גלעד שלמור מרצה

גלעד שלמור

גלעד שלמור - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

גלעד שלמור התחיל את דרכו העיתונאית בשנת 2007 כתחקירן בתכנית הבוקר של קשת.

משם, המשיך לאתר האינטרנט של חדשות ערוץ 2 בדיוק כאשר התפוצצה פרשת דודו טופז. בניצול הזדמנות חד פעמית הצליח שלמור להשיג ראיון בלעדי עם טופז- ראיון מיתולוגי שבו התוודה על חטאיו והתנצל. ראיון זה, שהיה לראיון האחרון שהעניק דודו טופז טרם מותו סלל את דרכו של שלמור למהדורה המרכזית.

במסגרת תפקידו ככתב משטרה ופלילים סיקר גלעד שלמור את כל הפרשות הגדולות שחרכו את הכותרות: פרשת אייל גולן, פרשת הבר-נוער על מחדליה, סימן השאלה סביב פרשת רומן זדורוב וכל חיסולי העולם התחתון, כל זאת לצד ניהול משדרים ממושכים ממבצעי צה"ל, אירועי הטרור והמחאות הגדולות שפקדו את ישראל.

הרצאות מבוקשות

מי העבריין המוכר שחי יותר מאישה אחת? מי האיש שהסכים ללכת לכלא בגלל סוכריות טיק-טק? ואיך מצא את עצמו גלעד שלמור יושב בג'קוזי עם יעד של המשטרה?ההרצאה "סיקור בין הסמטאות" מתארת באופן מרתק את יחסי הכוחות בין הכתבים, המשטרה והעולם התחתון. בהרצאה מדגים שלמור כיצד התחרות העזה בין הכתבים הפליליים יכולה להביא לטעויות מביכות בפרסום, כיצד הטובים והרעים שעל המסך הם לא בהכרח כאלה במציאות ואיך המשטרה, כמו העבריינים, משתמשת בתקשורת כדי להשיג את מבוקשה.

 

המהגרים מסודאן ומאריתריאה נטמעו בשכונות המצוקה הקשות ביותר בתל אביב ומהווים, בחלקן, רוב דמוגרפי עצום. מאז הגעתם, הם זוכים ליחס משתנה מצד התקשורת ובהתאם לכך גם מהציבור הישראלי. מתוך ניסיונו ככתב לענייני הגירה וכבוגר החוג ללימודי אפריקה באוניברסיטת תל אביב מדגים גלעד שלמור כיצד האופן שבו מוצגים אזרחי אפריקה בתקשורת הישראלית השתנה ב-180 מעלות ובחזרה-מהרגע שבו דרכו בישראל ועד היום. הרצאה זאת עוסקת בכ-70,000 איש מאפריקה שמעמדם, בעבור מרבית הישראלים, כלל לא ידוע. בהרצאה יסביר גלעד שלמור מה ההבדל בין מסתנן, מבקש מקלט ופליט, מי הם הכוחות הפוליטיים שגוזרים קופון מהמצב הקיים ומדוע הקריאות לגרש אותם הן פשוט ספין המאפשר למנהיגים להימנע מטיפול בנושא הרגיש.

רומן זדורוב הורשע ברצח תאיר ראדה בכל הערכאות האפשריות בבית המשפט הישראלי. למרות זאת, דעתו של הציבור בישראל לא נחה וישנם קולות רבים שמאמינים אמת ובתמים שלרומן זדורוב נתפר תיק ושהודאתו ברצח הוצאה ממנו בכפייה. בשנה האחרונה ניהל גלעד שלמור שיחות טלפון ארוכות עם רומן זדורוב, שמע את כל פרטי גרסתו, את הסבריו, וכן סיפורים רבים על החיים בכלא ועל תקוותו להשתחרר. בהרצאה זאת יוצגו כל הראיות שעל בסיסן רומן זדורוב הורשע. בהקלטות קוליות יספק הסבר על כל אחת מהסיבות שהביאו להרשעתו. מדוע השליך את מכנסיו לפח ביום הרצח? כיצד ידע בשחזור שמנעול השירותים שבור אם מעולם לא היה שם? ומה גרם לו להודות בפני מדובב?

למה כדאי להזמין הרצאה של גלעד שלמור

בהרצאותיו,  מספק גלעד שלמור באופן קולח ומצחיק הצצה נדירה לאחורי הקלעים של עולם הפשע ועל הקשרים שבין עורכי הדין, העבריינים והתקשורת לצד פרטים שמעולם לא התגלו על כמה מהפרשות הפליליות הגדולות שטלטלו את ישראל.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - גלעד שלמור