עו"ד רון פוגל מרצה

עו"ד רון פוגל

רון פוגל - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

מרצה מבוקש לקולנוע בעשרות גופים ומוסדות וביניהם אוניברסיטאות ,קתדרות ,סינמטקים ועוד .מבקר קולנוע בתאגיד השידור כאן(טלוויזיה ורדיו),מגיש סדרה על סרטי הספורט הגדולים בערוץ הספורט וברדיוס 100 fm. מארגן פסטיבלי קולנוע בארץ ובחו"ל ושופט בפסטיבלי קולנוע. מכהן כחבר ועדת סל תרבות ארצי בתחום הקולנוע במשרד התרבות ומשמש כלקטור בשלוש קרנות קולנוע .מקים מועדוני הסרט הטוב ברחבי הארץ .לאחר שכיהן כנשיא מסדר אבירי הגריל בישראל  ייסד את "מועדון הסרט הקולינרי " בסינמטק תל אביב בוגר מדעי המדינה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום הלימודים עבד כעורך דין במשך למעלה מ15 שנה עד שהחליט להתמקד בתחום הקולנוע ,תחום שאותו הוא מגדיר כ"תשוקה הגדולה שלו".
בהרצאותיו רון פוגל מעביר בגובה העיניים את הידע הנרחב שלו ואת אהבתו ותשוקתו הבלתי נגמרת לקולנוע. הוא משתמש בידע שלו בתחומים שונים כדי למקם את ההרצאה בקונטקסט חברתי ופוליטי .הרצאותיו מעשירות את ידע המאזינים ואף מספקות להם ערך מוסף בתחומי החיים השונים.

 

הרצאות מבוקשות

הסדרה "משחק הדיונון" עשתה היסטוריה והפכה לנצפית ביותר בתולדות ענק הסטרימינג נטפליקס. הסדרה גם עוררה עניין בדרום קוריאה. מדינה ייחודית ומרתקת.
רון פוגל, מומחה לדרום קוריאה ומנהל שבוע הקולנוע הקוריאני בישראל ידבר על ההיסטוריה של דרום קוריאה(המצויה עדיין במצב מלחמה עם צפון קוריאה),על התרבות הקוריאנית ועל הקולנוע והטלוויזיה בדרום קוריאה כולל הסרט הסנסציוני "פרזיטים" שמדגיש (כמו "משחק הדיונון") את הפערים הגדולים בין עניים לעשירים בדרום קוריאה
רון פוגל הינו מרצה בכיר לקולנוע ,מומחה לקולנוע קוריאני .שופט ואורח כבוד בפסטיבלי קולנוע במזרח הרחוק.

במפגש נסקור את חיו של סיר שון קונרי האיש והאגדה.נזכר בתפקידיו הקולנועיים הגדולים,מהסוכן החשאי ג'יימס בונד ועד לשוטר הקשוח ב"בלתי המשוחדים" ,ממפקד הצוללת ב"מרדף אחרי אוקטוהר האדום" ועד לנזיר החוקר ב"שם הורד".

בסרטי הספורט ניתן למצוא, מעבר להתרגשות ומתח, גם נושאים שניתן להשתמש בהם בכל תחומי החיים:
התמדה עד להשגת המטרה, מנהיגות, התמודדות עם מכשולים והפיכת הבלתי אפשרי לאפשרי.
בעזרת קטעים ממיטב סרטי הספורט, כמו: "רוקי","ג'רי מגוויר" ועוד, נלמד איך ניתן להצליח כנגד כל הסיכויים, תוך הגשמה עצמית.

כפי שרק הילד יכול לצעוק "המלך הוא עירום". הקומדיה הקולנועית יכולה להתייחס לתופעות חברתיות ופוליטיות שונות –כי בהומור מותר הכול  .במפגש נציג קומדיות ממדינות שונות ומזמנים שונים, נפתח  בקומדיות האילמות המרירות מתוקות של צ'רלי צ'פלין, נבחן את  הקומדיות הצרפתיות של לואי דה פינס, את סרטי מונטי פייטון מהאי הבריטי, נצחק עם הגשש ב"גבעת חלפון" ונקנח בהומור העכשווי הבוטה של סשה ברון כהן.

