אלוף במיל' יצחק בריק מרצה

אלוף במיל' יצחק בריק

יצחק בריק - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

שירת בתפקידו כנציב קבילות החיילים מדצמבר 2008 עד ינואר 2019, בתפקידיו האזרחיים הקודמים שימש כיועץ אסטרטגי לקרן רש״י , יו״ר העמותה לפיתוח הגליל והנגב של ראשי הערים והרשויות של הגליל והנגב, יו״ר הועד המנהל של מכללת עמק יזרעאל ומרכז משק של קיבוץ גלאון. בוגר הטכניון כמהנדס תעשייה וניהול ובוגר תואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת ת״א.

בתפקידיו האחרונים בצה״ל פיקד האלוף בריק על אוגדה 36 האוגדה הסדירה ברמת הגולן, סגן מפקד חיילות השדה ( מז״י ), בתפקידיו כאלוף: מפקד המכללות (המכללה לביטחון לאומי, פו״ם, מלט״ק, וקורסים בכירים נוספים), מפקד גייס דרומי מול הצבא המצרי.

האלוף בריק נלחם במלחמות ישראל: במלחמת ששת הימים לחם כמפקד טנק בקרבות אבועגילה, אום כאתף בסיני, באוגדה של אריק שרון; במבצע כארמה לחם כמפקד מחלקת טנקים בחטיבה 7; במלחמת יום הכיפורים לחם בסיני ובמצריים לאחר חציית תעלת סואץ, כמ״פ טנקים בגדוד 113 של אוגדה 162; במלחמת לבנון הראשונה היה מפקדה של טנקים במילואים; שהה בלבנון במשך שנתיים כמפקד חטיבה סדירה וכסגן מפקד אוגדה סדירה. במהלך מלחמת יום הכיפורים החליף בריק שבעה טנקים שנפגעו ונפצע פעמיים, ונותר אחד מהלוחמים הכשרים הבודדים מגדודו, שמנה יותר מ- 200 לוחמים לפני הקרבות.

על מעשיו אלו הוענק לו עיטור העוז.

 

 

הרצאות מבוקשות

סיפורו האישי והמצמרר של האלוף במילואים יצחק בריק. מנהיגות והובלת אנשים במצבי קיצון, סיפור מלא השראה ומרגש עד דמעות, המסרים המנהיגותיים בהרצאה נכונים לגבי כל מי שמנהל ומוביל אנשים גם במצבי שגרה וגם במצבי משבר.
בהרצאה מספר בריק על סגירת מעגלים אחרי עשרות שנים, סיפורים אנושיים, מלאי השראה ומרגשים העולים מתוך התופת של מלחמת יום הכיפורים.

מפגש בלתי אמצעי עם אלוף במיל' יצחק בריק.

הדרך לגעת באנשים, ליצור מוטיבציה וניצוץ בעיניים, לטפח הרגשת שותפות, שייכות, ומחויבות לאירגון ואמונה בהנהלה ובמערכת. ע"י כך להביא את המערכת לתפוקות גבוהות יותר. המודל של המנהל הנכון – דוגמא אישית, מקצועיות, אמינות, דבקות במשימה, יכולת קבלת החלטות, אך עם זאת גם לקחת אחריות על ההחלטות שנתקבלו. מנהל שדורש ועומד על דרישותיו. מצד שני מנהל בעל קשרי אנוש מעולים שמעניק לאנשיו הרגשת שייכות, ולכידות, גורם להם ליצור אמון בעצמם ובארגון והערך שלהם בתוך החברה ואמון במנהיגים שלהם.
הרצאה זו עוסקת בדרך ובחשיבות של טיפוח המנהלים הזוטרים ומתן כלים לשפר את תפקודם. הם אלו שעומדים יום יום מול העובדים והם גורם מכריע ביכולת של החברה להתקדם לעמוד ביעדים שלה.

הרצאה מועילה וחשובה לכל מי שעובד עם אנשים – עבודת צוות, ערבות הדדית, מחויבות לארגון, אמון הדדי, רעות, שיח פתוח, למידה עצמי.

 

 

מתוך ניסיון של שנים רבות בניהול באזרחות ובצבא, ובהובלת פרויקטים לאומיים וחינוכיים, הובלת אנשים במצבי משבר ובשגרה, מדבר האלוף בריק על שלושת המרכיבים המרכזים להצלחתה של חברה, התרבות הארגונית בחברה, דרך הניהול של החברה, המנהיגות שפירושה – מה נדרש מהמנהל בעבודתו מול הכפופים ליצירת מוטיבציה, מחויבות, הרגשת שייכות ושותפות, הזדהות עם מטרות החברה, אמון בהנהלה ואמון בעובדים סביבך, לתת לעובדים את ההרגשה שהחברה היא הבית השני שלהם.
הרצאה זו זוכה להצלחה רבה מאוד ומביאה את השומעים לתובנות חדשות לשיפור התרבות הארגונית הניהולית והמנהיגותית בחברה שלהם.

סגירת מעגלים אחרי עשרות שנים, סיפורים אנושיים, מלאי השראה ומרגשים עד דמעות,העולים מתוך התופת של מלחמת יום הכיפורים. מפגש בלתי אמצעי עם אלוף במיל' יצחק בריק.

לקוחות ממליצים

משרד הבריאות
 

משרד הפנים
 

שמואל פז משרד עו"ד
 

מרצים שאולי יעניינו אותך

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אורלי וילנאי וגיא מרוז הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים,השראה,זוגיות,מוזיקה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מופעים,צחוק והומור,קיימות ויזמות חברתית

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

שי ניצן הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,משפט ומדינה,פלילים

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

צבי יחזקאלי הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,פסח,צבא ומדינה,ראש השנה

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

איתי אנגל הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,השראה

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

אלון בן דוד הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הנחיית אירועים,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום הזיכרון לשואה ולגבורה,יום העצמאות,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,צבא ומדינה

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

עמרי אסנהיים הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,השראה,חנוכה,יום הזיכרון לחללי צה"ל,יום העצמאות,מוטיבציה, מצוינות והעצמה,מרצים לתקופת חירום מלחמה לחץ והרגעה,משפט ומדינה,פסח,ראש השנה

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

נינו אבסדזה הרצאות - מרכז המרצים לישראל

מרצה בנושאים: אקטואליה ותקשורת,הגיל השלישי,הרצאות לנשים,השראה,מרצים לחוגי בית

order lecture by - יצחק בריק