דורון כהן מרצה

דורון כהן

דורון כהן - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

העורך הראשי של העיתון "מעריב". ב-25 השנה האחרונות שימש בתפקידי עריכה בכירים ב"מעריב", "ידיעות אחרונות", "הארץ", "העיר" ו"חדשות". נכח בזמן אמת בכל הצמתים התקשורתיים החשובים בישראל והיה חלק מרכזי מאחורי הקלעים של המהפכה הגדולה שעברה על העיתונות בישראל בעשורים האחרונים.
מגיל צעיר הוקפץ לתפקידי עריכה בכירים בעיתון "חדשות", שם עוצבה תפיסת עולמו התקשורתית, היצירתית והמקורית. ערך, ניהל והדריך את הכתבים והעורכים המוכרים והבכירים ביותר בישראל – ב"חדשות", "הארץ", "ידיעות אחרונות", "העיר" וב"מעריב". במתכונתו הקודמת, שם שימש במשך שלוש שנים כעורך הראשי של מוסף הדגל "סופשבוע" וכעורך הראשי של אתר nrg.
בהרצאותיו באות לידי ביטוי אבחנותיו המקוריות והביקורתיות על עולם התקשורת, ניסיונו הרב והחוויות שצבר. כל זאת תוך כדי סיפורים ואנקדוטות על המתרחש במסדרונות התקשורת הישראלית, הרחק מעין הציבור. הוא מאתגר את הקהל בהרצאתו וגורם לו לחשב מחדש את האופן בו הוא צורך את אמצעי התקשורת.

הרצאות מבוקשות

כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם פותחים עיתון, אתר אינטרנט או ערוץ טלוויזיה. איך הפוליטיקאים ושאר המסוקרים מנסים ומצליחים לנווט את התקשורת לצרכיהם? האם העיתונאים של היום הם אכן חופשיים? האם יש היום בכלל עיתונות חופשית בישראל? או בקיצור, מהם הסיפורים האמיתיים מאחורי מה שכתוב בעיתונים.

האם הפובליציסטים הבכירים שלנו התברכו במחשבה עצמאית ונטולת פניות, או שמא המאמרים שלהם אוטומטיים והם למעשה פועל יוצא של המקום שממנו הם באים. האם בהכרח האדם שמצטייר כנאור ביותר על פי דעותיו והצהרותיו בתקשורת הוא אכן כזה, ולהפך. הרצאה מרתקת על האינטרסים של העיתונות.

בהרצאה נדון בשאלה האם התקשורת של היום בחברה החופשית לכאורה היא למעשה דיקטטורה חדשה שמשתלטת על מוחו ועל חייו של האדם הפרטי. האם אנו מודעים לכך והאם יש לנו סיכוי למרוד?

כבר בהיותו ילד בדרום ת"א, הבחין כהן שהחלוקה הפוליטית בישראל היא לא על בסיס שכלתני, אלא על בסיס עדתי ושבטי, כאשר הזעם הגדול של ציבורים רחבים הוא כנגד שני גורמים אותם הם רואים כאחד: הממסד והתקשורת. חיזוי תוצאות הבחירות השגויות הדהימו את הסוקרים, דבר שדורון ידע להתריע עליו מראש לפני הבחירות ובמהלך השידורים. אז איך חמק ככה ציבור שלם מתחת לרדאר של התקשורת ומדוע היא מעוררת אצלו אנטגוניזם כה רב?

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - דורון כהן