רענן שקד מרצה

רענן שקד

רענן שקד - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

רענן שקד התחיל להיות עיתונאי בסביבות גיל 17, ומתקשה להפסיק עד היום. במהלך שירותו בצה"ל שימש ככתב צבאי, ולאחר שחרורו הצטרף לדסק עיתון "חדשות", ומשם המשיך ל"מעריב". הוא התמחה בכתבות מגזין ארוכות, בראיונות ובכתיבה אישית שנונה ולא שגרתית. במקביל עסק בעריכה, ושימש כעורך המגזין "זמן תל אביב" ובהמשך כסגן עורך מגזין "סופשבוע" של מעריב.

הוא השלים תואר שני בניו יורק, שימש שליח "מעריב" בעיר ועבד גם ברשת CNN, בטרם חזר לישראל והצטרף לצוות ההקמה של אתר Ynet מבית ידיעות אחרונות. לאחר שהאתר עלה לאוויר, הקים וערך שקד את אשכול התרבות של האתר, ומשם המשיך לעיתון-האם עצמו.

הוא שימש כמבקר הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות" לאורך שלוש שנים, כסגן עורך "7 ימים", כעורך "24 שעות", וכיום הוא כותב טור אישי שבועי ("סיירת שקד") ל-"7 ימים" וטור אישי נוסף ל-"7 לילות". בנוסף, הוא מפרסם כתבות מגזין בכל חלקי העיתון, ועורך מוספים מיוחדים.

מלבד עיתונות, שקד פירסם שלושה ספרים ("החלום האמריקאי: מדריך למשתמש", "ועכשיו להתחתן", "תגיד אבא"), הגיש בגל"צ את התוכנית "מבקר בשישי" ויצר את סדרת הטלוויזיה "בלתי הפיך" (כעת בעונתה השנייה).

שקד העביר לאורך מספר שנים את הקורס המצליח "ביקורת התקשורת" בביה"ס "כותרת" לעיתונות, וכיום הוא מעביר שתי סדנאות כתיבה (למתחילים ולמתקדמים) בביה"ס "סדנאות הבית" של אשכול נבו. הוא מרצה מנוסה וכריזמטי, משעשע וציני, שמסוגל לנסח באופן חד וייחודי את תחושתם של קוראים ומאזינים רבים, ומביא איתו תובנות רבות לגבי הישראליות, הגבריות והמשפחה בעת הזו.

הרצאות מבוקשות

למה, גם בעידן האבהות החדשה וההורות השיוויונית, גברים עדיין לא מצליחים – או רוצים, או מסוגלים – לקחת על עצמם 50 אחוז מהטיפול בילדים ובמשק הבית? מה בעצם מונע מהגבר הישראלי להפוך לאב במשרה מלאה? ההרצאה "אבא, למה אתה לא אמא" עוסקת באופן שבו השתנה לאורך השנים מעמדו ותפקידו של הגבר במשק הבית בישראל, והמקום שאליו הגיע כיום, בעידן ההורות הכמו-שיוויונית והגבריות ה"חדשה". איזה גברים ואבות היינו פעם? איזה הפכנו להיות? מה קרה לגבר הישראלי מרגע שהפך "חדש"? והאם אנחנו – ואתן – בכלל רוצות שנהיה שם ל-50 אחוז? ואם נהיה, מה זה יעשה לתפיסה העצמית שלנו ולאופן שבו אנחנו מתפקדים כגברים? ההרצאה מחכימה, מועברת בנימה אישית, משעשעת ומגרה למחשבה. מלווה במצגת של צילומי סטילס, וכן בקטעי וידאו מתוך "החמישיה הקאמרית", "ארץ נהדרת", הקומדיה "בלתי הפיך" אותה יצרתי, וכתבות טלוויזיה.

איך לחיות כדי לכתוב? איך מייצרים טור אישי שבועי משך שנים? איך מרוויחים על זה משכורת? מהו נושא "שווה לטור" ומה פחות? איך עוברים מסיפור אישי קטן לתובנה אוניברסאלית יותר שכולם יוכלו להזדהות איתה? איך סטנדאפיסטים לימדו אותנו לעשות את זה? ובעיקר: איך הפכה הכתיבה האישית לחשובה מאי-פעם בעידן התקשורת הדיגיטלית, ולאן הולכת התקשורת כולה בעידן שבו האישי הוא פוליטי, והפוליטי נתון למניפולציה ולעתים שקרי?  ואיך בכלל אפשר להמשיך להאמין כיום לתקשורת? הרצאה בליווי מצגת והדגמות וידאו.

למה כדאי להזמין הרצאה של רענן שקד

שקד מתמקד בעיקר בנושאי ההורות והאבהות החדשה, זוגיות, בורגנות, גבריות, ישראליות, כסף ותפיסתו, אינטרנט ו… עצמו. הרבה מעצמו. בהרצאותיו, שקד נותן לנו הצצה מכיוון אחר על החוויות של הדור שלנו בארץ. שקד מגיש לנו את האפשרות לעצור לרגע ולהביט.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - רענן שקד