יין מופיע  על המסך הגדול  מזה שנים רבות . עם העלייה בצריכת היין בעולם במאה ה21 החלו סרטים שבהם היין הוא הכוכב הראשי  להיות שכיחים יותר ויותר בתעשיית הקולנוע . בהרצאה נפגוש  את הסרטים הבולטים שהציגו את היין ואת תרבות היין על המסך הגדול. נבקר באזור הנאפה ואלי ונלגום פינו נואר בסרט "דרכים צדדיות", ,ניזכר בטעימת היין העיוורת הידועה בהיסטוריה שהונצחה בסרט "יין,סיפור אהבה"  ונשוטט בכרמים בפרובאנס יחד עם ראסל קרואו בסרט "שנה מופלאה". לא נוותר גם על יין מבציר ישן יותר וניזכר בגדול הנהנתנים על המסך הגדול ג'יימס בונד שבקיאותו ביין מצילה אותו ממות בסרט "יהלומים לנצח"

לחיים

חכמה ויכולת הבעה אינם מספיקים לבדם כדי להעביר מסר. מנהיגים,אישי ציבור ולמעשה כל אחד נזקק לכישורי קול והופעה כדי להעביר את המסר שלו .בעזרת מיטב קטעי הקולנוע המדגימים את חשיבות ההופעה והקול יוכלו המאזינים ללמוד וליישם כללים פשוטים להצגה עצמית נכונה מבחינה קולית ופיזית .בין הסרטים שינותחו :  "הדיקטטור הגדול" של צ'רלי צ'פלין, " יום ראשון הגדול" עם גדול הנואמים הקולנועיים אל פצ'ינו ו"נאום המלך" זוכה האוסקר

בספר ראשית נאמר :"ואל אישך תשוקתך והוא ימשול בך" .ואכן שנים רבות היה מעמד האישה פחות מזה של הגבר. אולם במיוחד במאתיים השנים האחרונות אנו עדים להליך של התקדמות לעבר שוויון זכויות לנשים ובכל תחומי החיים. בהרצאה נבחן את ההצגה הקולנועית של הקונפליקט שבין המסורת והשמרנות המצדדים בשימור מעמד האישה הנחות לבין הקדמה הדוחפת את האישה לפרוץ קדימה עד לשוויון מוחלט. נתחיל באנגליה הוויקטוריאנית ב"על תבונה ורגישות" ,נעבור למזרח אירופה ב"ינטל" בתחילת המאה העשרים ,נראה  את מאבק הנשים לזכות הצבעה בשווייץ ב"עושות סדר" ואת התמודדות האישה למול בית הדין הרבני בסרט "גט"  ונקנח באשת החיל האולטימטיבית -גל גדות כ"וונדר וומן"

מפגש מרתק של עולם הריגול במציאות ובקולנוע. אבנר אברהם, איש מוסד לשעבר המייעץ לסרטי ריגול ומולו רון פוגל, מבקר קולנוע בכיר. יחד, בליווי קטעים מסרטים, משתפים את הקהל עם סיפורים הקטנים מאחורי המבצעים הגדולים, אשליה מול מציאות, נשים בריגול, פטנטים והמצאות, הומור וכו'.

 

בסרטי הספורט ניתן למצוא מעבר להתרגשות ומתח גם נושאים שניתן להשתמש בהם בכל תחומי החיים התמדה עד להשגת המטרה, מנהיגות, התמודדות עם מכשולים והפיכת הבלתי אפשרי לאפשרי בעזרת קטעים ממיטב סרטי הספורט כ"רוקי","ג'רי מגוויר" ועוד נלמד איך ניתן להצליח כנגד כל הסיכויים תוך הגשמה עצמית

מרצים שאולי יעניינו אותך

יעקב (ג'יי) לביא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יעקב (ג'יי) לביא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,השראה

מאיה רוזמן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מאיה רוזמן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות להורים,הרצאות לנשים,חנוכה,יום האישה 2024,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,ראש השנה,שבועות

הילה אלפרט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הילה אלפרט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הנחיית אירועים,השראה

ישראל אהרוני הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ישראל אהרוני הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,השראה

גיל חובב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל חובב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,השראה,יום ירושלים,ילדים ומשפחה,מוזיקה,ספרות וסופרים,צחוק והומור,שבועות

מעיין קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מעיין קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות להורים,הרצאות לנשים,השראה,יום האישה 2024,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לחוגי בית

נדב מאירסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נדב מאירסון הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה

הגר פיינר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

הגר פיינר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: בריאות, ספורט ותזונה,בתי ספר,הרצאות לנשים,חזרה ללימודים ולבתי ספר,יום האישה 2024,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

order lecture by - רון פוגל