שי גל מרצה
שי גל - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית זום

קורות חיים

במאי סרטים בין לאומי זוכה פרסים, עיתונאי, ומרצה לתקשורת. בימים אלו הוא מביים סרט דוקומנטרי בנאס"א בהפקה אמריקאית, לפני כן היה כתב וחבר צוות תכנית התחקירים "עובדה", שימש ככתב חברת החדשות של ערוץ 12 וכתב "אולפן שישי".
שי הוא אבא לשלוש בנות, חובב ריצה, צילום, בישול והרפתקאות. הוא בוגר התכנית היוקרתית לעיתונאים באוניברסיטת מישיגן.

הרצאות מבוקשות

זה היה אחד הרגעים הדרמתיים בתולדות סוכנות החלל האמריקאית. אחרי 25 שנים של פיתוח והשקעה של 10 מיליארד דולר, טלסקופ החלל המשוכלל בהיסטוריה היה מוכן לשיגור. הכל חייב לעבוד, כישלון הוא לא אופציה. במשך שנתיים ליווה הבמאי שי גל את הצוות שהוביל את שיגור הטלסקופ ג'יימס ווב, במסגרת צילומים לסרט UKNOWN: Cosmic Time Machine שמשודר בנטפליקס. בהרצאה הוא לוקח אתכם למסע מרתק, מלמד ועוצר נשימה, אל מאחורי הקלעים של הפרויקט הזה. בשילוב קטעי וידאו נדירים, הוא פורס ומנתח את מנגנון קבלת ההחלטות המורכב של הצוות בתנאי אי וודאות, את הסיבות לעיכובים, הדחיות והקשיים,  בדגש על מנהיגותם ואישיותם של האנשים שהובילו את המשימה הזאת. הוא היה איתם בחדרי חדרים כשלקחו את הסיכונים הכי גדולים בקריירה שלהם, בלי ספר הדרכה, כי איש לא עשה את זה קודם. והוא היה שם, גם ברגע שבו הכל עבד, כשהתמונות הראשונות שודרו אלינו, ממרחק של מיליון וחצי קילומטר מכדור הארץ, התמונות של תחילת הייקום. ההרצאה הזאת היא מסע יוצא דופן אל ליבו של הפרויקט שישנה את כל מה שאנחנו יודעים על איך נוצרנו? איך הגענו לכאן והאם אנחנו לבד ביקום? והיא גם מסע שיעזור לכם להבין מה נדרש מאיתנו שאנחנו מובילים  פרויקט חדשני אל הקצה. שי גל הוא במאי סרטים בין לאומי זוכה פרסים, עיתונאי, כתב טלוויזיה ומרצה לתקשורת.  סרטו  UKNOWN: Cosmic Time Machine משודר בנטפליקס בכל העולם. הסרט ליווה את שיגור טלסקופ החלל פורץ הדרך של נאס"א ג'יימס ווב בדרכו לחלל.

גבריאל גרסייה מרקס אמר ש"החיים הם לא מה שחיית, אלא איך שאתה מספר אותם".
למה? כי אנחנו חושבים בסיפורים, לא בעובדות, לא במספרים ולא במצגות. סיפור הוא הכלי הכי אפקטיבי אם אנחנו מבקשים להניע אנשים לפעולה, לחבר ביניהם, להגדיר רעיון, להעלות את המכירות, להבין את הערך המוסף שלנו ולשנות את המציאות. אבל איך הופכים רעיון לסיפור? איפה ואיך מתחילים?
בהרצאה פוקחת עיניים, שי גל, כתב ובמאי סרטים בין לאומי, מפרק את אמנות הסטוריטלינג למרכיבים שלה. דרך הסיפורים של  אישה עקשנית אחת שהצליחה להעלות את שכר החיילים בצה"ל, ילדה בת 8 שעיצבה מחדש את הסטטוס קוו בין חרדים לחילונים, אלוף בצה"ל שבחר להניח את הלב שלו על השולחן ומנהל בכיר בנאס"א שלקח את הסיכון הכי גדול של חייו- תקבלו בהרצאה הזאת את הכלים והרעיונות המעשיים לספר את הסיפור שלכם.
מה חייב להיות בכל סיפור ? איפה אנחנו בדרך כלל טועים? על מה אפשר לוותר? ועל מה אסור לוותר? בשעה אחת סוחפת תבינו מה החומרים שמהם עשויים סיפורים.

לימדו אותנו לחשוב שמנהיגות היא תכונה ששייכת לקבוצה מאד מצומצמת של אנשים, שרק מעטים זכו להיוולד מנהיגים. תרשו לי לערער על ההנחה הזאת ולהוכיח לכם שמנהיגות היא קודם כל עניין של החלטה.
בעשרים השנים האחרונות בהן אני עובד כעיתונאי וכתב טלוויזיה, הכרתי מאות מנהיגים, ואלו לא היו סטיב ג'ובס, נלסון מנדלה ושמעון פרס, אלא נשים וגברים מהשורה, שבנקודה מסוימת בחייהם לקחו את המושכות לידיים וסחפו אחריהם אנשים נוספים אל עבר מטרה משותפת, הובילו שינוי.
ההרצאה היא מסע מרתק, מפתיע, משעשע ופוקח עיניים שיגרום לכם לחשוב מחדש על החומרים מהם עשויים מנהיגים ומנהיגות. דרך סיפורם של פרוייקטור הקורונה, בנות נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית, קצין גולני שקפץ על רימון ואמא אחת ששברה את כל החוקים, נרכיב מחדש את ה- DNA שהופך אנשים למנהיגים. מכאן זה תלוי רק בנו.

 

הימים האלו סוערים לכולנו, האסון גדול, גם המחנק. אבל דווקא עכשיו, צומחים גם מנהיגים. הם לא מגיעים מהפוליטיקה, הם מגיעים מתוך החברה, מתנדבים, לוחמים ואנשים מהשורה שלוקחים על עצמם את האחריות.
לימדו אותנו לחשוב שמנהיגות היא תכונה ששייכת לקבוצה מאד מצומצמת של אנשים, שרק מעטים זכו להיוולד מנהיגים. תרשו לי לערער על ההנחה הזאת ולהוכיח לכם שמנהיגות היא קודם כל עניין של החלטה.
בעשרים השנים האחרונות בהן אני עובד כעיתונאי וכתב טלוויזיה, הכרתי מאות מנהיגים, נשים וגברים, שבנקודה מסוימת בחייהם לקחו את המושכות לידיים וסחפו אחריהם אנשים נוספים אל עבר מטרה משותפת, הובילו שינוי.
ההרצאה היא מסע מרתק, מפתיע, משעשע ופוקח עיניים שמרכזו עומדים הגיבורים והגיבורות של הכתבות והסרטים שלי. זה מסע שיגרום לכם לחשוב מחדש על החומרים מהם עשויים מנהיגים ומנהיגות וייתן לכם כלים מעשיים להנהיג בעצמכם.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - שי גל