אילן הייטנר מרצה

אילן הייטנר

עברית

קורות חיים

סופר, תסריטאי, במאי ומפיק קולנוע ישראלי. מדריך יוגה ומרצה במכללה למנהל.
כתב את רבי המכר "חוכמת הבייגלה", "מלך החומוס ומלכת האמבטיה" ו"קציצות". ב 2011 יצא ספרו האחרון "האדיוט המושלם" שמכר כבר מעל ל 50 אלף עותקים. היה שותף לעשיית סרטים ישראליים מצליחים: "חוכמת הבייגלה" (המבוסס על ספרו), "ברונו מאוהב", ו- "18 קילו של אהבה".

ב 1996 סיים אילן הייטנר לימודי תואר בכלכלה באוניברסיטת תל אביב. כשהתחיל לעסוק בתחום הבין תוך זמן קצר שהוא לא נמצא במקום המתאים לו ובגיל 28 החל לכתוב בפעם הראשונה בחייו.

ספרו הראשון "חוכמת הבייגלה" יצא לאור בשנת 1998 וזה לא היה קל… הייטנר נתקל בקשיים רבים בפרסום הספר ולא מצא הוצאת ספרים שתהיה מוכנה להדפיסו. למרות הסירובים מצד חברות הוצאות הספרים, הוא לא וויתר, השקיע כספים והדפיס את הספר עצמאית. הוא שיווק את עצמו מחנות לחנות והצליח לעורר את תודעת הציבור.
לאחר שמכר 10,000 עותקים, הסכימה הוצאת הספרים "מודן" להפיץ את הספר.
עד כה מכר הספר מעל 130 אלף עותקים.

לאחר הצלחת הספר, ב 1999 עבר אילן הייטנר להתגורר בארצות הברית ושם לקח קורסים בקולנוע באוניברסיטת ניו יורק.
בשנת 2000 כתב ספר ילדים בשם "אמא היפו, איפה את?"
לאחר שהתמקצע בתחום הקולנוע, כתב תסריט קולנוע לספר "חוכמת הבייגלה" והחליט להפיק ולביים את הסרט בעצמו.
ב 2002 הסרט "חוכמת הבייגלה" עלה לאקרנים בכיוכבם של גיא לואל, אסנת חכים, עלמה זק וניר לוי. הסרט הביא 70 אלף צופים, ונכנס לעשירייה הראשונה במכירת די.וי.די מאז ועד היום.
ב-2004 יצא לאור ספרו השלישי, "מלך החומוס ומלכת האמבטיה". גם הוא מכר עד היום מעל 130 אלף עותקים.
ב 2005 הסריט והפיק יחד עם דני מנקין את הסרט הדקומנטרי זוכה האוסקר הישראלי "18 קילו של אהבה". הסרט נרכש ע"י HBO.
ב 2006 לקח הייטנר קורס מורי יוגה של ארגון שיווננדה. מאז הוא מורה פעיל במרכז שיווננדה בת"א. באותה השנה, הוא הסריט, ביים והפיק (יחד עם שי ורקר) את הסרט "ברונו מאוהב", במסגרת פרוייקט "סרטים מכאן" של HOT.
ב-2008, יצא ספרו "קציצות" שמכר עד היום מעל 90 אלף עותקים.
וב-2011 יצא ספרו "האידיוט המושלם" שמכר עד היום 50 אלף עותקים.

היום, בנוסף להיותו יוצר מוכשר ומורה ליוגה, מרצה אילן הייטנר במכללה למנהל, בבית הספר לתקשורת. במכללה הוא מעביר קורס שפיתח בשם: "מחוץ לקופסא", המתמקד בתהליכי יצירה והתגברות על מחסומים.

הרצאות מבוקשות

כלכלן, סופר, תסריטאי, בימאי ומפיק. את הכל עשה אילן הייטנר בדרכו הייחודית תוך התגברות על כל המכשולים שבדרך והצליח לפלס את דרכו אל צמרת רבי המכר וקופות הקולנוע. בהרצאה ידבר על דרכו הייחודית החל מעבודתו ככלכלן, המשבר עם ההורים שרצו אותו מנכ"ל, חיפוש המשמעות והייעוד, כתיבת היומן האישי שהפך ל"חוכמת הבייגלה" (שהה כשנה ברשימת רבי המכר), לימודי הקולנוע בניו יורק ועשיית הסרט העצמאי והמצליח חוכמת הבייגלה, ומשם כתיבת שלושה רבי מכר נוספים, והפיכה מרווק נצחי ופרוע למורה ליוגה ולבעל משפחה.
קהל יעד: ההרצאה מעוררת השראה ומיועדת לכל אדם בכל תחום.

