שרון רופא אופיר מרצה

שרון רופא אופיר

שרון רופא אופיר - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

סגנית ראש המועצה המקומית קרית טבעון, פעילה חברתית שימשה למעלה משני עשורים ככתבת בקבוצת ידיעות אחרונות. שרון נמנית על מקימות מפלגת קול הנשים ובבחירות לכנסת ה 23 שובצה כמספר 2 ברשימת המפלגה לכנסת. בוגרת תואר שני בתקשורת באוניברסיטת חיפה. במשך השנים סיקרה פיגועי תופת, מלחמת לבנון השנייה, החברה הערבית בישראל, זירות רצח מהקשות שידעה המדינה, נכחה בדיונים משפטיים מפורסמים ביניהם פרשת רציחתה של הנערה תאיר ראדה, סיפור אותו היא מלווה עד היום, חשפה את סיפור האונס של הרבנית רונית ברש, ראיינה לראשונה את בתה של חסידת גור שיצאה בשאלה ושמה קץ לחייה, במשך השנים הביאה אל ציבור הקוראים את הכתבות המרגשות ביותר.
ביום האישה הבינלאומי 2016 הובילה את הפרויקט 'לא תאנסו אותנו לשתוק' הפרוייקט על פרסומו הייתה מועמדת לקבלת פרס סוקולוב היוקרתי לעיתונות, עורר הדים בארץ ובעולם.
שרון רופא אופיר מוכרת כמרצה ותיקה ומרתקת. הרצאותיה מתובלות בסיפורים אישיים ומלוות במצגת בה משולבים קטעי וידאו. במהלך ההרצאה לוקחת שרון את קהל הצופים אל מאחורי הקלעים של הסיפורים שהפכו לאורך השנים לכותרות ראשיות.

 

הרצאות מבוקשות

בעולם בו רבים מאתנו מבקשים הובלה נשית מלמדים הנתונים כי רק 7% מקרב מנהיגי העולם הן מנהיגות. מדוע ישנן מעט מנהיגות? מה הם החסמים המונעים מנשים לקום ולהתמודד ואיך קורה שעל אף העובדה שישנן סביבנו כל כך הרבה נשים ראויות ומעוררות השראה, מעט מאוד נשים משתלבות בהנהגה הישראלית.
שרון רופא אופיר סגנית ראש המועצה המקומית קרית טבעון, מי שהייתה מס' 2 ברשימת קול הנשים לכנסת ה 23, פעילה חברתית ויוזמת האמנה לרשות שווה בישוב בו היא מתגוררת, בהרצאה מרתקת על מנהיגות נשים. בהרצאה תשתף שרון בעולמה האישי, הלבטים, החששות, ההחלטה לקום ולהתמודד. ואיך כל זה קשור לפתק קטן צהוב שכתבה לה רוני, בתה הבכורה.

כל האמת על הסיפורים העיתונאים הגדולים. מה הופך אייטם לסיפור עיתונאי, איך מתנהלת עבודת העיתונאי ועם אלו אתגרים נדרש להתמודד לאורך הדרך. לאורך ההרצאה לוקחת שרון את קהל הצופים אל עולם החוויות האישי שלה יחד יוצאת אתם למסע בשביל הסיפורים המרתקים וחושפת את מאחורי הקלעים של עבודת העיתונאי.

22 נשים הופכות בפרויקט הכי מטלטל שנעשה בישראל, מ"אות" ל"פנים ושם" וחושפות באומץ את סיפור התקיפה המינית שחוו. שרון, שהייתה מועמדת לפרס סוקולוב היוקרתי לעיתונות, מספרת בהרצאה מרתקת, על מאחורי הקלעים של הפרוייקט והחשיבות הרבה לחינוך לשוויון מגדרי.

העיתונאית שרון רופא אופיר מחברת רב המכר 'תאיר' המסע של אילנה ראדה, מלווה את סיפור הרצח מיומו הראשון, סיקרה את הדיונים הארוכים בבית המשפט המחוזי בנצרת ופרסמה עשרות כתבות בנושא.  בהרצאתה היא משתפת בגילויים דרמטיים מפרשת הרצח המסעירה את כולנו גם היום למעלה מעשור לאחר שהתרחש.

מהירות על חשבון מהימנות? האם אתרי האינטרנט מחילים על עצמם את כללי האתיקה העיתונאית הנהוגים בעיתונות הכתובה? אלו נושאים יפורסמו ואלו לא, ומה עשתה העיתונות המקוונת לעולם העיתונות בישראל? שרון רופא אופיר בעברה כתבת וותיקה באתר החדשות המוביל בישראל YNET משתפת את קהל הצופים בשיקולים המנחים עיתונאי הפועל באתר חדשות דינאמי.

למה כדאי להזמין הרצאה של שרון רופא אופיר

שרון רופא אופיר היא מרצה ותיקה ובהרצאותיה היא חושפת את הקהל אל עולם העיתונות, את האמת מאחורי הסיפורים ופרויקט לא תאנסו אותנו לשתוק

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,הרצאות מצחיקות,הרצאות על זוגיות,הרצאות קיימות ויזמות חברתית,מוזיקה,מופעים

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אטילה שומפלבי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות אקטואליה ותקשורת

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לגיל השלישי,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - שרון רופא אופיר