line
line
בחר מרצה
בחר הרצאה
חיפוש כללי
צאלים למנהלים

 עמרי אסנהיים
כתב בכיר בתכנית "עובדה" ומחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" בהרצאה מרתקת מנתח את ההחלטות שחרצו גורלות, ומתעמק בסוגיות המנהיגות, ניהול משברים, ולקיחת אחריות.

שם
דואר אלקטרוני *

פרופסור ג'יי (יעקב) לביא
מומחה להשתלות לב 

קרא עוד >>
 

פרופ´ יורם יובל - בלעדי

יורם יובל מרכז המרצים לישראל רחוב זבוטינסקי 33, בניין התאומים מס 1, רמת גן מרצה
פרופ´ יורם יובל  - בלעדי

פרופ´ יורם יובֵל  פסיכואנליטיקאי, פסיכיאטר וחוקר מוח. הוא עומד בראש מכון המוח לחקר רגשות באוניברסיטת חיפה.
יובל מנחה את תכנית הראיונות 'שיחת נפש' בטלוויזיה, בה הוא משוחח עם אנשי תקשורת על חייהם, על עולמם הפנימי, ועל הדרכים שבהן עולם זה משפיע על עבודתם האמנותית והתקשורתית. הוא מחבר רבי המכר 'סערת נפש' ו'מה זאת אהבה' שבהם, באמצעות תיאורי מקרים, הוא מציג בפני קוראיו בשפה מובנת וברורה את הישגי השנים האחרונות בפסיכולוגיה, פסיכיאטריה ומדעי המוח.
יובל מתמחה בתחום החדש של הנוירוביולוגיה של אהבה ורגשות. בהרצאותיו מוזכרים חידושים מתחום מדעי המוח הקשורים לאהבה ולרגשות, ומתבררת הרלוונטיות שלהם לחוויות הנפשיות שכולנו חווים בתחילתה, בעיצומה ובסופה של אהבה.

שם + משפחה*
דוא"ל*
דוא"ל*
טלפון*
חברה
מעוניין בעדכונים
line
קורות חיים
הרצאות מבוקשות
וידאו
הזמנת הרצאה

" הדרך אל האושר- האם יש למדע מה להוסיף?"
השאיפה לאושר מאפיינת את בני האדם בכל הזמנים ובכל המקומות. במשך אלפי שנים עסקו בה וכתבו עליה פילוסופים, אנשי דת ומשוררים. אבל רק לפני כמה עשרות שנים החל המדע המודרני לשאול את השאלה "מה עושה אנשים מאושרים"? התשובות המפתיעות שמצאו המדענים, והדרכים המוזרות שבהן מצאו אותן, הן נושא ההרצאה.
מהי הפעילות שהופכת נשים עובדות בטקסס למאושרות ביותר? האם צודקים האומרים ש"העיקר הבריאות"? מה הקשר בין המשכורת לבין האושר? לפי מה נדע עם עבודתנו גורמת לנו אושר? כיצד נגרום לעצמנו להיות מאושרים יותר במקום העבודה?  ובזוגיות?  האם תמיד "ילדים זה שמחה"? האם "העבודה היא חיינו"? מה זה "מזל", ואיך מוצאים אותו? מתי האהבה הופכת אותנו למאושרים, ומתי לאומללים? ומה באמת יקרה לנו אם נזכה בפיס? בנושאים אלה ואחרים תעסוק ההרצאה "מה יש למדע לומר על האושר".

