עו"ד יוסי מזרחי מרצה

עו"ד יוסי מזרחי

יוסי מזרחי - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

כתב תחקירים ומגזין, חדשות 12. עוסק בתקשורת מעל 20 שנה , מרביתן באזור חיפה והצפון ובשנים האחרונות עורך תחקירים שונים לאולפן שישי ולמהדורות סוף השבוע, סיקר בין היתר את פרשת תאיר ראדה, גלעד שליט, מלחמת לבנון השנייה ואסון הכרמל. בין יתר התחקירים שפרסם: פרשת אלון חסן ונמל אשדוד, ההתעללות בבתי האבות  וראשי הערים שמעלו בתפקידם והסתבכו בפלילים. מזרחי הוא משפטן ועו"ד במקצועו ובעל תואר שני בתקשורת.

 

הרצאות מבוקשות

את התקשורת הכתירו והגדירו לא פעם כזו שממליכה, שמחליטה, שמחסלת, שמשנה עמדות ומעצבת דעות. כבר שנים שיש בעלי אינטרס לנפח את כוחה של התקשורת ולהפוך אותה למפלצת דורסנית שהיא גם אויב העם. בפועל התמונה שונה לגמרי, תקשורת מפוררת, מחולקת שיכולה לדווח, לסקר ולחקור אבל בשטח לא הרבה ישתנה.

הרצאה מרתקת ומלאה בסיפורים אישיים ואנקדוטות בה נחצה מאחורי הקלעים של שורת תחקירים וחשיפות שזעזעו מדינה שלמה, נראה מי ניסה להשפיע על מהלכן, איך עשה זאת ומה הייתה התוצאה של התחקיר וההשלכות. בין יתר הדוגמאות: שיחת הטלפון ששלחה ראש עיר מהצפון לכלא,  כיצד ביתו של ראש העיר צמח ב-120 מטרים מבלי ששם לב, מדוע סילבן שלום עף מהפוליטיקה (רמז: לא בגלל החקירה המשטרתית), כיצד חיים כץ שבר שיא ג'ינס בשנות חופשה וכיצד שיחת מסדרון אקראית בחברת החדשות קבעה את זהותו של נשיא המדינה.

אותם חברים בקבוצה הסגורה/כת הם לא שונים מאיתנו, אין להם סימן מייצג ואיש לא היה מנחש שזה מה שהם עושים אחרי העבודה. הכתות למיניהן שפרצו לתודעה בעיקר בעקבות פרשת גואל רצון הפכו עם הזמן ל"קבוצות לימוד", מפגשים חברתיים להחלפת רעיונות כשבפועל, האלמנטים דומים. קבוצה סגורה, קודים זהים, הערצת המנהיג, ניצול כספי או רוחני וניתוק מהסביבה והמשפחות. בשנים האחרונות התעמקתי בכמה וכמה כתות שונות החל מכת התלמידות של אהרון רמתי מירושלים, "קבוצת הלימוד" של אילנה פרישווסר המטפלת ההוליסטית מהצפון שיצרה סביבה קבוצת מעריצים כנועים, נשותיו הרבות של דניאל אמבש שעדיין ממתינות לשחרורו מהכלא, ריקי שחם והכת הצפון תל אביבית, נילי בכר המתקשרת והמאמינה הראשית שלה שרי אריסון ועד לחסידות גור והתקנות המחמירות שהסתיימו בהתאבדותה של אסתי ויינשטין.

ההתעללות בבית האבות "נאות כיפת זהב " בחיפה , רמי לוי ,התנהלות וועדי העובדים בנמל חיפה ובתעשייה האווירית, פרשת אלון חסן ועוד.

למה כדאי להזמין הרצאה של יוסי מזרחי

הרצאותיו של יוסי מזרחי שזורות בסיפורים מדהימים ומזעזעים מתוך המקרים אותם תיעד בתפקידו ככתב ועיתונאי. בין סיפוריו ניתן למצוא את התיעוד של האסון בכרמל, אודות תפיסת האנס בני סלע ועוד סיפורים רבים וחשובים אחרים.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - יוסי מזרחי