טליה פלד קינן מרצה

טליה פלד קינן

טליה פלד קינן - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

עיתונאית, בימאית ומגישת טלוויזיה.

הגישה את תכנית התחקירים ״עושות חשבון״ בערוץ 10, ובמשך שלוש שנים הגישה פעם בשבוע את התכנית הכלכלית צרכנית ״הכל כלול״, בנוסף הגישה את תכנית הבוקר של ערוץ 10 ״בוקר אור״.  פלד קינן ביימה עשרות סרטים דוקומנטריים, שהתאפיינו כולם ברגישות ועומק יוצאי דופן ואפשרו דיון על נושאים שלרוב אינם מטופלים בשיח התקשורתי. הסרט ״לגדל את אבא ואמא״ עסק לראשונה בילדותם של ילדים ׳רגילים׳ ששני הוריהם בעלי מגבלה שכלית. בשנת 2017  פלד קינן ליוותה את חיילי צה״ל שפועלים על גבול סוריה וקולטים את הפצועים הסורים המקבלים טיפול בישראל, ותיעדה אותם בסרט ״חיילים ללא גבולות״. סרטה ״אחי מיוחד״ שעסק במשפחות בהן ילד בעל צרכים מיוחדים שודר בהקרנה מיוחדת בסינמטק וזכה לתשואות רמות. סרטה ״כדור האושר״ עסק בהתמודדות של אנשים עם חרדה ודכאון והשימוש הנרחב בכדורים. לאורך השנים שימשה כתבת יומן ומגזין בחברת החדשות של ערוץ 10 ועשתה כתבות ותחקירים בעלי אמירה חברתית נוקבת. בתחילת דרכה היתה כתבת רווחה במהדורה, וכבר אז הפכה לקול חברתי בולט. בעבר זכתה בפרס תא העיתונאיות לשנת 2015 על תרומתה לשיח התקשורתי בישראל. בעלת תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב במדע המדינה, עם לימודים מורחבים בהיסטוריה כללית.

פלד קינן היא קול חברתי נשי עמוק וייחודי בתקשורת הישראלית, ולאורך ההרצאה שלה היא מספקת המון תובנות מפתיעות לאופן בו פועלת התקשורת בארץ ובעולם.

ההרצאה של טליה פלד קינן מרתקת ומפתיעה, משום שהיא חושפת עולם שלם שמתרחש מאחורי מסך הטלוויזיה שלנו, והאופן בו הוא פועל ומשפיע על החשיבה שלנו. באופן לא מודע אנחנו קולטים מסרים מהתקשורת ואלה מעצבים לנו את התודעה והלך הרוח מבלי שנשים לב. טליה פלד קינן מצליחה לגרום לנו לעצור לרגע לשאול שאלות ולעורר ספקות. ההרצאה מלווה בהרבה דוגמאות וקטעי וידאו מהתקשורת בארץ ובחו״ל, ומספקת הסבר נרחב, מרענן ומקורי שלא שומעים בתקשורת הישראלית

הרצאות מבוקשות

מפגש אישי, חשוף ומרגש עם העיתונאית טליה פלד קינן.
במפגש היא מספרת על הבחירות הלא שגרתיות שעשתה: המעבר לעולם הטלוויזיה בגיל מאוחר בעקבות פיגוע שעברה עם בתה התינוקת, הסרטים הדוקומנטריים שלה
שדיברו על מה שתמיד שתקו לגביו והפוסט הנוקב שפרסמה בעקבות היציאה מהארון של בנה בן ה-12 שעורר סערה גדולה.

מה הקשר בין הרווי ויינסטין שכפה סקס על שחקניות זוהרות בהוליווד לבין אנגווץ׳ וואסה שנרצחה בישראל בידי בעלה השוטר. מה הקשר בין התנועה הפמיניסטית לבין חברת קוקה קולה. מה עדיף לגבר שרץ לפוליטיקה, להיות יפה או מכוער.

אחרי ההרצאה הזאת אתם תדליקו טלוויזיה ותסתכלו עליה באופן שונה לחלוטין.

ההרצאה המרתקת של טליה פלד קינן מלווה בקטעי וידאו ודוגמאות מעולם החדשות, הפרסום והבידור, ומצליחה לעורר הרבה שאלות. השנה של Me Too, השנה של ׳למה לא התלוננתי׳, והשנה שבה נרצחו 25 נשים בישראל. איך התקשורת מציגה נשים, מה תפקידם של גברים, איך מעצבים לנו מחשבות ותודעה באלפי מסרים יומיומיים, ואיך עושים מהפכות שמשנות מציאות.

שנת 2018 היתה שנת הנשים. של מי תהיה 2019?

order lecture by - טליה פלד קינן