דורון צברי מרצה

דורון צברי

דורון צברי - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

למד קולנוע באוניברסיטת תל אביב. את הדרך שמקשרת בין אקטיביזם ותקשורת, הוא החל לאחר שפרש מעיתון חדשות ופרסם את מסמך צברי נגד ההתנהלות של העיתון.

צברי הוא אחד מבמאי הסרטים הטובים בישראל. צברי ביים 11 סרטים וסדרות טלוויזיה וזכה ב- 5 פרסי אופיר ("האוסקר הישראלי") של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה על הסרטים והסדרות שביים. מספר חסר תקדים של זכיות לבמאי ישראלי.

בין הסרטים והסדרות שביים: "האח של דריקס", "הבחור של שולי", "בית שאן, סרט מלחמה", "מלך הרייטינג", "המדריך למהפכה", "דרומה", "מקום ריאלי", "מחוברים", "מחוברות", "שבעת מדורי הגיהנום של הדיור הציבורי" "מגש הכסף" ועוד.

פורמט הטלוויזיה של "מחוברים", סדרת הדוקו-ריאליטי שצברי יצר יחד עם המפיק רם לנדס, נמכר להפקה ב-28 מדינות ברחבי העולם כולל ארה"ב, רוסיה, סין, אנגליה, צרפת, ספרד, שוודיה, הודו, אוסטרליה, דנמרק, פינלנד, בלגיה, טורקיה, פורטוגל ואחרות.

צברי ייסד את "פורום היוצרים הדוקומנטריים", עמותה לקידום הקולנוע הדוקומנטרי בישראל וניהל שורה ארוכה של מאבקים למען היצירה המקורית, שהבולט שבהם, למען רפורמה ברשות השידור, הונצחה בסרטו "המדריך למהפכה". הוא מרצה בכיר ומלמד בימוי במכללת ספיר והיה ממייסדי הסינמטק בשדרות.

הרצאות מבוקשות

לפני קצת יותר מ-10 שנים התרחש בישראל נס כלכלי. במי הים שלה התגלה אוצר כלכלי עצום. מאגרי גז שהוערכו בשווי של 250 מיליארד דולר.

האוצר הזה, שהיה יכול לפתור חלק ניכר מבעיותיה הכלכליות של החברה הישראלית, נמצא בבעלותם של חברת נובל אנרג'י האמריקאית וקומת בעלי הון ישראלים, הבולט שבהם הוא יצחק תשובה.

כיצד זכו נובל ותשובה באוצר הגז? מי השר שהעניק להם את הזיכיון ללא מכרז? כמה שולם עבור הזיכיון להרוויח טריליון שקל? מי הפקידים הבכירים שהעלימו עין מהפרות החוק ולמה? איך יצא שהגז הישראלי הוא היקר בעולם? למה משרד האנרגיה וויתר על עשרות מיליארדים בתמלוגים? מדוע סיפור הגז הישראלי הוא פרשת השחיתות הגדולה בתולדות המדינה, ואיך זה שרוב הציבור לא מכיר את הפרטים?

הפרק הגנוז של הסדרה "מגש הכסף". הרצאה על הון-שלטון- עיתון בחזקת עשר.

למה כדאי להזמין הרצאה של דורון צברי

צברי הוא מרצה סוחף ומרתק שהלהט בו הוא נושא דבריו מדבק. הוא פעיל חברתי שהוביל מאבקים רבים והוא יודע לתווך מידע מורכב ומסובך בלשון עממית ושווה לכל נפש, כפי שעשה בסדרה "מגש הכסף" שתיווכה בצורה בידורית וטלוויזיונית מושגים כלכליים מסובכים וכבדים לצופה הטלוויזיה הממוצע.

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח

אלוף במיל' אליעזר שקדי

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

תא"ל (במיל') בנצי גרובר

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

לבנת פורן

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

ד"ר חיים שפירא

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

יעל ארד

מרצה בנושאים:

ד"ר יניב לויתן

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

לימור לבנת

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

order lecture by - דורון צברי