פרופ' אייל וינטר מרצה

פרופ' אייל וינטר

עברית

קורות חיים

חבר המחלקה לכלכלה והמרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית והיה מנהלו של המרכז. שימש בעבר גם כראש המחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית. חתן פרס הומבולדט של ממשלת גרמניה למצויינות מחקרית. עבודותיו הופיעו בכתבי העת המובילים בכלכלה. סיפרו רב המכר "רגשות רציונליים" (הוצאת זמורה ביתן) יצא במספר שפות ברחבי העולם  והומלץ ע"י שמונה חתני פרס נובל. וינטר הינו חבר המועצה של האגודה הבינלאומית לתורת המשחקים. הוזמן להציג את עבודותיו בלמעלה מ- 150 אוניברסיטאות וחברות ב-26 מדינות ברחבי העולם ובהם הרוארד, סטאנפורד, אוקספורד, פרינסטון, גוגל, ומיקרוסופט. בנוסף לעבודות יעוץ רבות שעשה לחברות בארץ ובחו"ל הוא יעץ בנושאי כלכלה למשרד האוצר, למשרד ראש הממשלה, למשרד התקשורת ומשרד השיכון, ובנושאי ביטחון לצה"ל, לוועדת חוץ וביטחון ולמועצה לביטחון לאומי.  כמו כן שימש וינטר חבר בפורום היועצים לשר האוצר שטייניץ. פרופ' וינטר פרסם מאמרים רבים בעיתונים בארץ ובעולם ובהם וושינגטון פוסט, מגזין טיים, פורבס, לוס אנג'לס טיימס, הארץ, ידיעות אחרונות, YNET וכלכליסט.

הרצאות מבוקשות

איך הרגש מצליח במקום שהשכל נכשל – מבוסס על ספרי בשם זה שיצא לאור גם באנגלית, סינית,  גרמנית צרפתית, יפנית, וטורקית והומלץ ע"י שמונה חתני פרס נובל בכלכלה.

נדון באופן שרגשות ובהם כעס משפרים את קבלת ההחלטות שלנו במגוון תחומי חיים ובהם כלכלה, זוגיות, במקום העבודה, במו"מ ובאינטראקציות חברתיות. נלמד גם על "הורמון האהבה" אוקסיטוצין והאופן שהוא מאפשר לנו לזהות רגשות, ולבנות מערכת יחסים של אמון.

 

נעסוק בממצאים החדשים של הכלכלה ההתנהגותית על האופן בו המגבלות הקוגניטיביות והרגשיות שלנו משפיעות על ההתנהלות שלנו עם כסף והשקעות ונדון באופן שניתן לעקוף מגבלות אלו כדי לשפר את ההחלטות הממוניות שלנו. ההרצאה תלווה במספר ניסויים שאבצע עם המשתתפים במהלכה כדי להדגים את התופעות ההתנהגותיות שבהם נעסוק

 

נדון בממצאים החדשים מתחום הכלכלה ההתנהגותית העוסקים בהבדלים מגדריים בקבלת החלטות, איך הם נוצרו ומדוע קשה לקעקע אותם – נשאל גם כיצד ניתן להשתמש בתובנות אלה כדי לעצב מדיניות מגדרית אפקטיבית, לשבירת תקרת הזכוכית בקרב נשים ולשינוי חלוקת התפקידים הקלאסית בין נשים וגברים במיטה ומחוצה לה.

 

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח

אלוף במיל' אליעזר שקדי

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

תא"ל (במיל') בנצי גרובר

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

לבנת פורן

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

ד"ר חיים שפירא

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

יעל ארד

מרצה בנושאים:

ד"ר יניב לויתן

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

לימור לבנת

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

order lecture by - אייל וינטר