תמיר ליאון מרצה

תמיר ליאון

תמיר ליאון - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

תמיר לאון אנתרופולוג יישומי מומחה לתרבות הנוער ומבוגרים. בעלים ומנכ"ל משותף במכון אתוס. בעלים משותף בחברת "Yooma חדשנות קהילתית ברשת".
ההרצאות של תמיר לאון מתמחה בהשלכות התרבותיות והפסיכולוגיות של "ילדי המסכים" ובארגון אפקטיבי של יחסי "משפחה – עבודה".מפתח תכניות מניעה בנושא אלכוהול, סמים, אלימות ומנהיגות ומעביר תכניות בפני ילדים במערכת החינוך ומסגרות אחרות. מרצה, יועץ וחבר ועדות בגופים שונים ממשרדי ממשלה (חינוך, רווחה, בטחון, בטחון פנים), השלטון המקומי, תנועות נוער, צבא ומשטרה, חברות פרטיות, משרדי פרסום ועוד. איך עובדים מהבית בתקופת הזום  ZOOM – "עשה ואל תעשה"

הרצאות מבוקשות

העבודה מהבית מעמידה בפנינו אתגרים מסוג חדש? מתי העבודה מתחילה? מתי מסתיימת? איך מנהלים הפסקות? איך מנהלים את הבוס שחושב שאנחנו פנויים כל היום והלילה? איך מייסדים טקסים פרטיים למיסגור הזמן האישי? איך מתנהלים מול הסחות דעת? מהטלפון, מהמשפחה? ברמה הטכנית – איך מסדרים פינת עבודה? איך מדברים בטלפון בדירה עם 3 ילדים בזום, אוכל וכד? מה החשיבות של שעות שינה? מה הסכנות הבריאותיות? הרצאה שכולה פרקטיקה ופתרונות.

45 דקות פלוס שאלות

מגפת הקורונה האיצה את מגמת ה- work life balance וקידמה את השלב הבא בשוק העבודה, שלב שכבר מבשיל כעשור שנים – העבודה ההיברידית. לראשונה בהיסטוריה האנושית אנשים העובדים בתאגידים הגדולים – יעבדו גם מהבית. הכול צפוי להשתנות: הבריאות, הזוגיות והרווחה. גם הדירות בהם נגור ייראו אחרת. בהרצאתו המרתקת ליאון סוקר את ההשפעה של העבודה ההיברידית על חיינו, ברמה האישית והארגונית ומייעץ מה ארגונים ועובדים צריכים לעשות כדי להתחיל להתכונן למודל החיים החדש.
הרצאה חשובה המגדירה את המחר של כולנו.

 

בשנה הקרובה נראה ילדים לומדים (גם) מהבית, הורים עובדים (אם בכלל) גם מהבית.
איך מנהלים זאת נכון? איך לא מפספסים שנת התפתחות לילדים? איך ממזגים את הצרכים של כולם לבית שלא תוכנן לכך מראש?
תמיר ליאון, אנתרופולוג יישומי שחוקר את התרבות הצעירה מזה רבע מאה ידבר על כל אלה והרבה יותר, כך שבתוך 45 דקות תדעו בדיוק מה חשוב, על מה להקפיד ואיך, ומה הגבולות המותרים.
הרצאה ממוקדת, הכי פרקטית שאפשר, "עשה" ו"אל תעשה" מקצה הידע המדעי העכשווי.
נושאים בהם תעסוק ההרצאה: רקע מנקודת המבט של הילד, בניית עמדת זום, שינה, אוכל, סדר יום, אינטליגנציה חברתית, פעילות פיזית, שעות מסך ומשחקים דיגיטליים, חרדות ועוד ועוד.

ניתוח מעמיק המלווה במצגת עם קטעי וידאו ומוזיקה רבים המנתחת לעומק את "הסיפור" של הדור הנוכחי, מה ההשפעות, מה הסיכונים ומה ניתן לעשות.

בהרצאה זו מתוארת תרבות הפנאי הצעירה כולל תרבות הבילוי, הקודים התקשורתיים המוסתרים בתוכה והסיכונים הגלומים בה. לאחר מכן מוסבר, דרך ניתוח של שירים פופולאריים את הסיבות לאותן התנהגויות. לבסוף – מה השומע יכול לעשות בקשר לכך, הן כחוקים כלליים והן בצורה פרקטית ופרטנית. המרצה מתאים את הדוגמאות לקהל היעד (ילדים צעירים יותר או נוער מבוגר יותר וכד´). דוגמאות לתופעות שיכולות להיות מוצגות: שימוש באלכוהול, בסמים, תרבות מועדונים, התמכרות מסכים, זהירות בדרכים, עישון נרגילות וסיגריות, אלימות פיזית ומילולית, אלימות מינית והתנהגות מינית, אינטרנט ומדיה, קריאה ביקורתית, מיקום בית הספר ההורים והקהילה בתפיסת הילד, השימוש בשפה לשינוי התודעה ועוד.

