שרון רופא אופיר מרצה

שרון רופא אופיר

שרון רופא אופיר - מרצה
עברית

קורות חיים

שרון רופא אופיר עיתונאית וותיקה בידיעות אחרונות, כתבת ב"לאשה", ומרצה בכירה לתקשורת באקדמיה. בוגרת תואר שני בתקשורת באוניברסיטת חיפה, מביאה אל ציבור הקוראים את הכתבות המרגשות ביותר.
במשך השנים סיקרה פיגועי תופת, מלחמת לבנון השנייה, החברה הערבית בישראל, זירות רצח מהקשות שידעה המדינה, נכחה בדיונים משפטיים מפורסמים ביניהם פרשת רציחתה של הנערה תאיר ראדה, סיפור אותו היא מלווה עד היום, חשפה את סיפור האונס של הרבנית רונית ברש, ראיינה לראשונה את בתה של חסידת גור שיצאה בשאלה ושמה קץ לחייה, ועוד.

ביום האישה הבינלאומי 2016 הובילה את הפרויקט 'לא תאנסו אותנו לשתוק' שעורר הדים בארץ ובעולם. ההרצאות מלוות במצגת ובה קטעי וידאו רבים, במהלך ההרצאה לוקחת שרון את קהל הצופים אל מאחורי הקלעים של הסיפורים שהפכו לאורך השנים לכותרות ראשיות.

 

 

הרצאות מבוקשות

כל האמת על הסיפורים העיתונאים הגדולים. מה הופך אייטם לסיפור עיתונאי, איך מתנהלת עבודת העיתונאי ועם אלו אתגרים נדרש להתמודד לאורך הדרך. לאורך ההרצאה לוקחת שרון את קהל הצופים אל עולם החוויות האישי שלה יחד יוצאת אתם למסע בשביל הסיפורים המרתקים וחושפת את מאחורי הקלעים של עבודת העיתונאי.

לא תאנסו אותנו לשתוק' 22 נשים כמנין אותיות הא"ב הופכות בפרויקט הכי מטלטל שנעשה בישראל מאות לפנים ושם. בהרצאה חושפת שרון העיתונאית שהובילה את הפרויקט את העבודה מאחורי הקלעים, איך הגיעה אל הבנות, מדוע היה כאלו שבחרו שלא להיחשף, מה עשתה החשיפה לבנות שהתראיינו, ומה היא עושה עם עשרות הפניות שהגיעו מאז אל תיבת המייל שלה

העיתונאית שרון רופא אופיר מחברת רב המכר 'תאיר' המסע של אילנה ראדה, מלווה את סיפור הרצח מיומו הראשון, סיקרה את הדיונים הארוכים בבית המשפט המחוזי בנצרת ופרסמה עשרות כתבות בנושא.  בהרצאתה היא משתפת בגילויים דרמטיים מפרשת הרצח המסעירה את כולנו גם היום למעלה מעשור לאחר שהתרחש.

מהירות על חשבון מהימנות? האם אתרי האינטרנט מחילים על עצמם את כללי האתיקה העיתונאית הנהוגים בעיתונות הכתובה? אלו נושאים יפורסמו ואלו לא, ומה עשתה העיתונות המקוונת לעולם העיתונות בישראל? שרון רופא אופיר בעברה כתבת וותיקה באתר החדשות המוביל בישראל YNET משתפת את קהל הצופים בשיקולים המנחים עיתונאי הפועל באתר חדשות דינאמי.

למה כדאי להזמין הרצאה של שרון רופא אופיר

שרון רופא אופיר היא מרצה ותיקה ובהרצאותיה היא חושפת את הקהל אל עולם העיתונות, את האמת מאחורי הסיפורים ופרויקט לא תאנסו אותנו לשתוק

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - שרון רופא אופיר