אתגר קרת מרצה

אתגר קרת

אתגר קרת - מרכז המרצים
עברית , אנגלית

קורות חיים

אתגר קרת נולד ב-1967 ברמת גן לזוג הורים ניצולי שואה. ספרו הראשון "צנורות" יצא לאור בשנת 1992 וזכה לביקורות חמות, אולם ההצלחה בקרב הקהל הגיעה רק עם צאת ספרו השני "געגועי לקיסינג'ר" בשנת 1994. אחריו הופיעו עוד ארבעה קבצי סיפורים, שלושה ספרי קומיקס ושלושה ספרי ילדים שזכו להצלחה ברחבי העולם ותורגמו ליותר מ-40 שפות. קרת, העוסק גם בקולנוע ותיאטרון, כתב באופן קבוע לסדרת הטלוויזיה "החמישייה הקאמרית". ב-2007 ביים את הסרט "מדוזות" עם אשתו שירה גפן, שזכה בפרס "מצלמת הזהב" היוקרתי בפסטיבל קאן.  הוא תורם קבוע לתוכנית "This American Life" של רשת הרדיו האמריקנית NPR, ומרצה בכיר במחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון בנגב. במאמץ לקדם את הספרות הוא הקים יחד עם דב אלפון את "סטורי וידאו", פרוייקט אמנותי ללא מטרות רווח המשלב בין ספרות וקולנוע, אותו כינה הפריס ריביו "פרוייקט מדיה חדשני".

קרת הוא זוכה פרס ראש הממשלה לספרות (1996), פרס וינגייט הבריטי (2008), אביר מסדר האמנויות והספרות בצרפת (2010), וזוכה פרס ברונפמן לשנת 2016, על קידום והפצת ערכים יהודיים ואוניברסליים ברחבי העולם. ספרו האחרון, שבע השנים הטובות, נבחר על ידי העיתון הבריטי  The Guardian לאחד הספרים הטובים ביותר של שנת 2015.

הרצאות מבוקשות

לאחרונה יצא לאור קובץ הסיפורים החדש של אתגר קרת, "תקלה בקצה הגלקסיה" והתמקם בראש טבלת רבי המכר. במפגש יספר קרת מתי החל לכתוב, כיצד פיתח את סגנונו הייחודי ומאין מגיעים הרעיונות לסיפוריו. לצד סיפורים ישנים יקרא קרת גם סיפורים מספרו החדש.

אתגר קרת קורא מספריו וחושף את הסיפורים שמאחורי הסיפורים: מתי החל לכתוב, כיצד פיתח את סגנונו הייחודי ומאין מגיעים הרעיונות לסיפוריו. בין לבין יקרא סיפורים נבחרים, בהם גם כאלה שעדיין לא ראו אור.

 

למה כדאי להזמין הרצאה של אתגר קרת

ההרצאות של קרת מלאות בשנינויות ואנקדוטות מספריו השונים. כל אחת מההרצאות פותחת צוהר שכולו דמיון מרתק לעבודת הסופר ולפרספקטיבה הייחודית שלו על החיים.

מרצים שאולי יעניינו אותך

 דן דן בולוטין

דן דן בולוטין

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

 גיל שוחט

גיל שוחט

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,מוזיקה,מופעים

 רועי גליץ

רועי גליץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

 חיליק מגנוס

חיליק מגנוס

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

 מירי דוידוביץ

מירי דוידוביץ

מרצה בנושאים: הרצאות השראה

 שרה אנג'ל

שרה אנג'ל

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,ספרות וסופרים

 רוני ססלוב

רוני ססלוב

מרצה בנושאים: אוכל,הרצאות בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,חגים ומועדים,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - אתגר קרת