רותי רוסו מרצה

רותי רוסו

רותי רוסו - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

שפית, מגישת הטלויזיה (שופטת ב״מסעדה הבאה של ישראל״, רשת 13, מגישה לצד מירי מסיקה את ״ארץ האוכל״ בהוט 8), כותבת את מדור האוכל של ידיעות האחרונות במוסף 7 ימים, מרצה ויועצת קולינארית.

 

רותי רוסו גדלה בבית שבו אוכל הוא הנושא המרכזי. כשהיתה קטנה היא נרדמה במסעדות הטובות בעולם וסירבה בתוקף לאכול את המרכיבים האקזוטיים שהגיעו למטבח אמה.

למעשה, אוכל לא עניין אותה בכלל עד שהחלה לעבוד בעצמה תחת השף-כוכב האמריקאי, דיויד ברק, ונחשפה לכוחה של צלחת לספר סיפור שלם: אם תמונה אחת שווה אלף מילים, אז מנה אחת שווה אלף תמונות.

במהלך השנים שעבדה עם שף ברק, היא נרשמה לבית הספר הבינלאומי הגבוה לבישול בסוהו שבמנהטן, וסיימה את המסלול המלא לשפים בהצטיינות.

 

רוסו מתבוננת על העולם כולו דרך צלחת של אוכל, ויודעת לספר את הסיפורים של שני אלו, וכיצד הם בונים (ולפעמים גם הורסים) אחד את השני. דרך תוכניות הטלויזיה בכיכובה ודרך המדורים שלה בעיתון התאהבו בה ובהשקפת עולמה הייחודית, קהל שלם של מעריצים, מכל השכבות והמגזרים של האוכלוסיה.

 

רוסו נחשבת פורצת דרך וחדשנית בגישתה לאוכל. היא מביאה איתה קול רענן שלא נופל לקלישאות, ומעז להיות גם מחבק וגם ביקורתי, מלא חמלה ואהבת אדם ונטול רוע.

ההרצאות של רוסו נגישות ומרגשות, וידועות ובעומק ובמקצועיות שהיא מביאה איתה.

הרצאות מבוקשות

דרך סדרה של חוויות, רותי רוסו לוקחת את הקהל שלה למסע חובק עולם וחובק אנשים שבו לאוכל יש כוח לבנות ולהרוס, לפרק ולתקן.

בהרצאה אישית ומרגשת, רוסו מסבירה מה באמת חשוב לאכול, ואיך נכון ורצוי להזין את הגוף שלנו.

נקודת המבט הייחודית שלה, שמבוססת על חמלה ואהבת אדם, משמשת אותה להתבונן בצלחות ולראות דרכן את החיים עצמם.

הרצאה פוקחת עיניים ופותחת לב, רחוקה מאוד מתוכניות ריאליטי ומשימות הדחה, שאחריה ארוחת הערב שלנו כבר לא תראה אותו דבר.רותי רוסו, שפית, חוקרת אוכל ומרצה, כותבת עם אמה, נירה, את מדור האוכל של ידיעות אחרונות, מגישה לצד מירי מסיקה את התוכנית ״ארץ האוכל״ בהוט8, ושופטת בתוכנית ״המסעדה הבאה״ של רשת 13.

 

בהרצאה מתמקדת רוסו במקום שלנו כצרכנים של מזון (רב!) בעידן של שפע: שפע אוכל, שפע תוכניות אוכל, שפע פרסומות לאוכל, שפע מסעדות, שפע אופנות, שפע מחקרים, שפע דיאטות שניסינו, שפע דיאטות שכשלו, שפע ארוחות שחיתות, שפע ימים שבאים אחריהם.

ואם נאמץ לרגע את כל מה ש"נכון" אז נבלה שפע של זמן בלהנביט לעצמנו חומוס ולשבור את הראש מה נאכל עוד שלושה ימים. חלאס.

רוסו מביאה סקירה של העולם סביבנו, חושפת את מנגון קבלת ההחלטות שלנו, ומראה, שוב, עד כמה ארוחת הערב שלנו היא למעשה אוסף של בחירות כלכליות, פוליטיות, חקלאיות, אקולוגיות וחברתיות ועומדים מאחוריה סוגים שונים ומגוונים של אינטרסים, שחושבים על הכל, למעט על הטובה הפרטית שלנו.

רוסו תיקח אותנו למסע חובק עולם סביב טרללת האוכל שסביבנו, תעזור לנו להבין מי נגד מי, באיזה צד אנחנו, ומה לעזאזל לאכול מחר.

הרצאה פוקחת עיניים ושימושית, שאחריה כבר לא תסתכלו על ארוחת הערב שלכם אותו הדבר.

 

 

 

 

 

רותי רוסו בהרצאה מצחיקה ומעוררת השראה, על אוכל, הורות וקריירה, והדרך השפויה היחידה לשלב ביניהם (יין).

למה כדאי להזמין הרצאה של רותי רוסו

ההרצאה של רוסו היא נקודת מפנה באופן בו אתם תופסים, קונים וצורכים את האוכל הכי יומיומי שלכם. היא תגרום לכם, במסע קוגניטיבי בגובה העיניים, רווי שנינות ואנקדוטות מרתקות, להחזיר את הכוח לידיים שלכם. ויפה שעה אחת קודם.

order lecture by - רותי רוסו