דורון צברי מרצה

דורון צברי

דורון צברי - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

למד קולנוע באוניברסיטת תל אביב. את הדרך שמקשרת בין אקטיביזם ותקשורת, הוא החל לאחר שפרש מעיתון חדשות ופרסם את מסמך צברי נגד ההתנהלות של העיתון.

צברי הוא אחד מבמאי הסרטים הטובים בישראל. צברי ביים 11 סרטים וסדרות טלוויזיה וזכה ב- 5 פרסי אופיר ("האוסקר הישראלי") של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה על הסרטים והסדרות שביים. מספר חסר תקדים של זכיות לבמאי ישראלי.

בין הסרטים והסדרות שביים: "האח של דריקס", "הבחור של שולי", "בית שאן, סרט מלחמה", "מלך הרייטינג", "המדריך למהפכה", "דרומה", "מקום ריאלי", "מחוברים", "מחוברות", "שבעת מדורי הגיהנום של הדיור הציבורי" "מגש הכסף" ועוד.

פורמט הטלוויזיה של "מחוברים", סדרת הדוקו-ריאליטי שצברי יצר יחד עם המפיק רם לנדס, נמכר להפקה ב-28 מדינות ברחבי העולם כולל ארה"ב, רוסיה, סין, אנגליה, צרפת, ספרד, שוודיה, הודו, אוסטרליה, דנמרק, פינלנד, בלגיה, טורקיה, פורטוגל ואחרות.

צברי ייסד את "פורום היוצרים הדוקומנטריים", עמותה לקידום הקולנוע הדוקומנטרי בישראל וניהל שורה ארוכה של מאבקים למען היצירה המקורית, שהבולט שבהם, למען רפורמה ברשות השידור, הונצחה בסרטו "המדריך למהפכה". הוא מרצה בכיר ומלמד בימוי במכללת ספיר והיה ממייסדי הסינמטק בשדרות.

הרצאות מבוקשות

לפני קצת יותר מ-10 שנים התרחש בישראל נס כלכלי. במי הים שלה התגלה אוצר כלכלי עצום. מאגרי גז שהוערכו בשווי של 250 מיליארד דולר.

האוצר הזה, שהיה יכול לפתור חלק ניכר מבעיותיה הכלכליות של החברה הישראלית, נמצא בבעלותם של חברת נובל אנרג'י האמריקאית וקומת בעלי הון ישראלים, הבולט שבהם הוא יצחק תשובה.

כיצד זכו נובל ותשובה באוצר הגז? מי השר שהעניק להם את הזיכיון ללא מכרז? כמה שולם עבור הזיכיון להרוויח טריליון שקל? מי הפקידים הבכירים שהעלימו עין מהפרות החוק ולמה? איך יצא שהגז הישראלי הוא היקר בעולם? למה משרד האנרגיה וויתר על עשרות מיליארדים בתמלוגים? מדוע סיפור הגז הישראלי הוא פרשת השחיתות הגדולה בתולדות המדינה, ואיך זה שרוב הציבור לא מכיר את הפרטים?

הפרק הגנוז של הסדרה "מגש הכסף". הרצאה על הון-שלטון- עיתון בחזקת עשר.

למה כדאי להזמין הרצאה של דורון צברי

צברי הוא מרצה סוחף ומרתק שהלהט בו הוא נושא דבריו מדבק. הוא פעיל חברתי שהוביל מאבקים רבים והוא יודע לתווך מידע מורכב ומסובך בלשון עממית ושווה לכל נפש, כפי שעשה בסדרה "מגש הכסף" שתיווכה בצורה בידורית וטלוויזיונית מושגים כלכליים מסובכים וכבדים לצופה הטלוויזיה הממוצע.

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איריס דרור הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,יום האישה 2024,יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח,ראש השנה

אליעזר שקדי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אליעזר שקדי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,עבודת צוות,קיימות ויזמות חברתית

בנצי גרובר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

בנצי גרובר הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

לבנת פורן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

לבנת פורן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: הרצאות לנשים,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

חיים שפירא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

חיים שפירא הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: השראה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח

יעל ארד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יעל ארד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אלופים למרות הכל,בריאות, ספורט ותזונה,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,חנוכה,יום האישה 2024,כלכלה, עסקים ומנהיגות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

יניב לויתן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,בינה מלאכותית,חדשנות ועתידנות,חזרה ללימודים ולבתי ספר,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,כלכלה, עסקים ומנהיגות,סייבר,פסח

לימור לבנת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

לימור לבנת הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,כלכלה, עסקים ומנהיגות

order lecture by - דורון צברי