קהל היעד: הרצאות אושר

מתבגרים ומתבגרות, גילאי 17 ומעלה, חיילם וחיילות, הורים למתבגרים וכן כל מי שמתלבט וזקוק למדריך לזוגיות תקינה ואורח חיים מסודר ותקין, בשלבים שונים של מעגל החיים. המרצים הנהדרים של מרכז המרצים מעבירים הרצאות מרתקות בנוגע לזוגיות ואושר על נגזרותיהם השונות.

מהו אושר והעיסוק בו בהרצאות אושר

על פי המילון, אושר הוא מצב רגשי השאוב מתחושת הנאה וסיפוק. יש המגדירים אושר כמצב של היעדר תחושות שליליות כגון עצב ובדידות. למעשה, רובנו תולים את האושר שלנו בהשגת מטרות חיצוניות כגון קריירה, השכלה, זוגיות או הצלחה בתחומים מסוימים בחיים.

  • אולם מה באמת עושה אותנו מאושרים?
  • האם האושר נובע מהשגת המטרות שהצבנו לעצמנו או שמא מדובר באושר זמני בלבד?
  • האם ניתן להיות מאושרים לאורך זמן? האם קיים דבר מה שיהפוך אותנו למאושרים? ובכלל, איך מגדירים אושר?

פסיכולוגים ופסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ומכוני כושר, קוסמטיקאיות ובתי ספר, אוניברסיטאות וחברות ענק נדמה כי מבטיחים לנו את האושר האמיתי. אנו עמלים רבות על מנת לחוש מאושרים כשלמעשה, האושר, ככל שהוא מושג על ידי חוויה חיצונית, הוא איננו אלא זמני ויחלוף עם חלוף האלמנט החיצוני.

הלכה למעשה, יש לנו את היכולת לחוות אושר מדי יום ביומו, ואף מבלי להשקיע מאמצים רבים או שנים של עבודה. חלק מהחומרים אשר יוצרים את ההרגשה שלנו הם חומרים כימיים המופרשים על ידי המוח. האנדורפינים מצויים בין החומרים הללו ומעניקים לנו תחושה אופוריה. לאנדורפינים יש יכולת לשכך כאבים באופן מדהים, להרגיע ולהעניק ביטחון רגשי. אנדורפינים משתחררים במוח באמצעות פעילות גופנית, קיום יחסי מין, חיוך, צחוק, עיסוי ואפילו כשאנו ישנים. רוצים לדעת מה עוד גורם לתחושת ההנאה? הרשמו להרצאת האושר ותגלו!

 

תמיד נשמח לענות לשאלות