איילת נחמיאס ורבין מרצה

איילת נחמיאס ורבין

איילת נחמיאס ורבין - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

חברת הכנסת ה 20 איילת נחמיאס ורבין, עשתה קריירה ארוכה ובלתי שגרתית. כעורכת דין בהשכלתה, לא עסקה במקצועה אלא פנתה מיד לעולמות של ניהול ופעילות ציבורית. היא כיהנה כמנכ"ל העמותה להנצחת יצחק רבין ובמקביל פתחה בקריירה מקצועית כדירקטורית בחברות ציבוריות וממשלתיות, והכשירה דירקטורים באוניברסיטת תל אביב משך 10 שנים.

כאדם רב תחומי, היא עשתה קריירה ספיראלית למדי, כך שתמיד רגל אחת הייתה במגזר הפרטי והשניה במגזר הציבורי וההתנדבותי. תמיד עסקה בנושאי מגדר ובעיקר במאמץ לייצר עבור נשים רשת ביטחון כך שיוכלו גם להתקדם בעבודה וגם להקים משפחה.

החיידק הפוליטי חי בה תמיד. כמי שהחלה את פעילותה הפוליטית כבר בגיל 20 ועשתה תפקידים במשרד ראש הממשלה בזמנו של יצחק רבין, היא התמידה במעורבות פוליטית מאחורי הקלעים, ובשנת 2015 נבחרה לכנסת. כמעט מיד החלה לבלוט בפעילותה בועדות הכנסת והייתה חברה בועדת הכלכלה, ועדת החוץ  והביטחון, ועדת הכנסת והועדה לזכויות הילד. היא עמדה בראש שדולה התעשייה ושדולת המשפחה הישראלית ופעלה באופן אינטנסיבי לחיזוק היחסים עם יוון כמי שעמדה בראש שדולת הידידות הפרלמנטרית ישראל-יוון.

כחברת כנסת בחרו היא ובעלה, עברי,  לפתוח את ביתם ומשפחתם באופן ציבורי וערכה בו לא מעט אירועים ומפגשים. במקביל ובמטרה לחזק ולהעצים נשים אפשרה לגלית גוטמן להתלוות אליה לכמה ימים ולצלם סרט ששודר בקשת ועסק באמהות עם קריירה.

הרצאות מבוקשות

ח"כ לשעבר איילת נחמיאס-ורבין מכניסה אותנו אל "הפרסה" אל המקום מאחורי המליאה שאליו המצלמות אינן מורשות להיכנס, ואל חדרי החדרים בהם סוגרים נבחרי הציבור את החוקים והמהלכים הפוליטיים שהציבור קורא עליהם בעיתון. כשהיא נעה בין סיפורים, היא מאפשרת לנו ללמוד על מערכות היחסים האמיתיות בין חברי הכנסת ועל תהליכי קבלת ההחלטות. היא נוגעת בעדינות גם בשערוריות כדי להמחיש את כוחה ותפקידן של התקשורת והרשתות החברתיות בעידן הנוכחי. במסע בתוך מסדרונות הכנסת המוכרים פחות היא לוקחת אותנו לאינטרסים הלאומיים, נושאי ביטחון ויחסי חוץ ובעיקר לתוככי החברה הישראלית בימינו. היא תשתף אותנו בהחלטותיה האישיות כולל חשיפת משפחתה וביתה לארועים ציבוריים ומדוע חיוך לא אחת זה כל מה שאזרח צריך. אף הרצאה אינה לגמרי זהה כי ההרצאה לובשת תצורות שונות על פי הארועים האקטואליים ונחמיאס ורבין תפרשן לקהל השומעים את המתרחש ולאן זה עשוי להתפתח. זוהי הרצאה שאין בה רגע אחד משעמם. ממש כמו הפוליטיקה שלנו.

"שום דבר לא בא לי בקלות חוץ מההורים שלי"

במשפט זה פותחת חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס ורבין למסע התבוננות פנימי שנוגע בהחלטות האישיות שקיבלה בקריירה שלה כולל החלטות קשות במיוחד כמו ההתמודדות לכנסת או ההחלטה לא להתמודד לכנסת, הבחירה לעשות תפקידים שיש בהם מיעוט של נשים, איך מאזנים בין הורות לקריירה ועוד. מבלי למצמץ ובהומור עצמי רב, היא מספרת על עצמה כאדם תאב עניין ושינויים, קצת שונה מהדור בו גדלה, ועל הקושי לקבל החלטות על פי תחושות הבטן. כמי שמעולם לא חששה לחשוף את עצמה אישית, וראתה בזה אפילו כלי מקצועי כדי לסייע לנשים אחרות וגם לגברים בתהליכי קבלת ההחלטות בקריירה שלהם, כך גם כאן. בדרכה שלה היא משרטטת עבורנו את עולמן הפנימי של נשות קריירה ולא חוששת לדבר על המחירים.

