הילה אלפרט מרצה

הילה אלפרט

הילה אלפרט - מרכז המרצים לישראל
עברית זום

קורות חיים

הילה אלפרט שחקנית ועיתונאית, מנחת טלוויזיה ומרצה.
למדה אפקטים מיוחדים בקולנוע ברומא, איטליה. אלפרט השתלבה בתחום העיתונות כאשר החלה לכתוב לעיתון "חדשות". בין הנושאים בהם עסקה אלפרט בכתיבתה במשך השנים ניתן למצוא את האוכל והמסעדנות, הבישול והקולינריה.

העיתונים בהם כתבה אלפרט כוללים את "עולם הספורט", "שף", "עיתון תל אביב טיים אאוט", "תל אביב" ו"ישראל היום".

אלפרט הייתה למגישה בטלוויזיה למספר שנים. בתכנית "יומן תרבות" הגישה אלפרט את פינת האוכל וכמו כן הגישה בתכנית הטלוויזיה "סטייל" אשר שודרה בערוץ 2.

תכניות נוספות בהן השתתפה ואותן ערכה אלפרט הינן "טעמים" של הטלוויזיה החינוכית, "קפה טלעד" של "טלעד", "נשים קטנות" אותה ערכה עם אלימור זילברמן וכמו כן הייתה לחברה בפנלים של מרב מיכאלי ורפי רשף.

אלפרט שימשה ככתבת חוץ של התכנית המוכרת אשר שודרה בערוץ הראשון "שום פלפל ושמן זית" וכמו כן גם הגישה את "צו בישול" אשר שודרה בערוץ השני. תכניות נוספות בה השתתפה אלפרט הינה "זמן איכות" ו"מצעד האוכל הישראלי".

הילה אלפרט אף השתתפה בסרט טלוויזיה "אבא שחור לבן" יחד עם דן תורן, סרט אשר שודר בשנת 2002 וכמו כן בסדרה "חדר מלחמה" ובסדרה "להוציא את הכלב".
אלפרט השתתפה בסדרה "האלופה" וכן בתכנית "רוקדים עם כוכבים" כאשר בן זוגה היה חיים פרשטיין.

בתחום הקולינריה הילה עוסקת כיועצת לחברות מזון בתחומים כגון ניתוח מגמות ומנחה פסטיבלי אוכל שונים. ב-2012 הוציאה ספר הנקרא "יש מקום בעיר התחתית: יומן אוכל חיפאי".

הרצאות מבוקשות

איך קרה ששמן הזית שהיה חלק מובהק מהמטבח המקראי ידע הדרה כמעט מוחלטת במטבחי השבים לארץ אבות? הדרה שהמשיכה כמעט עד לשנות התשעים של המאה שעברה, רק אז החל המטבח המתפתח לגלות ענין בשמן הזית שזוהה עד אז עם המטבח של ערביי הארץ.
זוהי הרצאה המבקשת לבדוק את הפוליטיקה של שמן הזית, את דרכו לארון המזווה הביתי לצד מטבחי הבישול העילי, ניפוץ מיתוסים והצעות לבחירה ודרכי שימוש במעשיי מטבח.
ההרצאה תלווה בטעימות שמנים מהמסיק האחרון. אפשר גם לתת מתכונים בשמן זית בהשראת ספרי הבישול שראו אור בראשית הישוב.

ארוחה שלמה היוצאת מסיר מרק אחד. יוצרת מנות מכל שהתבשל בו. מעלה על נס ניצול מקסימלי מבלי לוותר על איכות ודמיון. ללא ספק הסדנה שמתכתבת יותר טוב מכולן עם התקופה.

בצק אחד, פטנט אחד ממנו יוצאים לחומרי גלם וטכניקות היוצרים כיסונים מהמטבח האיטלקי, היפני וזה הים תיכוני. סיפורים ושלל עצות הבאות לגרש את הפחד מאחת המלאכות הכי נפוצות בעולם

 

נסיעה בכביש האוכל בין פסטה מטברנה רומית לכופתאות ריקוטה ושקדים ברוטב עגבניות שזוכרות את הגבעות של סורנטו. מסע בציר האוכל ובסיר חיי. סיפורים, פטנטים, ואוכל שבא מהתכוונות מלאה בת שנים.

הילה אלפרט בסדנה המתמקדת בחמישה מתכונים שיוצאים למסע בעקבות הלביבה – מהעיירה בפולין, דרך האימפריה העות'מאנית ועד אגן הים התיכון. מסע במלוח חריף ומתוק האוסף בדרך טיפים וסיפורים.

חצי שעה בתוך הבית שלי על בניית מזווה בימי קורונה. מה כדאי לאכול בשביל הנפש, מה בשביל המערכת החיסונית. מאיזה יצרנים כדאי להזמין, איך ניגשים למטבח בשביל לצאת ממנו בזול, למה חשוב לא לזרוק ואיך עושים את זה.

משך שנים ארוכות נשים נשאו בסירים את הדי אן איי של משפחות. מטבחי הבתים היו עבודות שורשים מבעבעות, עם טעם וריח. מקור כח משפחתי שיש להגן עליו מפני עיניים זרות.
עם יציאת הנשים לעבודה מתערער הסדר הישן . מה הרווחנו, מה אבד ואיך כל זה קשור לקליפת לימון במטבח של סולטנה מור יוסף, היא סבתא שלי ובסיפור אהבה גדול שפרם ורקם את המשפחה שלנו.

שישים דקות מגרות ומתגרות, מציצות לתוך סירי הארץ מתחילת המאה העשרים ועד עכשיו. בודקות את התמורות במזווה המקומי המורכב ממטבחי מהגרים, מהמטבח הערבי המקומי המותח קו ברור אל זה המקראי. מטבח מימי צנע ועד תרבות שפע. מהימים בהם אכלנו רק בשביל להתחזק וגמרנו מהצלחת כי בשואה לא היה, מהמטבח הצבאי ומטבחי קיבוצים עד למאה ה-21 בה שפים ישראלים הם כוכבים גדולים בארץ ובעולם.

למה כדאי להזמין הרצאה של הילה אלפרט

בהרצאתה הייחודית של הילה אלפרט מסופר כיצד נקשרו האוכל והתשוקה לאורך ההיסטוריה. במהלך ההרצאה עולים נושאים מהותיים וביניהם הקשר בין סקס לאוכל, דימוי גוף ואנתרופולוגיה ועוד. תוך כדי ההרצאות מבשלת אלפרט לקהל ומאפשרת לטעום ולהריח.

order lecture by - הילה אלפרט