באירופה
1997 – חברת נבחרת ישראל בטריאתלון למשחקי המכבייה
1998 – נציגה ישראלית במשלחת רוסית, לחציית ימת בייקל בחורף, בסיביר המזרחית.
2000 – ראש המשלחת הישראלית לקוטב הצפוני.

הרצאות מבוקשות

רוית נאור יצאה למסע מרתק אל בטן האדמה, בדרכה אל המערה הגדולה בעולם. במרכז ויאטנם, בלב הג'ונגל באזור שספג את מירב ההפצצות במלחמה, התגלתה בשנת 2009 המערה הגדולה בעולם. עד היום הצליחו להגיע לשם כמה מאות בני אדם. רוית יצאה עם המשלחת הישראלית הראשונה למסע של פעם בחיים לגלות יקום מגביל המסתתר מתחת לפני האדמה. ג'ונגלים, נהר, מפלים ואגם המשמשים את ביתם של קופים, שועלים ועוד כמה מיני בעלי חיים חדשים שהתגלו בתוך המערה.

רוית נאור שהובילה את המשלחת הישראלית היחידה שהצליחה להגיע לקוטב הצפוני, מביאה את סיפור המסע האישי שלה יוצא הדופן. לאחר שטיפסה על פסגות ההרים הגבוהים בעולם והגיעה לפינות הנידחות ביותר בגלובוס, הגשימה עוד חלום והפכה לטייסת מסחרית בחברת תעופה. אלא שדווקא כשנדמה היה שהכל הולך לפי התכניות זימנו לה החיים את האתגר הגדול : גידול במוח. איך מובילים משלחת של שישה גברים למקום הקר ביותר בעולם? כיצד נפרדים מתינוק בן 7 חודשים שיוצאים בעקבות החלומות? ומה קורה כשאלוהים צוחק ומשנה לנו את התוכניות? רוית חזרה מהמסע שלה חזקה ומאושרת מאי פעם.

המלווה בצילומים נדירים מהקוטב הצפוני היא מספרת בגילוי לב סוחף על המסע לקצה העולם, על הקשיים הפיזיים והחברתיים שזימנה לה הדרך. איך נושמים במינוס 70 מעלות, איך מוצאים כוח להיפרד מתינוק בן 8 חודשים ולצאת לדרך קפואה וארוכה? איך מתמודדים עם עוד שישה גברים באוהל אחד ועם המוסר הכפול של אישה יחידה בעולם גברי בעל קודים התנהגותיים מאוד ברורים?

נאור מביאה את החוויות והסיפורים מהפינות הכי נידחות של רוסיה. מטיפוס על האלברוס בהרי קווקז, שהיווה מטרה נחשקת עבור יחידות העילית של הרייך השלישי, שמעולם לא הצליחו להעפיל לפסגתו ולהניף שם את הדגל של המפלגה הנאצית ועד לערבות סיביר המזרחית, הקפואות במינוס 40 מעלות. ממשלחת יפנית, שהולכת לאיבוד על ההר ועד לרעידת אדמה בליבו של אגם קפוא. נאור, שרדה, הצליחה, חוותה והיא מביאה את הסיפור הלא מוכר של רוסיה האחרת, בליווי צילומים מרגשים ולא מוכרים.

הרצאה שאינה מותירה את המאזינים אדישים. סיפורן של שלוש נשים, משלושה אזורים שונים באפריקה, המעלים את מצבן הקשה של הנשים, הנאבקות במקום האכזרי ביותר עלי אדמות. אונס, איידס, מוות בלב המדבר, על רקע נופיה עוצרי הנשימה של היבשת השחורה. מהמקום הגבוה ביותר באפריקה עד למקום הנמוך ביותר.

הרצאה החושפת את הפן הלא מוכר של התקשורת הישראלית. מה הופך סיפור טוב לכותרת בעיתון, מהו דברו של העורך, כיצד בונים אג´נדה, למה חייבים לגעת בדברים? רוית נאור, שימשה כעיתונאית בכירה במעריב במשך 11 וחצי שנים מספרת על המסע שלה לארץ פלשתין, על הלינה במערת קרח בחרמון הסורי, המאסר שלה במצריים, על קפיצת הבאנג´י שהותירה אותה עם נכות לכל החיים ומגלה מהי הכתבה שעליה כל גאוותה.

order lecture by - רוית נאור