אשכול נבו מרצה

אשכול נבו

אשכול נבו - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

אשכול נבו, סופר ישראלי. נולד בשנת 1971 בירושלים. נבו הוא נכדו של לוי אשכול, ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל וקרוי על שמו. הוא מתגורר ברעננה עם אשתו ושלוש בנותיו.

ילדותו של נבו עברה עליו בדטרויט, ארצות הברית. את שירותו הצבאי עשה בחיל המודיעין. לאחר מכן למד פסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב וכן כתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. כיום מנחה נבו סדנאות כתיבה יחד עם המשוררת אורית גידלי, ומרצה בבית הספר הגבוה לאמנויות "בצלאל".

אשכול נבו נולד בשנת 1971 וגדל בירושלים, חיפה, דטרויט, חולון ועוד. את לימודי התיכון סיים נבו בבית הספר התיכון "הריאלי" בחיפה ולאחר מכן שרת כקצין במודיעין. נבו שימש כקופירייטר במשך שנים רבות במשרדי פרסום שונים ורק לאחר שנים רבות של ניסיון בתחום פנה אל הכתיבה הספרותית. כיום מנחה נבו סדנאות כתיבה למבוגרים באזור המרכז וכמו כן הוא משמש מרצה באוניברסיטת תל אביב, בבית הספר סם שפיגל ובמכללת ספיר.

נבו כתב ספרים רבים וביניהם ניתן למנות את "נפרדנו טראח: המדריך לנפרד המתחיל", "ארבעה בתים וגעגוע" – אשר צעד למעלה משנה ברשימת רבי המכר והיה מועמד לפרס ספיר, זכה בפרס "ריימונד ואלייר" בצרפת ויצא לאור גם בגרמניה, איטליה ואנגליה, "משאלה אחת ימינה", "אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה", "נוילנד", "המקווה האחרון בסיביר" והספר "שלוש קומות". ספרו "משאלה אחת ימינה" הומחז להצגה על ידי דפנה אנגל, והיא הועלתה בשנת 2012 על ידי תיאטרון בית ליסין.

ספריו אהובים מאד על הקורא הישראלי גם כשהוא עוסק בנושאים לא פשוטים כמו הנכבה, ירידה מהארץ וקליטת העלייה הרוסית.

אשכול נבו כתב שני שירים לאלבום של להקת סינרגיה הנקרא "חתום באש". אחד מהם אף יצא לרדיו כסינגל.

הרצאות מבוקשות

אשכול נבו מספר על הסודות שבלב ספריו ועל תהליך הכתיבה שמאחוריהם: איך נולד ספר? מה עושים כשיש מחסום כתיבה? איך הופכים זיכרון אישי לרומן בדיוני? ומי באמת קובע את העלילה, הדמויות או הסופר?

ספריו של אשכול נבו הפכו כולם לרב מכר, זכו לשבחים בארץ ובעולם, ותורגמו ל-12 שפות. הניו יורק טיימס הגדיר את הכתיבה שלו "מהפנטת"  וה"קוריירה דה לה סרה" קבע שהוא אחד הסופרים המרתקים והחשובים בדורו בעולם.

בין ספריו: ארבעה בתים וגעגוע, משאלה אחת ימינה, שלוש קומות, הראיון האחרון  והספר החדש והמדובר – גבר נכנס בפרדס.

כולנו מספרים סיפורים. כל הזמן. בין אם אנחנו רוצים להעביר חומר בצורה מעניינת ובין אם אנחנו רוצים לגייס אנשים למטרה שחשובה לנו. בין אם אנחנו רוצים להציג את עצמנו ובין אם אנחנו רוצים להציג מיזם חדש – אנחנו צריכים לדעת איך לעשות בצורה שתרתק את שומעינו ואת קוראינו – גם מבחינת התוכן וגם מבחינת ההגשה.
אמנון וולף ואשכול נבו מציגים בהרצאה ארגז כלים מעשי לבנייה ולהגשה של סיפור אפקטיבי: פתיחה, סוד, הפתעה, תנועה, הומור ועוד. כל הכלים נשענים על הניסיון המצטבר של שניהם, בכתיבה ובעמידה מול קהל, ומלווים בדוגמאות משעשעות, מרגשות ומלמדות – מהחיים.
אשכול נבו, אחד הסופרים האהובים והמוערכים בישראל, ספריו תורגמו ל-12 שפות, הפכו לרבי מכר וזכו בפרסים בארץ ובעולם. ביניהם: "ארבעה בתים וגעגוע", "משאלה אחת ימינה", "שלוש קומות" "הראיון האחרון".
אמנון וולף, שחקן תיאטרון "הבימה", זוכה פרס התיאטרון הישראלי, שיחק בתפקידים ראשיים בהצגות "כפר", "אישה בורחת מבשורה", "התקווה", "ספינינג" וכיכב בסדרות טלוויזיה ובסרטים רבים, ביניהם "ציפורי חול", "מבצע קיפוד", "נו אקזיט".

