רותי רוסו מרצה

רותי רוסו

רותי רוסו - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

העיתונאית,מגישת טלוויזיה ישראלית. שופטת ב"המסעדה הבאה" ברשת 13 והשפית רותי רוסו גדלה בבית שבו אוכל הוא הנושא המרכזי. כשהיתה קטנה היא נרדמה במסעדות הטובות בעולם וסירבה בתוקף לאכול את המרכיבים האקזוטיים שהגיעו למטבח אמה.

למעשה, אוכל לא עניין אותה בכלל עד שהחלה לעבוד בעצמה תחת השף-כוכב האמריקאי, דיויד ברק, ונחשפה לכוחה של צלחת לספר סיפור שלם: אם תמונה אחת שווה אלף מילים, אז מנה אחת שווה אלף תמונות.

במהלך השנים שעבדה עם שף ברק, היא נרשמה לבית הספר הבינלאומי הגבוה לבישול בסוהו שבמנהטן, וסיימה את המסלול המלא לשפים בהצטיינות.

 

על אף היותה שפית מדופלמת רוסו ידעה שלא תנהל מטבח, מלבד את זה שבבית שלה. למה? כי עבורה המזון שאנחנו צורכים הוא עולם תוכן עשיר ומורכב, רב רבדי ורווי אינטרסים, ממש כמו רומן טוב, והיא ביקשה להקדיש את זמנה כדי לחקור ולחשוף מה עומד מאחורי הצלחת: נוסחה בכימיה, הסכמי סחר, יצר ביולוגי שהכתיבה האבולוציה, או זיכרון ותרבות ותחושת השייכות המלווים את שני אלו.

 

רוסו הפכה לחוקרת המתמקדת בחיבור שבין אוכל-זהות-כלכלה-פוליטיקה וכיצד אלו מזינים זה את זה. בשנים האחרונות היא משמשת כשגרירה קולינארית של ישראל, והיא מסבירה על הארץ, שוב – דרך סיפורים מהצלחת שלה. במסגרת תפקידה היא ביקרה בסין, ארצות הברית, יפן, קוריאה, תורכיה, איטליה, אתיופיה, ויטנאם ועוד מדינות רבות אחרות, והיא רואה משמעות תדמיתית גדולה באופן בו מתקבל המטבח הישראלי בחו"ל.

 

כיום רותי רוסו מגישת טלוויזיה ישראלית. שופטת ב"המסעדה הבאה" ברשת13, כותבת עם אמה, נירה, את מדור האוכל של מוסף 7ימים בידיעות אחרונות, מגישה את התוכנית "הפסקת אוכל" בטלויזיה החינוכית וכותבת על מטבח ישראלי בעיתון היומי האיטלקי "קוריירה דלה סרה".

הרצאות מבוקשות

רותי רוסו בהרצאה מצחיקה ומעוררת השראה, על אוכל, הורות וקריירה, והדרך השפויה היחידה לשלב ביניהם (יין).

בהרצאה מתמקדת רוסו במקום שלנו כצרכנים של מזון (רב!) בעידן של שפע: שפע אוכל, שפע תוכניות אוכל, שפע פרסומות לאוכל, שפע מסעדות, שפע אופנות, שפע מחקרים, שפע דיאטות שניסינו, שפע דיאטות שכשלו, שפע ארוחות שחיתות, שפע ימים שבאים אחריהם.

ואם נאמץ לרגע את כל מה ש"נכון" אז נבלה שפע של זמן בלהנביט לעצמנו חומוס ולשבור את הראש מה נאכל עוד שלושה ימים. חלאס.

רוסו מביאה סקירה של העולם סביבנו, חושפת את מנגון קבלת ההחלטות שלנו, ומראה, שוב, עד כמה ארוחת הערב שלנו היא למעשה אוסף של בחירות כלכליות, פוליטיות, חקלאיות, אקולוגיות וחברתיות ועומדים מאחוריה סוגים שונים ומגוונים של אינטרסים, שחושבים על הכל, למעט על הטובה הפרטית שלנו.

רוסו תיקח אותנו למסע חובק עולם סביב טרללת האוכל שסביבנו, תעזור לנו להבין מי נגד מי, באיזה צד אנחנו, ומה לעזאזל לאכול מחר.

הרצאה פוקחת עיניים ושימושית, שאחריה כבר לא תסתכלו על ארוחת הערב שלכם אותו הדבר.

למה כדאי להזמין הרצאה של רותי רוסו

ההרצאה של רוסו היא נקודת מפנה באופן בו אתם תופסים, קונים וצורכים את האוכל הכי יומיומי שלכם. היא תגרום לכם, במסע קוגניטיבי בגובה העיניים, רווי שנינות ואנקדוטות מרתקות, להחזיר את הכוח לידיים שלכם. ויפה שעה אחת קודם.

order lecture by - רותי רוסו