אבי בניהו מרצה

אבי בניהו

אבי בניהו - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

איש מערכת הביטחון והתקשורת בישראל.

כיום אבי בניהו הוא ראש חברה לייעוץ תקשורתי- אסטרטגי וניהול משברים, כיהן בעבר בתפקידי מפתח בחברה הישראלית – מיועץ תקשורת לראש הממשלה ושרי הביטחון, דובר צה"ל ומפקד גלי צה"ל, שימש כדובר במשלחות ישראליות לשיחות שלום, כתב, פרשן ועוד.
בניהו החל את דרכו התקשורתית בעיתון "מעריב" באזור השרון ובהמשך ככתב צבאי ב"על המשמר". את הקריירה הצבאית שלו החל בניהו כמש"ק מודיעין בחיל האוויר וסיים כדובר צה"ל.

כעשר שנים לאחר תחילת עבודתו ב"על המשמר" וכיו"ר תא כתבים צבאיים, חזר בניהו לצה"ל בתפקיד ראש ענף הקישור לעיתונות של יחידת דובר צה"ל. כשנה מאוחר יותר עמד בניהו כדובר במשלחת הישראלית לשיחות השלום בין ישראל לאש"ף בטאבה, ודובר במשלחת הישראלית לשיחות השלום בירדן.
בשנת 1995 מונה בניהו לדוברו של ראש הממשלה דאז, יצחק רבין ז"ל. לאחר הירצחו, המשיך לכהן בניהו בסדרת תפקידים עם אישים מרכזיים בפוליטיקה הישראלית- שמעון פרס ויצחק מורדכי. בתקופה זו השתתף בניהו במשלחת הישראלית לשיחות השלום עם הפלסטינים בארה"ב.

בתחילת שנות ה-2000 שימש בניהו כעיתונאי ופרשן בגלי צה"ל לענייני צבא וביטחון, ובמקביל ייעץ לחיל החינוך ולקח חלק בפרויקטים מיוחדים בתחום. ב- 2001 התמנה למפקד ועורך ראשי של גל"צ עד שנת 2007. בשנה זו מונה ע"י הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי כדובר צה"ל, והחליף את קודמתו בתפקיד, מירי רגב. את תפקידו כדובר צה"ל סיים בניהו כעבור 4 שנים והמשיך לקחת חלק בפרויקטים בתחום העבודה התקשורתית במדיה החדשה.

בשנת 2011 נבחר בניהו לאיש השנה בתקשורת על ידי האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות. מעט מאוחר יותר פתח את משרדו לייעוץ תקשורתי – אסטרטגי וניהול משברים בתל אביב הפועל כיום.

הרצאות מבוקשות

תא"ל אבי בניהו דובר צה״ל בזמן תקיפת הכור בסוריה:  מדבר על ההלם, על ההכנות ותיאומים, על המידור והחשאיות, על ההכנות למלחמה נוספת שנה אחרי לבנון השניה וגם על הסיפורים מאחורי הקלעים, קרב הקרדיטים והצנזורה.

ההרצאה תעסוק ביעדי ההסברה של ישראל בעולם, באתגרים ובקשיים, במאבק בדה לגיטימציה נגד הציונות, נגד ישראל ונגד צה"ל ברחבי העולם. האם נכונה הטענה הקבועה שאנחנו תמיד נכשלים בהסברה או שזוהי הלקאה עצמית? האם עידן הרשתות החברתיות הוא נכס או נטל להסברה הישראלית? האם צה"ל מרכז עוצמות גדולות מידי בהסברה ואיפה לעזאזל משרד החוץ?
על "עוצמתה של החולשה" ועל "חולשתה של העוצמה" במאבק מול הפלשתינים, על מדינת הסטרטאפ וההייטק כמרכיב בהסברה הישראלית לצד חקלאות מתקדמת, מדע וטכנולוגיה וגם: על היהודים ששולטים בתקשורת בארצות הברית ומה זה עושה להסברה.

ההרצאה תעסוק ביחסים המורכבים והמתפתחים בין צה"ל לבין החברה הישראלית ואמצעי התקשורת. מתרבות ושפה של "אי שם" ו"לא רוצה לדעת" למציאות שבה כלי התקשורת אינם רואים עוד בצה"ל, בשב"כ ובמוסד "פרה קדושה".
בהרצאה מספר בניהו מניסיונו כדובר צה"ל, מפקד גלי צה"ל, יועץ לשרי ביטחון וכתב צבאי על יחסו של הצבא אל התקשורת, על יחסם של עורכים ועיתונאים לצבא ולמפקדיו, על מיקומה של הצנזורה הצבאית והשינויים שהיא עוברת ועל הקשר בין צה"ל לתקשורת הבינלאומית ולרשתות החברתיות.

ההרצאה תעסוק בהתפתחות הטכנולוגיה התקשורתית, בפריחת הבלוגספירה והרשתות החברתיות ועל האתגר המרתק של מציאות זו על מדינות, צבאות, חברות, תאגידים ורשויות. איך חיים ראש ממשלה, רמטכ"ל, ראש עיר ומנכ"ל חברה בעידן החדש? כיצד מתמודדים? כיצד משתמשים? כיצד מנהלים בעידן המודרני את הזירה הציבורית. על אתגר ניהול משברים בעידן הרשתות החברתיות. מיהו דובר ומיהו עיתונאי? האם כל אחד שיש לו מכשיר סלולרי משפיע כמו עיתונאי? וגם, השפעת הרשתות החברתיות על תרבות הצריכה בישראל ועל דחיקת סדר היום המדיני- ביטחוני לטובת סדר יום חברתי- כלכלי.

למה כדאי להזמין הרצאה של אבי בניהו

בהרצאותיו מדבר בניהו על אתגרי הביטחון וההסברה של מדינת ישראל, על ניהול משברים בעידן מודרני ועל התנהלות תקשורתית נכונה ועל סיפורים ומניסיונו העשיר בעולם התקשורת והביטחון הישראלי.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אבי בניהו