סימה שיין מרצה

סימה שיין

סימה שיין - מרצה
עברית , אנגלית

קורות חיים

בתפקידה האחרון במוסד כיהנה שיין כראש חטיבת המחקר ובמשרד לנושאים אסטרטגיים ופעלה כמשנה מנכ"ל.

מגוון הנושאים בהם עסקה חובק עולם ומלואו: החל מהבנת האינטרסים של הגורמים הבינ"ל השונים ומשחק המעצמות, עבור דרך זירת המזרח-התיכון והסכסוך הישראלי-ערבי. בעיקר מעניינת היכרותה האינטימית, לאורך העשור האחרון, עם סוגיית הגרעין האיראני, בה הייתה מעורבת גם במגעים המדיניים בדרך להשגתו של הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן.

לשיין ראיית עולם רחבה ומעמיקה, ניסיון רב שנים של עשייה לצידם של מקבלי ההחלטות וכושר ביטוי , שיוכלו להעשיר כל קהל המעוניין להבין את התהליכים המתרחשים באזורינו, זאת במיוחד על רקע השינויים הדרמטיים המתחוללים בעולם הערבי בשנים האחרונות , וההשלכות של התפתחויות אלה על מצבה האסטרטגי של ישראל.

היותה של שיין אישה שכיהנה בתפקידים בכירים בעולם המודיעיני והמדיני –ביטחוני, שמרביתו כידוע מורכב מגברים, נותן לה זווית ראייה נוספת וייחודית על האירועים. את אלה, כמו גם את האתגרים העומדים בפני נשים בהתקדמות ניהולית ,בעולם גברי במהותו ובנסיבות ביטחוניות מיוחדות, היא תשמח לחלוק עם קהל רלוונטי במדרגי ניהול שונים.

שיין מוזמנת תדיר להופיע באמצעי התקשורת בארץ, כאחת הפרשניות המקצועיות המובילות, והיא מופיעה גם בכנסים בארץ ובעולם. יכולה להציג הן לקהל ישראלי בעברית והן בפני מנהלים בכירים בחברות בינ"ל, באנגלית.
הנושאים המרכזיים אותם תוכל שיין להציג קשורים להתפתחויות בזירות השונות סביב ישראל והאתגרים הביטחוניים שהם מציבים למקבלי ההחלטות; משמעויות ותסריטים אפשריים בנושא האיראני; יחסי החוץ של ישראל.

הרצאות מבוקשות

השלכות המלחמה בסוריה ומעורבותם של איראן, חיזבאללה ורוסיה. התבססות דאעש בעיראק, סוריה, לוב וסיני וההשלכות על ישראל. התחזקותה של תנועת החרמות (BDS) על ישראל

 

התחזקות מעמדה של איראן באזור בעקבות הסכם הגרעין והמעורבות שלה בסוריה, עיראק, לבנון ותימן. ההתארגנות של המדינות הסוניות כנגד איראן, בדגש על העימות בין איראן לסעודיה. ההתקרבות באינטרסים של ישראל לאלה של מצרים, ירדן, סעודיה והמפרציות.

האינטרסים המרכזיים של מדיניות החוץ הישראלית כחלק מתפיסת הביטחון הלאומי. היחסים עם ארה"ב על המשותף ועל המחלוקות. זירות חדשות –הודו, סין, קוריאה ויפן, מול זירות ותיקות כאירופה וארה"ב.

 

 

 

הסיפור האישי – לקחים והמלצות

 

 

 

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,כלכלה, עסקים, ניהול ומנהיגות

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - סימה שיין