שירלי פינטו מרצה

שירלי פינטו

שירלי פינטו - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

שירלי פינטו, כיהנה כחברת כנסת החירשת הראשונה, נולדה חירשת לאבא חירש ואמא חירשת עיוורת. גדלה בבית ששני ההורים נאבקו להשתלב בחברה הישראלית והרימו ידיים. סימני השאלה והסקפטיות הרבה שליוו את שירלי כילדה וכנערה, האם היא כאדם עם מוגבלות יכולה להצליח? להגשים חלומות מהנקודה הכי נמוכה וחסרת כל סיכוי?

כבר בגיל 19 פינטו נאבקה והתנדבה לצה״ל וחתמה שירות קבע, שבמהלכו הוכרה כמצטיינת נשיא המדינה דאז שמעון פרס ז״ל ומצטיינת מפקד חיל האוויר. עם סיום השירות, ובמקביל ללימודי המשפטים, פעלה לקידום שורה של עוולות חברתיות שחווים אותם אנשים עם מוגבלויות, והובילה מאבקים בינהם המאבק להנגשת מערכת הבריאות לאנשים עם מוגבלויות. בתום עשור של פעילות חברתית, החליטה לקחת צעד אחד קדימה והתמודדה בבחירות המוניציפאליות ומשם לבחירות הארציות עד שנבחרה לחברת הכנסת בכנסת ה24 והייתה לחברת הכנסת החירשת הראשונה בתולדות מדינת ישראל.

בימים אלו גוייסה שירלי פינטו על ידי משרד החוץ לשמש כמשפיענית להסברת ישראל בעולם.

 

במהלך כהונתה העבירה שורה של רפורמות המיטיבות עם חייהם של אנשים עם מוגבלויות, החל מתנגשת התחבורה הציבורית, הנגשת שירותים במערכת הבריאות, תוספת תקצוב להנגשת מתקני כושר ומתקנים בגינות ציבוריות, וכלה בהצעות חוק ויוזמות להנגשת חיי היום יום של אנשים עם מוגבלויות.

הרצאות מבוקשות

הרצאתה של שירלי פינטו מתרכזת בסיפור חייה עד כה שהינו מעין מראה חברתית לישראל של שנת 2023 . קהליה של שירלי נחשפים לדרך החתחתים שנאלצים לעבור אנשים מוגבלים במדינת ישראל כדי לפרוץ גבולות ולהגיע להישגים . יחד עם זאת, ההרצאה מתרכזת בחלקים האופטימיים שמראים כי כוח הרצון והעוצמה האנושית בין אם מדובר באדם עם מוגבלות או ללא מוגבלות, הינה חזקה יותר מכל מחסום אשר ניצב בדרך להגשמת המטרות . כיום שירלי פינטו מגישה פינה בערוץ 13 ”שטח הפקר" שמתמקד בחצר האחורית של מדינת ישראל ונותן זרקור לאנשים החלשים ביותר בחברה שקולם לא נשמע, מלווה ומובילה מאבקים ארציים למען אנשים עם מוגבלויות.

בימים אלו גוייסה שירלי פינטו על ידי משרד החוץ לשמש כמשפיענית להסברת ישראל בעולם.

order lecture by - שירלי פינטו