תמיר ליאון מרצה

תמיר ליאון

תמיר ליאון - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

תמיר לאון אנתרופולוג יישומי מומחה לתרבות הנוער. בעלים ומנכ"ל משותף במכון אתוס. בעלים משותף בחברת "Yooma חדשנות קהילתית ברשת".
ההרצאה של תמיר לאון מתמחה בהשלכות התרבותיות והפסיכולוגיות של "ילדי המסכים" ובארגון אפקטיבי של יחסי "משפחה – עבודה".מפתח תכניות מניעה בנושא אלכוהול, סמים, אלימות ומנהיגות ומעביר תכניות בפני ילדים במערכת החינוך ומסגרות אחרות. מרצה, יועץ וחבר ועדות בגופים שונים ממשרדי ממשלה (חינוך, רווחה, בטחון, בטחון פנים), השלטון המקומי, תנועות נוער, צבא ומשטרה, חברות פרטיות, משרדי פרסום ועוד.

הרצאות מבוקשות

ניתוח מעמיק המלווה במצגת עם קטעי וידאו ומוזיקה רבים המנתחת לעומק את "הסיפור" של הדור הנוכחי, מה ההשפעות, מה הסיכונים ומה ניתן לעשות.
"תרבות הפנאי של הנוער: סיכונים וסיכויים": בהרצאה זו מתוארת תרבות הפנאי הצעירה כולל תרבות הבילוי, הקודים התקשורתיים המוסתרים בתוכה והסיכונים הגלומים בה. לאחר מכן מוסבר, דרך ניתוח של שירים פופולאריים את הסיבות לאותן התנהגויות. לבסוף – מה השומע יכול לעשות בקשר לכך, הן כחוקים כלליים והן בצורה פרקטית ופרטנית. המרצה מתאים את הדוגמאות לקהל היעד (ילדים צעירים יותר או נוער מבוגר יותר וכד´). דוגמאות לתופעות שיכולות להיות מוצגות: שימוש באלכוהול, בסמים, תרבות מועדונים, התמכרות מסכים, זהירות בדרכים, עישון נרגילות וסיגריות, אלימות פיזית ומילולית, אלימות מינית והתנהגות מינית, אינטרנט ומדיה, קריאה ביקורתית, מיקום בית הספר ההורים והקהילה בתפיסת הילד, השימוש בשפה לשינוי התודעה ועוד.

הורים, מורים, מנהלים בחברות. הפעם ינסה תמיר ליאון, לפצח את סוד המנגנון של ההורה הדורש והסמכותי יחד עם ההורה הפתוח, המאפשר והאינטימי. זוהי הרצאה מיוחדת אשר חציה יעבור דרך הפעלה שבה יתייחס המרצה להורים כאילו הם ילדים ויעביר להם מערך בנושא אלימות אפורה ולאחר מכן ינתח ביחד את האירועים ויבין מה עומד בבסיס ההתנהגות אשר מחד מספקת לילד יציבות וגבולות ומאידך שולחת אותו לתחילת בנייה של דרך עצמאית.
"שינוי ה DNA התרבותי של הילד": מטרת הרצאה זו היא להראות כיצד אפשר להשפיע אפילו על ההתנהגות הבסיסית והאינסטינקטיבית ביותר של הילדים והנוער אם נערכים אליה בצורה המתאימה ולפעמים דרך רבדים שלא נראים בתחילה כקשורים ישירות למסר המרכזי.

זהו מפגש חוויתי ומלמד שתפקידו להפסיק ולדבר על הנוער בתוך החדר ולחדור לתוך מרחב וזמן שלרוב נסתרים מההורים והמורים אבל משמעותיים ומשפיעים על חיי היום יום. 'עבדים': הרצאה בנושא מניעת שימוש לרעה באלכוהול/סמים. קהל יעד: כתות ט´-י'ב. תוכן: לאחר שנים רבות של הרצאות לנוער בנושא, והבנה כי גם כשבני הנוער מושפעים מפעילויות המניעה אך אז הולכים ומשנים את מוצרי הצריכה שלהם (למשל מסמים לאלכוהול), שיניתי גישה והחלטתי לתקוף את העניין מנקודה קדומה יותר בתהליך קבלת ההחלטות של הנוער. ההרצאה, בעזרת מצגת צבעונית ושימוש בניתוח טקסטים מוזיקליים עוסקת ב4 נושאים: א.הבנה כיצד אנו מושפעים מהמדיה אשר לאורך שנים בונה לנו מצג שאומר: 'המסטול הוא הcool. ב.כיצד מתבטאת חברות אמיתית. ג. מנהיגות של אדם כלפי הסובבים אותו. ד. סכנות ספציפיות בשימוש לרעה באלכוהול/סמים.

'יום בחיים' זהו מפגש יוצא דופן העוסק באלימות האפורה והשכיחה יותר בחיינו: אלימות כלפי החברים והמשפחה שלנו, אלימות כלפי נותן שירות ובמקומות בילוי, אלימות מינית בזמן בילוי. המפגש עושה שימוש רב בניתוח ושמיעה של קטעי שירים וסרטים ונעשה בצורה של דיאלוג מהיר בין המרצה למשתתפים. בסופו של דבר מבינים הילדים כי הם נושאים באחריות רבה הרבה יותר משחשבו כלפי סביבתם הקרובה בכיתה, בבית הספר, בבית ובבילוי שעות הפנאי. אפשר לומר שזהו אגרוף בבטן גם לילדים 'הטובים'.המפגש מוגבל ל 50 משתתפים מכיתה ח´ – י'ב ואורכו עד שעה וחצי.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

דן דן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דן דן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - תמיר ליאון