ד"ר גדי טאוב מרצה

ד"ר גדי טאוב

עברית , אנגלית

קורות חיים

מרצה בכיר בבית הספר למדיניות ציבורית ובחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית. את הדוקטורט שלו בהיסטוריה של ארצות הברית קיבל מאוניברסיטת רטגרז בניו ג'רזי. הוא מחברם של רבי מכר בתחום הספרות והעיון, ביניהם "המרד השפוף", "דברים שאני לא מגלה ליעל", ו"אלנבי" שגם עובד לסידרת טלוויזיה מצליחה בשם זה. הוא היה התסריטאי הראשי ובמאי שותף בסידרה המצליחה של רשת 13 "הרמון" המבוססת על הכת של גואל רצון וכתות אחרות. טאוב כותב מאמרי דעה ב"הארץ" ומשדר יחד עם אראל סג"ל תוכנית רדיו פוליטית ב 103 אף אם.

הרצאות מבוקשות

ההרצאה מבקשת לחזור אל מעיינות כוחו העצום רעיון שהקים חברה ומדינה. מה היה הסוד ששחרר אנרגיה רוחנית, מוסרית ופוליטית, ושינה מן הייסוד את החיים הפרטיים, כמו גם את הגורל הקולקטיבי של העם היהודי? מדוע נתון רעיון זה תחת התקפה בימינו, ומה אנחנו יכולים לעשות כנגדה? ההרצאה מקיפה 120 שנות ציונות בשעה ורבע.

התקינות הפוליטית עקרה מפינו את האמת ולימדה אותה להתמכר לשקרים שאמורים היו להועיל. במקום זאת הם הזיקו. הם העכירו את היחסים בין המינים, אם איפשרו לאיסלאם הקיצוני לפרוח באירופה, והם הפנו מיעוטים שונים זה כנגד זה. הם הנהיגו שיח שמסתיר את הבעיות במקום להישיר כלפיהן מבט, והן עודדו תרבות של אלימה של השתקה וצנזורה. האם זה יעבוד גם בישראל, הקולנית, הישירה והתוססת?

 

האם הדמוקרטיה הישראלית אכן בסכנה? ואם כן מה מסכן אותה? התשובה של ד"ר גדי טאוב היא שהסכנה הגדולה ביותר לדמוקרטיה הישראלית אינה הדתה ואינה "פשיזם". הסכנה היא הניסיון של האליטה בישראל להעביר את הכוח הפוליטי מידי אזרחים לידי משפטנים. אנחנו הופכים בהדרגה, מדמוקרטיה לבג"צוקרטיה.

למה כדאי להזמין הרצאה של ד"ר גדי טאוב

גדי טאוב הוא אחד הקולות הבולטים והמקוריים בשיח הישראלי העכשווי, ודעותיו מעוררות פולמוסים לוהטים בעיתונות. הוא מן המבקרים הבולטים של האליטה הישראלית, ומתגאה בכך שרכש לו את כל האויבים הנכונים.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - גדי טאוב