הורים, מורים, מנהלים בחברות. הפעם ינסה תמיר ליאון, לפצח את סוד המנגנון של ההורה הדורש והסמכותי יחד עם ההורה הפתוח, המאפשר והאינטימי. זוהי הרצאה מיוחדת אשר חציה יעבור דרך הפעלה שבה יתייחס המרצה להורים כאילו הם ילדים ויעביר להם מערך בנושא אלימות אפורה ולאחר מכן ינתח ביחד את האירועים ויבין מה עומד בבסיס ההתנהגות אשר מחד מספקת לילד יציבות וגבולות ומאידך שולחת אותו לתחילת בנייה של דרך עצמאית.
"שינוי ה DNA התרבותי של הילד": מטרת הרצאה זו היא להראות כיצד אפשר להשפיע אפילו על ההתנהגות הבסיסית והאינסטינקטיבית ביותר של הילדים והנוער אם נערכים אליה בצורה המתאימה ולפעמים דרך רבדים שלא נראים בתחילה כקשורים ישירות למסר המרכזי.

זהו מפגש חוויתי ומלמד שתפקידו להפסיק ולדבר על הנוער בתוך החדר ולחדור לתוך מרחב וזמן שלרוב נסתרים מההורים והמורים אבל משמעותיים ומשפיעים על חיי היום יום. 'עבדים': הרצאה בנושא מניעת שימוש לרעה באלכוהול/סמים. קהל יעד: כתות ט´-י'ב. תוכן: לאחר שנים רבות של הרצאות לנוער בנושא, והבנה כי גם כשבני הנוער מושפעים מפעילויות המניעה אך אז הולכים ומשנים את מוצרי הצריכה שלהם (למשל מסמים לאלכוהול), שיניתי גישה והחלטתי לתקוף את העניין מנקודה קדומה יותר בתהליך קבלת ההחלטות של הנוער. ההרצאה, בעזרת מצגת צבעונית ושימוש בניתוח טקסטים מוזיקליים עוסקת ב4 נושאים: א.הבנה כיצד אנו מושפעים מהמדיה אשר לאורך שנים בונה לנו מצג שאומר: 'המסטול הוא הcool. ב.כיצד מתבטאת חברות אמיתית. ג. מנהיגות של אדם כלפי הסובבים אותו. ד. סכנות ספציפיות בשימוש לרעה באלכוהול/סמים.

ברבע המאה האחרונה חוקר תמיר ליאון את התרבות הצעירה בעולם. מחקר אנתרופולוגי סיזיפי הכולל אלפי שעות של תצפיות ושיחות. כל זאת במציאות שהשתנתה ללא הכר ותמשיך להשתנות בשנים הקרובות. זמן נותן לנו פרספקטיבה: דברים שנראו לנו חשובים מאוד אולי אינם כה קריטיים ולפעמים יש נקודות קטנות שמתגלות כמהותיות באמת. בהרצאה זו מרוכזת תמצית המחקר בצורה פרקטית: מה צריך לדעת מי שמגדל ילדים בכל גיל בשנים אלו, ותוך מבט מפוכח אל העולם העתידי. חלק ניכר מהעצות יוצאות דופן, וכולן מאוד פשוטות לבצוע. ההרצאה פרקטית מהרגע הראשון וכוללת נושאים כמו: תזונה ושעות שינה, אינטליגנציה חברתית, טקסים משפחתיים, משחקים דיגיטליים, חשיפת החוזקות לילד, אפקט הנראות ועוד ועוד. ההרצאה מותאמת לקהל המשתתפים. אם נגזר עליכם לשמוע הרצאה אחת של הורות בחייכם- זוהי יכולה להיות בחירה מושכלת.

גרסה מחודשת למפגש שמתקיים זה מספר שנים. בהרצאה נחשפת הדרך המתוחכמת בה משפיעים עלינו הטכנולוגיה והמדיה, לא רק על המוצרים אותם אנחנו רוכשים, אלא בעיקר על הערכים אותה היא מציעה לנו ואנו מאמצים ללא ידיעתנו. במצגת רבת שקופיות כולל מבחן קבוצתי המסתיימת בעצות פרקטיות וקלות לביצוע, מועלים נושאים כמו תת מודע, פרסום ומפורסם, דימוי גוף, אלימות וחוסר סובלנות, סמים ואלכוהול וחברות אמת. זהו מפגש עמוס, אשר לא ניתן להפסיד רגע ממנו, ואשר משאיר את התלמידים והמורים עם מזון למחשבה ולעשייה לזמן רב.
בית הספר יקבל הצעה כתובה לעיבוד ההרצאה ברמה הכיתתית.

'יום בחיים' זהו מפגש יוצא דופן העוסק באלימות האפורה והשכיחה יותר בחיינו: אלימות כלפי החברים והמשפחה שלנו, אלימות כלפי נותן שירות ובמקומות בילוי, אלימות מינית בזמן בילוי. המפגש עושה שימוש רב בניתוח ושמיעה של קטעי שירים וסרטים ונעשה בצורה של דיאלוג מהיר בין המרצה למשתתפים. בסופו של דבר מבינים הילדים כי הם נושאים באחריות רבה הרבה יותר משחשבו כלפי סביבתם הקרובה בכיתה, בבית הספר, בבית ובבילוי שעות הפנאי. אפשר לומר שזהו אגרוף בבטן גם לילדים 'הטובים'.המפגש מוגבל ל 50 משתתפים מכיתה ח´ – י'ב ואורכו עד שעה וחצי.

מרצים שאולי יעניינו אותך

ארז ליבנה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ארז ליבנה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

ארז מורג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ארז מורג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

קרן אלעזרי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

קרן אלעזרי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דוד פסיג הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אשר עידן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

ברק דיין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

ברק דיין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה

אביגיל טננבאום הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אביגיל טננבאום הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הנחיית אירועים,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,שפות נוספות

order lecture by - תמיר ליאון