המוח שלו, המוח שלה
מדוע אישה זוכרת מריבות שגבר טוען בעקשנות שמעולם לא התקיימו? ומדוע אישה יודעת מה אנשים מרגישים, ואילו גבר אינו מסוגל לזהות רגש אלא אם כן מישהו בוכה או מאיים בפגיעה גופנית? מה קורה כאשר היא לא מוצאת את הדרך והוא מסרב לבקש עזרה? בהרצאה זו ננסה להבין כמה מן ההבדלים בין גברים ונשים בהקשר הזוגי ונראה כיצד הבדלים אלו מסבכים ולפעמים אף מערערים את היחסים בינינו


אהבה- בין גוף לנפש (על הביולוגיה של אהבה ורגשות)
את השאלות הגדולות בדבר מהותה של האהבה שאלו מאז ומתמיד אמנים, משוררים ופילוסופים. במאה שחלפה התווספו אליהם גם פסיכולוגים, ורק בעשרים השנים האחרונות גם מדעני מוח. ההרצאה תעסוק ברמזים שמצאו המדענים לשאלה הגדולה מכולם "מה זאת אהבה?".
מהי האבולוציה של האהבה? האם קיים קשר בין אהבה רומנטית לאהבה בין הורה לילדו? , מה תפקידה  של אמפתיה באהבה? ומה ההבדלים בין המינים ביכולת לחוש אותה? האם האהבה היא טירוף או תופעה נורמאלית? והאם השנאה היא היפוכה של האהבה?
בנושאים אלו ואחרים תעסוק ההרצאה "אהבה- בין הגוף לנפש".


משמעות החלום
מה יש למדע להגיד על חלומות? – מה יודעת הפסיכואנליזה ומה יודע המדע המודרני על חלומות ומשמעותם? מה הפתיע את החוקרים ומה עוד יש לגלות בעולם השינה? האם לחלומות שאנו חולמים יש משמעות? כיצד נבנה החלום? מדוע חולמים? ומתי מתחיל תהליך יצירת החלום? האם כל חלום הוא הגשמת משאלה ומה ההסבר לסיוטי לילה?


על הביולוגיה של רגשות
המושג רגש הינו מושג בסיסי בתרבות האנושית. אנו מדברים על רגשותינו כל הזמן אולם קיימים הבדלים רבים בתפיסות לגבי מה זה בכלל רגש? ולגבי סוג הרגשות הבסיסיים בחוויה שלנו?.
ההרצאה תיתן זווית מדעית לשאלה: "מה זה רגש?" ותבחן את המנגנונים המוחיים שהוכחו כקשורים ברגשות. במהלכה נגדיר את הרגשות הבסיסים בחוויה האנושית, נבין האם וכיצד ניתן לשנות את החוויה הרגשית, נדבר על ההבדלים בין המינים בכל הקשור לרגשות, נתייחס למערכות המוחיות המופעלות בזמן עוררות מינית, משחק, שימוש בסמים ועוד מגוון של מצבים רגשיים ופיזיולוגים. ובעיקר נראה את השילוב בין פסיכולוגיה, מדעי המוח ופסיכיאטריה בכל האמור לחקר הרגשות.


טראומה נפשית, איך זוכרים אותה ואיך מטפלים בה?
ההרצאה מיועדת לכל מי שסקרן להבין יותר על מהות הזיכרון האנושי, ועל כמה זיכרון יכול להיות מתעתע...
ההרצאה קושרת בין חוויה של טראומה לשינויים בתפקודי הזיכרון האנושי, במיוחד כפי שהם באים לידי ביטוי בהפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD). במהלכה תתואר האנטומיה המוחית של הזיכרון האנושי, סוגי זיכרונות שונים ומיקומם במוח, וכן יובהר כיצד מוחנו זוכר את הטראומה.
בנוסף נבין את תופעת "האמנזיה הטראומטית" או ההדחקה, אשר הפכה למושג שגור בפי כל. וכן נגדיר מהם זיכרונות שקריים והאם ניתן לסמוך על עדותיהם של אנשים אשר חוו טראומה?
לסיכום נבין מהי הדרך הנכונה לטפל בנפגעי טראומה והאם תיתכן החלמה?


