רענן שקד מרצה

רענן שקד

רענן שקד - מרצה
עברית , אנגלית

קורות חיים

רענן שקד התחיל להיות עיתונאי בסביבות גיל 17, ומתקשה להפסיק עד היום. במהלך שירותו בצה"ל שימש ככתב צבאי, ולאחר שחרורו הצטרף לדסק עיתון "חדשות", ומשם המשיך ל"מעריב". הוא התמחה בכתבות מגזין ארוכות, בראיונות ובכתיבה אישית שנונה ולא שגרתית. במקביל עסק בעריכה, ושימש כעורך המגזין "זמן תל אביב" ובהמשך כסגן עורך מגזין "סופשבוע" של מעריב.

הוא השלים תואר שני בניו יורק, שימש שליח "מעריב" בעיר ועבד גם ברשת CNN, בטרם חזר לישראל והצטרף לצוות ההקמה של אתר Ynet מבית ידיעות אחרונות. לאחר שהאתר עלה לאוויר, הקים וערך שקד את אשכול התרבות של האתר, ומשם המשיך לעיתון-האם עצמו.

הוא שימש כמבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות" לאורך שלוש שנים, כסגן עורך "7 ימים", כעורך "24 שעות", וכיום הוא כותב טור אישי שבועי ("סיירת שקד") ל-"7 ימים" וטור אישי נוסף ל-"7 לילות". בנוסף, הוא מפרסם כתבות מגזין בכל חלקי העיתון, ועורך מוספים מיוחדים.

מלבד עיתונות, שקד פירסם שלושה ספרים ("החלום האמריקאי: מדריך למשתמש", "ועכשיו להתחתן", "תגיד אבא"), הגיש בגל"צ את התוכנית "מבקר בשישי" ויצר את סדרת הטלוויזיה "בלתי הפיך" (כעת בעונתה השנייה).

שקד העביר לאורך מספר שנים את הקורס המצליח "ביקורת התקשורת" בביה"ס "כותרת" לעיתונות, וכיום הוא מעביר שתי סדנאות כתיבה (למתחילים ולמתקדמים) בביה"ס "סדנאות הבית" של אשכול נבו. הוא מרצה מנוסה וכריזמטי, משעשע וציני, שמסוגל לנסח באופן חד וייחודי את תחושתם של קוראים ומאזינים רבים, ומביא איתו תובנות רבות לגבי הישראליות, הגבריות והמשפחה בעת הזו.

הרצאות מבוקשות

האם נותרו גברים ישראליים נורמליים? ואם כן, למה החברה הרווקה שלך לא מוצאת אותם? אולי זה בגלל שהגבר הישראלי הסביר הוחלף בידי יצור עצל, רפה-רגש, רפה-חשק ואיטי מחשבה שדורש שבעיקר יעשו בשבילו הכל? ואולי זה בגלל שכל הגברים הראויים הפכו להורים פעילים – לפעמים מדי – שדורשים לעצמם 50 אחוז מההורות אבל לא באמת מסוגלים ליותר מ-30, ובטח שלא מסוגלים להכיר בקיומה של השעה החשובה מכל: ארבע אחר הצהריים.
אז איזה גבר ישראלי נשים רוצות וצריכות באמת, ולמה, אחרי הכל, אף אחד – ואף אחת – לא רוצה שיוויון מלא באמת?

איך משמשים כלי התקשורת הממוסדים – כולל כולם – כלי בידי השלטונות על מנת לשמור על האזרחים במצב פאסיבי ולמנוע ערעור של ממש על האידיאולוגיה השלטת? והאם אנחנו מסוגלים להיחלץ מהמטריקס התקשורתי שסביבנו?
יותר מזה: האם התקשורת משקפת את מה שקורה באמת, או רק את מה שנוח לה? כולל הקרנת קטע מהסרט "באולינג לקולומביין"

איך לחיות כדי לכתוב? איך מייצרים טור אישי שבועי משך שנים? איך מרוויחים על זה משכורת? מהו נושא "שווה לטור" ומה פחות? איך עוברים מסיפור אישי קטן לתובנה אוניברסאלית יותר שכולם יוכלו להזדהות איתה? איך לואי סי.קיי וג'רי סיינפלד לימדו אותנו לעשות את זה? ובעיקר: איך הפכה הכתיבה האישית לחשובה מאי-פעם. הרצאה בליווי הדגמות וידאו ופרינט.

השד העדתי המיתולוגי הוחלף מזמן בשדונים קטנים ומתוחכמים יותר, שחיים בחשיכה, בתוך הארונות הפרטיים של כולנו, ומטפטפים לנו את הרעל היישר לאוזן: זה בגללם. הכל בגללם. המטורף שחותך בכביש? הביריון בביה"ס? הנדחף בסופר? ההם מטיסת השוקולד? לא מהעדה שלנו. אף אחד מהם.
אז איך ממשיך השד העדתי לעשות בישראל כבשלו – גם כשהוא מתחת לרדאר – ומה זה אומר כשמחקר של השמאי הממשלתי הראשי מראה שערך הנכסים גבוה יותר בשכונות "אשכנזיות"?

 

האינטרנט הפך את כל המוסדות העיתונאיים הישנים וגם את הצרכנים על פיהם; מעכשיו, המעניין חשוב בהרבה מהחשוב, והאופן שבו אנחנו צורכים את המידע שלנו שונה עד כדי כך שאופי ואיכות המידע עצמם משתנים בהתאם. איך זה בא לידי ביטוי בתרבות הישראלית? מה הגולש הישראלי אוהב באמת ומחפש באמת? מהן שבע הפעולות שהוא עושה לפני הקלקה? איך לגרום לו להקליק גם כשהוא לא רוצה? ובעיקר: איך עובדת תעשיית האינטרנט מאחורי הקלעים – מנקודת מבטם של עורכי האינטרנט והאתרים?איך הם מבצעים את המניפולציות? ואיך להביא את הפוסט/בלוג/תוכן אינטרנטי שלכם לכמה שיותר גולשים ולהפוך אותו לאפקטיבי באמת?

מנקודת מבטו של בעל טור: איך הלך לאיבוד הטון האישי והייחודי בעיתונות, איך הפכו הסיפורים הרכילותיים והפליליים למנה העיקרית, והאם ואיך אפשר להירפא מזה. כולל הקרנת קטעים מתוך סרטי תעודה ישראלים.

 

האם הרייטינג הוא חזות הכל? האם הוא אכן משקף את טעמו האמיתי של הציבור הישראלי? האם "מסעודה משדרות" אכן קיימת – ואם כן, עד כמה צריך להתחשב בה? בערוצים המסחריים יגידו לכם שרייטינג הוא הכל; אז למה אתם לא מוצאים את עצמכם בתוך תרבות הטלוויזיה שמייצג הרייטינג? ומה קדם למה: התוכניות גורפות הרייטינג, או רצון הצרכנים בתוכניות האלה?

 

למה כדאי להזמין הרצאה של רענן שקד

שקד מתמקד בעיקר בנושאי ההורות והאבהות החדשה, זוגיות, בורגנות, גבריות, ישראליות, כסף ותפיסתו, אינטרנט ו… עצמו. הרבה מעצמו. בהרצאותיו, שקד נותן לנו הצצה מכיוון אחר על החוויות של הדור שלנו בארץ. שקד מגיש לנו את האפשרות לעצור לרגע ולהביט.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - רענן שקד