בן אדם מרצה

בן אדם

בן אדם - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

שחקן תיאטרון הבימה, קולנוע וטלוויזיה. בוגר "תלמה ילין", תיאטרון צה"ל, והסטודיו למשחק "ניסן נתיב". מנחה ומעביר הרצאות (כיתות אמן).
שיחק בסדרות רבות בטלוויזיה (גאליס, המלאך השומר, שנות ה80, מותק בול באמצע ועוד) ומוכר מאד ואהוד בקרב עולם הילדים והנוער.
השתתף בפרסומות רבות בארץ ובחו"ל.
בן הוא גם קומיקאי, מנגן בפסנתר, גיטרה, יוקלילי ושר, כותב שירה, מחזות ותסריטים.

הרצאות מבוקשות

במפגש חוויתי, מסקרן ויוצא דופן בו מספר על עולם התיאטרון, תהליך היצירה של הצגת תיאטרון, החל מכתיבת המחזה, בחירת היוצרים, תהליך האודישנים, עבודת הבימוי, שילוב היוצרים ועד להצגת הבכורה – הפרימיירה.
בן יספר על החשיבות של האמנות והתרבות בחיינו, על הסיבות שעולם התיאטרון כל כך חשוב וממשיך להתקיים גם שיש טלוויזיה בכל בית. כמו כן יספר חוויות מהצילומים מהסדרות האהובות, איך זה עובד מאחורי הקלעים, איך בונים דמות, אשליית המסך והעריכה ועוד.
המפגש הוא אמנם בנושא תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה אך מספר סיפור עמוק יותר, על חלומות גדולים והדרך הארוכה שעשה  עד שהגשים אותם.

חווית המפגש הינה תהליך הצצה לתהליך עבודתו של השחקן – החל מההכנה לאודישנים, עבודת השחקן על הדמות, הבדלים בין עולם התיאטרון לטלוויזיה והקולנוע. תהליך החזרות, שילוב היוצרים השונים באמנות התיאטרון, חוויות מצילומים של הסדרות המוכרות והאהובות.
במפגש יסביר בן באופן חוויתי על הבדל בין סלבריטי (מפורסם) לבין אמן ולמה הרעיון של פרסום וסלבריטאות הוא אשליה.

המפגש התקיים מאות פעמים, והוא הצלחה גדולה ומומלץ מאד לכל ילד וילדה בארץ.

הרצאה חווייתית, מסקרנת ויוצאת דופן, בה השחקן בן אדם, חושף ומשתף דרכים וכלים מעולם המשחק והבמה. הכישורים שיש לשחקן ולאנשי במה רלוונטיים באותה המידה לאנשים שעובדים במשרד או בכל מרחב עבודה שאינו "אמנותי". ההרצאה נועדה לחשוף אנשים שאינם שחקנים לטכניקות שונות מעולם המשחק שישמשו אותם במקום העבודה בעמידה מול קהל ובחייהם האישיים.
הרצאה אינטראקטיבית, מרתקת ומהנה, בה נלמד אודות התרומות האדירות שיש לכלים התיאטרליים והמשחקיים בחיי היומיום והעבודה ונתרגל אותם. עולם התיאטרון והמשחק מאפשר מבט נוסף על הדרך בה אנו כעובדים מתמודדים עם בעיות במקום העבודה, בפן האישי והבין-אישי, כמו:
מחשבה יצירתית ואמנותית
דיבור מול קהל ורטוריקה
שימוש קולי
שפת גוף
ראיון עבודה כאודישן
משחקיות ככלי תקשורת במקום העבודה ועוד

מהלך ההרצאה גמיש ומותאם לקהל היעד

פעילות המאפשרת למשתתפים התבוננות ונקודות מבט נוספות על סיטואציות ואתגרים שמתמודדים איתם ביום-יום, כל קבוצה והנושא שבה היא עוסקת.

חוויה בעלת אופי יצירתי, מעמיקה, עוצמתית ,אותנטית ומהנה.

תיאטרון פלייבק הוא סוג מקורי של תיאטרון אימפרוביזציה המשתף את הקהל ונוצר מתוך סיפורים אמיתיים הלקוחים מחייהם של המשתתפים בסדנא. הפעילות נוצרת תוך שיתוף פעולה בין הקהל למנחה, כאשר מתנדב מהקבוצה חולק סיפור/דילמה/רגע מחייו, בוחר במשתתפים שיגלמו את התפקידים השונים וצופה בסיפור שלו המוצג על הבמה מיד לאחר מכן. כך המתנדב ושאר הצופים יכולים להתבונן מהצד ולהציע פתרונות להתמודדות עם אותה סיטואציה, בהווה או בעתיד.

הסדנה מפנה אוזן קשבת לאינטראקציות חברתיות ומאפשרת חוויה חיובית, פוטנציאל לטרנספורמציה וריפוי. תבנית תיאטרלית זו מציעה דרך יצירתית לתקשורת והבנה בין אנשים.

הערכים אותם נקדם בהמשך הפעילות:

  1. לאפשר למשתתפים לחלוק את עולמם הפנימי ולהתבונן מהצד בדרכי התנהגות, הרגלים, דפוסים ואפשור לשינוי.
  2. יצירתיות, חיזוק הבטחון העצמי, גיבוש הקבוצה ופיתוח יכולות של ביטוי עצמי.
  3. חשיפת המשתתפים לעולם התיאטרלי, שדרכו אפשר באופן משעשע ויצירתי לגלות דברים עמוקים על עצמנו.
order lecture by - בן אדם