תשוקה ומיניות
תשוקה מאז ומתמיד היתה מקור הנעה גדול לבני אדם. ההרצאה תעסוק בתשוקה המינית ובמקורותיה הפיזיולוגים והנפשיים. נראה כיצד תיאורטיקנים שונים מגדירים תשוקה וכיצד מסבירים אותה ואת השפעתה על האדם. בנוסף ננסה להבין סוגים שונים של תופעות המוגדרות כ"סטיות מיניות", וכן את ההסברים בדבר הומוסקסואליות.
מהו ליבידו? מדוע אנו נהנים כל כך ממין? האם תשוקה מינית היא כימיה? האם אנו באמת יודעים במה אנו חושקים? מה ההבדל בין תשוקה לתאווה? ואיך כל זה קשור לאהבה?


"לב שבור" ודיכאון:
ההרצאה תעסוק בשאלות הגדולות על העצב ותפקידו בחיינו, בבריאות ובחולי. מה זה דיכאון ומהם הגורמים לו? כיצד מטפלים בו? מהן קבוצות הסיכון ללקות בדיכאון? מה הקשר בין דיכאון לחרדת נטישה, ובין שניהם לבין עצב "רגיל"? אילו מבנים ותפקודים מוחיים קשורים בדיכאון ובאבל? עד כמה אובדנות קשורה בדיכאון? מה זה "כאב לב" וכיצד הוא קשור בדחייה חברתית? האם יש הבדל בין גברים הנשים בדרך בה "ליבם נשבר"? בנוסף נעמוד על הדומה והשונה בין תגובת אבל לדיכאון.


פחד, טראומה וזיכרון
ההרצאה תעסוק בהשפעה שיש לאירועים מפחידים או טראומטיים על הזיכרון האנושי. נבין מהי טראומה וכיצד היא משפיעה על  הזיכרון הרגשי שלנו. ננסה להבין מהו פחד מבחינה מוחית, ונעמוד על קשרי הגומלין ההדוקים שבין חקר הפחד לבין חקר הזיכרון. אילו מבנים ותפקודים מוחיים קשורים בתחושות של פחד ואימה? מהי התניית פחד והאם ניתן להכחידה? מהי הפרעת דחק פוסט טראומטית? ממה היא נובעת וכיצד ניתן לטפל בה? נתייחס לזיכרונות כוזבים, וכן נדבר על הדחקה ועל אמנזיה של הילדות. 


הקשר שבין אושר לאהבה
בהרצאה זו נראה מה יש למדע להגיד על האושר האנושי. האם אושר הוא רגש? מה הקשר בין אושר ועבודה? מה הקשר בין המשכורת לבין האושר? לפי מה נדע עם עבודתנו גורמת לנו אושר? כיצד נגרום לעצמנו להיות מאושרים יותר במקום העבודה? ובזוגיות? האם תמיד "ילדים זה שמחה"? האם "העבודה היא חיינו"? מה זה "מזל", ואיך מוצאים אותו? מתי האהבה הופכת אותנו למאושרים, ומתי לאומללים? ומה באמת יקרה לנו אם נזכה בפיס? נדבר גם על פסיכולוגיה חיובית ככלל, ועל תרומת האהבה והזוגיות לאושרנו בפרט.

להזמנת הרצאה

נועם גרשוני
היה טייס אפאצ'י שנפצע. סיפורו המדהים הסתיים עם מדליית זהב, באולימפיאדת הנכים בלונדון.

  קרא עוד>>

 

בוני גינצבורג
מרצה על קבלת החלטות בצמתים ונגיעה במקומות של אי הצלחה ומפחי נפש.

קרא עוד>>

 
אליעזר שקדי
מפקד חיל האויר ומנכ״ל אל על לשעבר, מרצה מרתק ומבוקש במגוון נושאים. 

קרא עוד>>
 

    טל: 03-6136444  פקס: 03-6136445  כתובת: רח' זבוטינסקי 33, בניין התאומים מס' 1, רמת גן   E-mail:  info@hamartzim.co.il     www.hamartzim.co.il

Simply-Smart.com