ההרצאה מתאימה בהחלט גם לפלטפורמות דיגיטליות דוגמת זום. ומיועדת לקהל הרחב, לעסקים וחברות.
נושא הסטורי-טלינג הוא נושא "חם" בשנים האחרונות. ויש לא מעט הרצאות בתחום. ייחודה של הרצאה זו בכך שהיא משלבת בין ה"מה" (תוכן) לבין ה"האיך" (הגשה ועמידה מול קהל).

כיצד רואה הסופר את תהליך הכתיבה? מה הדינמיקה בין כתיבה ספונטנית למתוכננת? מקומה של ה"השראה"? מי באמת מכתיב את הסיפור- הסופר או הדמויות? איך יודעים שסיפור נגמר?

כיצד מצטיירת ישראל דרך טקסטים ספרותיים שנכתבו פה בעשורים האחרונים? מהם הקונפליקטים המרכזיים שנתקלים בהם יוצרים? כיצד מתמודדים כותבים שונים עם המציאות הישראלית הדרמטית? האם  הספרות הישראלית משפיעה על  החברה  או רק משקפת מגמות קיימות?

על מה חולמים הצעירים היום בישראל? למה הם מייחלים? מבט על הדור הצעיר של ישראל דרך הספרים "משאלה אחת ימינה" ו"ארבעה בתים וגעגוע" וטקסטים נוספים.

על חברות, על שינויים וההשפעה שלהם זה על זה. על הקשר הקסום בין המשאלות שלנו לחיים שלנו. על תהליך הכתיבה ועל הרומן "משאלה אחת ימינה" אשר עוסק בנושאים אלו.

סדנה לחברות וארגונים כולנו מספרים סיפורים. כל הזמן. בין אם אנחנו רוצים "למכור" רעיון בתוך הארגון. ובין אם אנחנו רוצים לגייס אנשים מחוץ לארגון לתמוך במיזם שלנו. בין אם אנחנו רוצים להציג את עצמנו. ובין אם אנחנו רוצים להציג את הפרויקט שלנו – אנחנו צריכים לדעת איך לעשות בצורה מעניינת. שתרתק את שומעינו ואת קוראינו. באמצעות תרגול סיפורים, בעל פה ובכתב, וחשיפה לטכניקות סיפוריות מן הספרות ומן הקולנוע, ישכללו הכותבים את היכולת שלהם למשוך בחוטי הסיפור. ולשלוט בכלים הבסיסיים של הסיפור האפקטיבי: פתיחה מגייסת, קונפליקט, סוד, תנועה, מתח ועוד.
לא נדרש ניסיון מוקדם בכתיבה או בסיפור סיפורים. הסדנה מעוררת השראה ובנויה כך שתתאים לרמות שונות של יכולת ביטוי בעל פה ובכתב.
משך הסדנה: שעתיים- שעתיים וחצי
מתאים מאוד לקבוצות בגודל 15-25 איש.

למה כדאי להזמין הרצאה של אשכול נבו

הרצאותיו של אשכול נבו שזורות סיפורים מרתקים ומעשירים אודות הכתיבה והתהליך שמאחוריה. בהרצאותיו בוחן נבו את נושא הדמויות, הסיפור והסופר העומד מאחוריהן, את מקומה של ההשראה ואת הסיומים השונים לסופי סיפורים. כמו כן, פושט נבו את הקונפליקטים המרכזיים אשר עומדים בפני יוצרים העוסקים בספרות אקטואלית. ההרצאות של נבו מרתקות, דינאמיות ועשירות ונוגעות בסיפורים מנקודת מבט ייחודית ושונה.
אשכול נבו

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,חנוכה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,ראש השנה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,השראה,חגים ומועדים,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - אשכול נבו