כמי שמאז ומתמיד נתפסה מנהיגה, חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס ורבין תשרטט עבורנו בגילוי לב את המהפיכה הפמיניסטית בנקודת הזמן בה אנחנו מצויות היום. כמי שהחלה לעסוק בקידום מעמד האישה באופן פורמלי כבר בגיל 22 במשרד ראש הממשלה בזמן כהונתו של יצחק רבין, יש לה נקודת מבט היסטורית על ההתפתחות שעברנו. האם אנחנו צעד קדימה ושניים אחורה ? האם הנשים יכולות להרשות לעצמן את מה שגברים מרשים לעצמם ?מהו מרחב המחיה שלנו והאם בכלל ניתן לאזן בין בית לקריירה ? מבלי להסס היא מסתכלת פנימה אל ציבור הנשים ומציפה ביקורת אבל גם הגברים שמעדיפים לשמור על "המועדון" סגור, חוטפים (: כמי שתמיד רצתה הכל ובמידה רבה מקפידה להגשים משאלותיה, היא מדברת על המורכבות ועל המחיר ואיך הופכים את בני הזוג מבייבי סיטרים לשותפים. אף דקה אינה משעממת והיא שמחה לחלוק טיפים ורעיונות לשינוי המציאות.

חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס ורבין (בעלת תואר שני במשפט מסחרי מהתכנית היוקרתית ברקלי-ת"א) נחשבה כמי שניגשה מאז ומעולם למשברים בדרך לא שגרתית. כמי שכיהנה בכ 15 דירקטוריונים שונים, חלקם בצמתים מורכבים ביותר, היא נחשפה לכל המגזרים ועל כן נקודת המבט היחודית. גם בכנסת היא ליוותה משברים ציבוריים גדולים בדרך מקורית וסייעה כך לאנשים רבים. אין כמעט גוף בישראל בתחום הציבורי או במגזר העסקי שאינו מגיע לנקודת משבר שכרוכה לא אחת בחשיפה תקשורתית, שלרוב מועצמת ברשתות החברתיות. שום משבר היום אינו מתנהל באופן דומה למה שהכרנו. השילוב בין כל הגורמים מסביב, מעצים משברים שיכלו להיפתר בדרך שקטה הרבה יותר ולהציל ארגונים ואנשים ממצבים מרים ומיותרים. בגילוי לב מדברת נחמיאס ורבין על מצבים שבהם הצליחה וכאלה בהם כשלה, על דרכים מומלצות יותר ופחות להתמודד עם גופים ציבוריים, במיוחד עם הרגולציה המשתנה תדיר. כבעלת ניסיון רב תחומי כמעט חסר תקדים, מצליחה נחמיאס ורבין להפוך גם נושאים משמימים מטבעם כמו רגולציה, למעניינים ושימושיים.

חברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס ורבין עשתה את צעדיה הפוליטיים הראשונים לצידו של יצחק רבין, שכשנה אחרי נבחר בשנית לראשות הממשלה. לאחר שנרצח כיהנה כמנכ״ל עמותת שלום חבר להנצחת יצחק רבין והייתה שותפה לארגון עצרות הענק. במשך כל השנים היא מרצה על דרכו של רבין, תוך שילוב עובדות היסטוריות מעניינות, סיפורים קטנים ואישיים על האיש ומחברת לנושאי אקטואליה.
ההרצאה עוסקת במנהיגות וביכולת שלה להתאים עצמה למציאות משתנה, בשאלת הדמוקרטיה הישראלית לאן מאז אותו הלילה ואתגריה של החברה הישראלית לעתיד.
על פעילותה לחיזוק הדמוקרטיה בקרב תלמידים וחיילים זכתה נחמיאס ורבין לציון לשבח מראש הממשלה בשנת 2006.
ההרצאה מגוונת ומותאמת לגילאים שונים.

למה כדאי להזמין הרצאה של איילת נחמיאס ורבין

חברת הכנסת לשעבר נחמיאס ורבין, מייצרת חוויה יותר מאשר הרצאה. בגישתה הבלתי אמצעית היא מכניסה את הקהל בפתיחות ואותנטיות לתוך עולמה האישי או המקצועי, ומותירה אותו עם עצות, טיפים וחומר למחשבה.

מרצים שאולי יעניינו אותך

 אטילה שומפלבי

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,מרצים לכנסים - הנחיית אירועים

 גיא מרוז

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לכנסים - הנחיית אירועים

 אורלי וילנאי

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,מרצים לכנסים - הנחיית אירועים

 אלון בן דוד

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,מרצים לכנסים - הנחיית אירועים

 צבי יחזקאלי

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

 איתי אנגל

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 עמרי אסנהיים

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

 נינו אבסדזה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - איילת נחמיאס ורבין