בועז כהן מרצה

בועז כהן

בועז כהן - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

שדרן בתחנת הרדיו 99FM, מוזיקאי יוצר שהלחין מוזיקה לסרטים, עיתונאי ששימש כעורך משנה של המוסף 7 לילות ויועץ אסטרטגי לאמנים ולחברות תקליטים. בהרצאותיו חושף כהן את הקהל לתרבות המוזיקה בישראל ובעולם בצורה סוחפת ומרתקת.

כהן נולד בעיר חולון ולמד קולנוע, טלוויזיה ותולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. לכהן קריירה ענפה בתחום התקשורת ושימש בין היתר כעורך-משנה של מגזין 7 לילות של ידיעות אחרונות, שליח בלונדון וכתב מגזין, ניהול אמנותית של תיאטרון תמונע, הפקת ערבי שירה ומוזיקה וייעוץ אסטרטגי לאמנים ולחברות תקליטים.
כהן מפרסם מידי שבוע טור בעיתון "סופהשבוע" של מעריב והוא מרצה בינתחומי וחוקר תרבות. ספרו האוטוביוגרפי "סיפורים קטנים, תקליטים גדולים" העוסק בילדות והתבגרות בישראל של שנות השבעים והשמונים יצא לאור באוגוסט 2014.

הרצאות מבוקשות

אריק איינשטיין הוא האיש שהיה שם, בכל נקודה בהתפתחות התרבות הישראלית. בתיאטרון ("אירמה לה דוס"), בקולנוע ("סלאח שבתי", "מציצים") בשלישיות זמר ("גשר הירקון", "החלונות הגבוהים") וכיוצר עצמאי חשוב ומכריע. אי אפשר לתאר את המוזיקה הישראלית בלעדיו – עמוד תווך, ישראלי שורשי, תל אביבי, חילוני, זמר, שחקן, תמלילן, האיש שגילה וחשף לעולם את שלום חנוך, מיקי גבריאלוב, שם טוב לוי ורבים אחרים. הסיפור שלו הוא הסיפור שלנו.

שתיים מהלהקות המצליחות ביותר בהיסטוריה פעלו בשתי שיטות שונות לחלוטין, שתי תפיסות עולם רחוקות, ושתיהן הגיעו לשמי היהלומים. הביטלס הייתה להקה דמוקרטית, ארבעה פרצופים, ארבעה שמות, ארבעה סולנים, ארבעה יוצרים ששינו את תולדות המוזיקה. רולינג סטונס היא להקה של דמות דומיננטית אחת, מיק ג'אגר, המנהיג חבורה של מוזיקאים נפלאים לשרשרת הישגים ארוכה ומתמשכת ולקריירה מצליחה שנמשכת מעל 50 שנה. הסיפורים הקטנים מאחורי ההצלחות הגדולות ומה ניתן ללמוד על שיטות הניהול השונות בתכלית.

המצאת הטייפ-דאבל-קאסט והמצאת הווקמן שינו את דרך הפצת המוזיקה בעולם. מקבץ של אירועים פוליטיים חברתיים וכלכלים בעולם גרמו לכך ששנת 1979 היתה גם השנה שבה השתלט האיסלם הקיצוני על איראן, בישראל נחתם חוזה שלום עם מצרים, באנגליה עלתה מרגרט תאצ'ר לשלטון ובאמריקה החל המרוץ לבית הלבן של רונלד רייגן, גם המוזיקה שינתה כיוון, בזכות מיזוג ז'אנרים וצלילים חדשים מג'מייקה ומאפריקה. לצד ספרים חדשניים ויוצאי דופן כמו "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" (דאגלס אדמס), "כלבים שחורים" (איאן מקיואן), "הדרמה של הילד המחונן" (אליס מילר) ו"דודי אוסוולד" (רואלד דאל) בשנה הזו חזינו בהולדת ההיפ-הופ, הגל החדש, הניאו-רומנטיקה והרוק הפוליטי של הקלאש כמו גם התקליטים הראשונים של פוליס, דייר סטרייטס ואלביס קוסטלו שהפכו את 1979 לשנה חשובה מאין כמוה.

למה כדאי להזמין הרצאה של בועז כהן

בהרצאותיו המרתקות של בועז על מוזיקה ישראלית, מוזיקה מהעולם והיסטוריה, הוא משלב סיפורים מרתקים ואנקדוטות משעשעות. דרך המוזיקה אנו מגלים את הסיפור הישראלי, לומדים על שיטות ניהול העומדות מאחורי סיפורי הצלחה גדולים ועל האירועים הטכנולוגיים, הפוליטיים, החברתיים והכלכליים שעיצבו את המוזיקה והקולנוע.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אתגר קרת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,ספרות וסופרים

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

דנדן בולוטין הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,בתי ספר,השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,חנוכה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,ראש השנה

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

גיל שוחט הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,מוזיקה,מופעים

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רועי גליץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,צילום,קיימות ויזמות חברתית

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיליק מגנוס הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,חזרה ללימודים ולבתי ספר,ילדים ומשפחה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מירי דוידוביץ הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שרה אנג'ל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,יום האישה 2024,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,ספרות וסופרים

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

רוני ססלוב הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אוכל,בריאות, ספורט ותזונה,הרצאות לנשים,השראה,חגים ומועדים,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה,שבועות

order lecture by - בועז כהן