אלון בן דוד מרצה

אלון בן דוד

אלון בן דוד - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

כתב צבאי, עיתונאי טלוויזיה והפרשן הצבאי של חדשות ערוץ 13. כתב המגזין האמריקני "אוויאיישן וויק". החל מ 2003 משמש כפרשן הצבאי של חדשות ערוץ 10. סיקר אירועים בטחוניים היסטוריים בינהם, פרוץ האינתיפאדה, הלחימה בלבנון והנסיגה ממנה, אירועי ה 11 בספטמבר ועוד. בהרצאותיו מדבר אלון על הנושאים הכי אקטואליים והכי "בוערים" שנמצאים על סדר היום.

אלון בן דוד בעל תואר ראשון במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד בארצות הברית. אלון התחיל את הקריירה המקצועית שלו בזמן שירותו הצבאי, ככתב צבאי בגלי צה"ל.

בשנת 1988, לאחר שהשתחרר משירותו הצבאי, בן דוד הצטרף ל"קול ישראל" ככתב לענייני משטרה. בהמשך עבר לערוץ הראשון, תחילה ככתב דרום וכתב לענייני משטרה ולאחר מכן ככתב צבאי. בין האירועים שסיקר: התפרצות האינתיפאדה הראשונה בעזה, הלחימה הממושכת בדרום לבנון, הנסיגה מלבנון, פרוץ העימות עם הפלסטינים, אירועי ה 11 בספטמבר, אותם סיקר בזמן שהותו בארצות הברית ועוד. הוא אף זכה בפרס על כתבה שבה הצטרף למארב של חיילי הצנחנים בסאלוקי.

בעברו עבד עבור המגזין לענייני ביטחון "ג'יינס" והחל מ 2003 ועד היום, משמש אלון כפרשן הצבאי של חדשות ערוץ 10. במקביל, הוא כותב עבור המגזין האמריקני "אוויאיישן וויק". בנוסף, בן דוד משמש כעמית בכיר במרכז לתקשורת בינלאומית באוניברסיטת בר אילן.
בהרצאותיו מדבר בן דוד על הנושאים הכי אקטואליים והכי "בוערים" שנמצאים על סדר היום. ניתן להזמינו גם כמנחה לכנסים ואירועים.

הרצאות מבוקשות

איך השפיע הנגיף על המלחמה החשאית של ישראל נגד איראן והסכמי השלום החדשים? האם מלחמת הסייבר תופסת את מקומה של המערכה הקינטית? ואיך ישפיעו עלינו הבחירות בארה״ב?
אלון בן דוד הפרשן הצבאי של חדשות 13 עם הסיפורים והתובנות שלא תשמעו בתקשורת.

עתידה של ישראל במזרח תיכון עוין.

תוצאות המבצע, איך נראתה הלחימה בעזה בעיני החיילים, איפה טעינו והאם זה יביא סוף סוף שקט לדרום. אלון בן דוד, פרשן ערוץ 10, מביא תיעוד מתוך הלחימה בעזה ואת הסיפורים שלא שמעתם בתקשורת.

האם אפשר לעצור את הגרעין האיראני?

איך תראה המלחמה הבאה: ישראל מצויה כבר היום במלחמה חשאית מתמדת, שחלקה מתנהל בעולם הסייבר. איך משנה הטכנולוגיה של המאה ה21 את אופי המלחמה? מה המשמעות של מלחמת סייבר? האם במזרח התיכון המשתנה נשקפת לישראל סכנת מלחמה? ואם כן – האם ישראל ערוכה לה?

לקוחות ממליצים

אדקו טכנולוגיות
 

ההרצאה הייתה טובה מאוד, מרתקת, מעניינת, עדכנית עם דגשים הסטוריים, ידע מעמיק והבנה עמוקה של הסביבה בה אנו חיים. ההרצאה הייתה משולבת בהומור מצוין ומסר אופטימי ומרתק בסיום. שווה כל רגע .

היכל תרבות אור עקיבא
 

"ההרצאה של אלון , היתה מדהימה. בכריזמטיות, בנעימות ובשלווה "ירה" את דבריו במשך שעה, באופן כזה שריתק את כל קהל השומעים.
תענוג לשמוע את הפרשנות שלו לחיים המורכבים והלא ככ פשוטים שלנו במדינה"

אקס ליבריס
 

"אלון הגיע לפני הזמן, היה מקסים וביקש לשמוע על החברה
גם בשיחות הטלפוניות שקדמו היה מקסים ושידר ביטחון ומקצועיות.
ההרצאה הועברה באנגלית ברורה והיה ניכר הידע הרב,
והוגשה בנעימות גם בקטעים היותר קשים, עם הרבה נועם הומור ושיחה בגובה העיניים"

אגודת פקחי טיסה
 

היה מאוד מוצלח אתמול! תגובות מפרגנות וחיוביות על אלון
הוא היה מרתק ומעשיר! תמליצו בחום ללקוחות שלכן!

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - אלון בן דוד