דרכו של אילן הייטנר מכלכלן מתוסכל לסופר מצליח.
איך כותבים רב מכר שמכר מעל 130,000 עותקים ושהה שנה ברשימת רבי המכר, מבלי שכתבת מילה אחת קודם?
בהרצאה ידבר הייטנר על תהליך היצירה, על מחסומי כתיבה ודרכים להתגבר עליהם, ייתן שלל עצות מעשיות לכותב המתחיל, יספר על כל ה"לאווים" שקיבל מכל ההוצאות לאור, על יציאת הספר באופן עצמאי, חלוקת הגלויות ברחובות, רכישת הספר של עצמו, מאבק השיווק ויחסי הציבור ולבסוף ההצלחה האדירה.
קהל יעד: כותבים ויוצרים מכל הסוגים.

איך עושים סרט שהפך לאחד מסרטי הפולחן הגדולים במדינה, ללא תקציב וללא כל ניסיון קודם?
החל משלב כתיבת התסריט, ועד בימוי והפקת סרט הפולחן "חוכמת הבייגלה", עמד הייטנר כנגד כל הסיכויים והדעות, עד שיצא בתקציב עצמאי לצלם את פרויקט חייו.
על המעבר מספר לסרט, על ההחלטה לצלם כנגד כל הסיכויים, על האודישנים לשחקנים הידועים בארץ כשאין לו שום ניסיון בבימוי, על קשיי ההפקה העצמאית שמידי יום כמעט והתפרקה, על מתיקות סיום הצילומים ועד ההתרסקות בעריכה, ומשם ההתרוממות וההצלחה, המכירה והשיווק בארץ ובעולם.
קהל יעד: ההרצאה מעוררת השראה ומיועדת לכל אדם בכל תחום.

איך מצליחים למצוא ולבנות זוגיות בריאה בגיל 37 לאחר שמעולם לא היית במערכת יחסים רצינית?
פשרה או בשלות. רגש או שכל. נשיאת חן או הידלקות.
בין גמישות לעיקשות, בין התמדה לעצלות, בין מחויבות למוזה, בין פנטזיה למציאות.
הייטנר יספר מחוויותיו האישיות דרך המסע שעבר, דרך תהליך הכתיבה והיצירה, דרך היוגה וחוכמת היהדות, ובעזרת השם וכל הנשים שהיו בחייו, איך הצליח לבסוף למצוא את אהבת חייו.
על המחויבות, העבודה ,ההתמדה הויתורים וההתגברות. אבל כולנו חשבנו שזה מוזה?! שזה כישרון? שאם קשה סימן שזה לא זה?
בדיוק כמו פנטזיית האהבה.
קהל יעד: ההרצאה מעוררת השראה ומיועדת לרווקים, גרושים ונשואים כאחד.

בהרצאה ידבר הייטנר על שוק הספרים, על הוצאת מוצר (ספר) באופן עצמאי בשוק תחרותי ורווי, על שיווקו, על הדרך מרעיון למציאות כנגד כל הסיכויים (הפקת הסרט חוכמת הבייגלה), על דרכי שיווק ויחסי ציבור שלא נראו כדוגמתם, על אומץ וחשיבה מחוץ לקופסא שהפכו אותו לאחד מהסופרים הישראלים המוכרים ביותר בכל הזמנים, ולאחד הבודדים בתעשיית הקולנוע שהצליח להרוויח כסף מהפקת סרט.
ההרצאה מיועדת לאנשי עסקים.

סדנה של יום שלם.
מהי יצירה? מיהו יוצר? עצות לכותב המתחיל, ליוצר המתחיל, ליזם המתחיל. מוזה או מחויבות, השראה מול התמדה, פחד מכישלון וביקורת עצמית.
במהלך הסדנה נכתוב, נבין מה עוצר אותנו מלכתוב, נתרגל כתיבה אסוציאטיבית, נלמד על יזמות ושיווק, על אומץ והתמדה, על הצלחה וכישלון.
הסדנה מיועדת ליוצרים ויזמים מכל הסוגים.

למה כדאי להזמין הרצאה של אילן הייטנר

מרצה ויוצר מוכשר שבדרכו הקלילה והמשעשעת מעביר הרצאות מעוררות השראה.
הייטנר מעביר הרצאות מעוררות השראה על המרחק בין הצלחה לכשלון, התמודדות עם קשיים, על תעוזה, יצירה, הגשמה עצמית, חשיבה מחוץ לקופסא וגם על אהבה וזוגיות. כמו כן הוא מעביר גם סדנאות בנושא תהליכי יצירה והתגברות על מחסומים.

הזמינו הרצאה של - אילן הייטנר