ארז חסון מרצה

ארז חסון

ארז חסון - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

רכז שב"כ ומנהל רכזים בשב"כ במשך 26 שנים.
לאחר שירות קבע בצבא, התגייס ארז חסון לשירות הביטחון הכללי ב- 1992, שם עסק בפעילות מבצעית של סיכול טרור ופיגועים באמצעות גיוס והפעלה של מקורות אנושיים (משתפי פעולה).
בהרצאותיו מאפשר לנו ארז הצצה נדירה לעולם החשאי של הריגול וסיכול הטרור, חשיפה של סיפורים אמיתיים, הצלחות לצד כישלונות.

הרצאות מבוקשות

בשבעה באוקטובר 2023 הופתענו על ידי חמאס במתקפת "מבול אל אקצא". מה קרה לנו? איפה היינו לפני ובזמן המתקפה? הטרור הפלסטיני – נקודות ציון. האם אנחנו באמת מכירים את האויב? אנחנו מדברים את אותה השפה? מה מקומו של המקור האנושי בעולם המודיעיני? הרצאה אקטואלית המספקת מבט מבפנים על עולם הטרור הפלסטיני, ועל מנגנון ההסתה והתעמולה המשומנים והמצליחים של חמאס. בהרצאה משלב ארז סיפורים אמיתיים מהשטח הממחישים את העיוורון והכישלון המערכתי של מדינת ישראל.

הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של עולם הריגול וסיכול הטרור.
מה אנחנו יודעים על מעורבות נשים בטרור הפלסטיני מחד, ועל מעורבות נשים (משתפות פעולה) בסיכול הטרור מאידך ? האם להפעלת אישה כמקור מודיעיני באמת יש יתרונות מובהקים? מה הסיבות שגורמות לאישה לעשות פיגוע התאבדות? איך הצילה "הפילגש" הערבייה את חיי? מדוע יש חשיבות כל כך גדולה להכרת התרבות והמנהגים של החברה ? מי הגיבורים האמיתיים מאחורי כל סיפור של רכז השב"כ ?
סיפורים מרתקים על נשים:
נשים שביצעו פיגועי התאבדות מחרידים מסיבות שונות, ונשים פלסטיניות מיוחדות, שלקחו חלק משמעותי בסיכול הטרור הפלסטיני.
ארז חסון נותן הרצאה חווייתית וסוחפת, המספקת מבט מבפנים אל הטרור הפלסטיני, בדגש על חלקן של הנשים. מבט אל העולם החשאי של המודיעין האנושי, מבצעי סיכול הטרור והמעצרים, וסיפורים אמיתיים ומרתקים מהשטח, הצלחות לצד כישלונות

כיצד השב"כ מונע פיגועי התאבדות על ידי גיוס משתפי פעולה מקרב האויב? מה מניע משתפי פעולה לפעול כנגד העם שלהם ולהיחשב כבוגדים? האם יכולתי למנוע את הפיגוע בנורא במסעדת "סבארו"? למה משתף פעולה שגייסתי רצה לחסל אותי?

רק ניסיון אחד מכל מאה ניסיונות לגייס מקור – מצליח.
כל פיגוע שמתרחש או שיוצא מהשטח "שלך" – מהווה כישלון.
איך מתמודדים? איך קמים כל בוקר מחדש? איך שומרים על עשייה בקצב מקסימלי?

גיוס מקור (משתף פעולה) הוא המשימה המורכבת ביותר של איש המודיעין. מדובר בהפיכתו של האויב ל-"אחד משלנו". איך משכנעים מחבל להפוך למרגל? איך מניעים בני אדם לעשות מעשים על גבול הדמיון. שכנוע הוא אומנות, וגיוס מקור והפיכתו ממחבל למרגל – זו אומנות ברמה הגבוהה ביותר.

order lecture by - ארז חסון