אנחנו קמים בבוקר, מתארגנים מהר ויוצאים לעבודה. חלקנו, עוד צריך לדאוג לילדים במקביל ולשלוח אותם למסגרות. הרוטינה הקבועה של שגרת החיים והעומס, מביאה לכך שמקומות עבודה רבים מלאים בעובדים עייפים פיזית, אך בעיקר מנטלית, וששגרת יומם ושגרת העבודה שלהם שוחקת אותם ומובילה לכך שהם אינם מתפקדים במלוא יכולתם ולא חשים סיפוק עצמי. הרצאות מוטיבציה והשראה ידועות כהרצאות יעילות שמרימות את המורל בקרב קבוצות עובדים, וגורמות להם לרצות להשקיע בעצמם ובסביבה בה הם נמצאים. מדובר באירוע שובר שגרה ומרענן, ממנו כולם יוצאים מורווחים.

מטוב למצוין – כלים מהותיים לשיפור הביצועים

מחקרים מוכיחים כי עובדים אשר מרגישים שמקום העבודה שלהם ממלא אחר צרכיהם ודואג להרחיב את האופקים שלהם, הם עובדים מסורים וטובים יותר. הנתון הזה לא מפתיע – עובד שמרגיש שהוא לא רק כלי בידי מנהלו אלא אדם שגם זקוק לתמיכה והעצמה, ירצה להעניק מעצמו יותר. בנוסף לכך, ידוע כי עובדים מאושרים הם בעלי תפוקה גבוהה יותר, ולכאן נכנסות הרצאות מוטיבציה והשראה, אשר באות לבצע שינוי תודעתי בקרב הנוכחים בהרצאה – מהו שינוי מחשבתי במקום העבודה וכיצד הוא בא לידי ביטוי? כיצד ניתן לשפר ביצועים? מהי חשיבה חיובית בעבודה? ועוד נושאים רבים נוספים.

כל אחד יכול – ללמוד מהטובים ביותר

אחת הדרכים ליצירת מוטיבציה והשראה בקרב אנשים, היא להראות להם אדם שעשה דרך דומה והגיע לפסגות. הרצאות השראה ומוטיבציה מציגות, באמצעות סיפורים אמיתיים של אנשים שחיים בנינו, כיצד כל אחד מאיתנו יכול להוציא מעצמו את המקסימום ולהצטיין בכל מקום בו הוא נמצא. הסיפורים מייצרים עניין רב, סקרנות, התרגשות ותחושות של גאווה. ההרצאה מחברת בין המרצה לנוכחים – היא מאפשרת להם להיכנס לעולמו של המרצה ולמצוא נקודות משיקות, ומאפשרת למרצה להשפיע עליהם ולגרום להם לעשות קפיצת מדרגה ולצאת מההרצאה כשהם חשים הרבה יותר בטוחים בעצמם וברצון שלהם לכבוש את היעדים שלהם.

השפעת הרצאות מוטיבציה והשראה על העובדים

השינוי בעובדים מתרחש הן בהיבטים אישיים והן בהיבטים של מצוינות הגשמה עצמית והצלחה במסגרות השונות – עם סיום ההרצאות, ניתן יהיה לצפות בעובדים שמחים וממוקדים יותר, שמגיעים למקום העבודה בתחושה טובה ברמה המנטלית והפיזית, אשר מכוונים גבוה ומסורים לעבודתם, מעוניינים להגדיל ראש ולהתנדב, וכל זאת במטרה להיות הטובים ביותר ולהגיע למצב של הגשמה עצמית וסיפוק במקום עבודתם – מה שבעתיד עשוי להביא לקידומים במקום העבודה הבאים לידי ביטוי בשכר ובתנאים טובים יותר.

תמיד נשמח לענות לשאלות