עו"ד רון פוגל מרצה

עו"ד רון פוגל

עו"ד רון פוגל - הרצאה
עברית , אנגלית

קורות חיים

מרצה מבוקש לקולנוע בעשרות גופים ומוסדות וביניהם אוניברסיטאות ,קתדרות ,סינמטקים ועוד .מבקר קולנוע בתאגיד השידור כאן(טלוויזיה ורדיו),בערוץ הספורט וברדיוס 100 fm. מארגן פסטיבלי קולנוע בארץ ובחו"ל ושופט בפסטיבלי קולנוע. מכהן כחבר ועדת סל תרבות ארצי בתחום הקולנוע במשרד התרבות ומשמש כלקטור בשלוש קרנות קולנוע .מקים מועדוני הסרט הטוב ברחבי הארץ .לאחר שכיהן כנשיא מסדר אבירי הגריל בישראל  ייסד את  "מועדון הסרט הקולינרי " בסינמטק תל אביב בוגר מדעי המדינה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום הלימודים עבד כעורך דין במשך למעלה מ15 שנה עד שהחליט להתמקד בתחום הקולנוע ,תחום שאותו הוא מגדיר כ"תשוקה הגדולה שלו"

 

הרצאות מבוקשות

כפי שרק הילד יכול לצעוק "המלך הוא עירום". הקומדיה הקולנועית יכולה להתייחס לתופעות חברתיות ופוליטיות שונות –כי בהומור מותר הכול  .במפגש נציג קומדיות ממדינות שונות ומזמנים שונים, נפתח  בקומדיות האילמות המרירות מתוקות של צ'רלי צ'פלין, נבחן את  הקומדיות הצרפתיות של לואי דה פינס, את סרטי מונטי פייטון מהאי הבריטי, נצחק עם הגשש ב"גבעת חלפון" ונקנח בהומור העכשווי הבוטה של סשה ברון כהן.

יין מופיע  על המסך הגדול  מזה שנים רבות . עם העלייה בצריכת היין בעולם במאה ה21 החלו סרטים שבהם היין הוא הכוכב הראשי  להיות שכיחים יותר ויותר בתעשיית הקולנוע . בהרצאה נפגוש  את הסרטים הבולטים שהציגו את היין ואת תרבות היין על המסך הגדול. נבקר באזור הנאפה ואלי ונלגום פינו נואר בסרט "דרכים צדדיות", ,ניזכר בטעימת היין העיוורת הידועה בהיסטוריה שהונצחה בסרט "יין,סיפור אהבה"  ונשוטט בכרמים בפרובאנס יחד עם ראסל קרואו בסרט "שנה מופלאה". לא נוותר גם על יין מבציר ישן יותר וניזכר בגדול הנהנתנים על המסך הגדול ג'יימס בונד שבקיאותו ביין מצילה אותו ממות בסרט "יהלומים לנצח"

לחיים

חכמה ויכולת הבעה אינם מספיקים לבדם כדי להעביר מסר. מנהיגים,אישי ציבור ולמעשה כל אחד נזקק לכישורי קול והופעה כדי להעביר את המסר שלו .בעזרת מיטב קטעי הקולנוע המדגימים את חשיבות ההופעה והקול יוכלו המאזינים ללמוד וליישם כללים פשוטים להצגה עצמית נכונה מבחינה קולית ופיזית .בין הסרטים שינותחו :  "הדיקטטור הגדול" של צ'רלי צ'פלין, " יום ראשון הגדול" עם גדול הנואמים הקולנועיים אל פצ'ינו ו"נאום המלך" זוכה האוסקר

בספר ראשית נאמר :"ואל אישך תשוקתך והוא ימשול בך" .ואכן שנים רבות היה מעמד האישה פחות מזה של הגבר. אולם במיוחד במאתיים השנים האחרונות אנו עדים להליך של התקדמות לעבר שוויון זכויות לנשים ובכל תחומי החיים. בהרצאה נבחן את ההצגה הקולנועית של הקונפליקט שבין המסורת והשמרנות המצדדים בשימור מעמד האישה הנחות לבין הקדמה הדוחפת את האישה לפרוץ קדימה עד לשוויון מוחלט. נתחיל באנגליה הוויקטוריאנית ב"על תבונה ורגישות" ,נעבור למזרח אירופה ב"ינטל" בתחילת המאה העשרים ,נראה  את מאבק הנשים לזכות הצבעה בשווייץ ב"עושות סדר" ואת התמודדות האישה למול בית הדין הרבני בסרט "גט"  ונקנח באשת החיל האולטימטיבית -גל גדות כ"וונדר וומן"

למה כדאי להזמין הרצאה של עו"ד, רון פוגל

בהרצאותיו רון פוגל מעביר בגובה העיניים את הידע הנרחב שלו ואת אהבתו ותשוקתו הבלתי נגמרת לקולנוע. הוא משתמש בידע שלו בתחומים שונים כדי למקם את ההרצאה בקונטקסט חברתי ופוליטי .הרצאותיו מעשירות את ידע המאזינים ואף מספקות להם ערך מוסף בתחומי החיים השונים.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - רון פוגל