אלוף במיל' יצחק בריק מרצה

אלוף במיל' יצחק בריק

יצחק בריק - הרצאה
עברית

קורות חיים

בתפקידו כנציב קבילות החיילים מדצמבר 2008 עד ינואר 2019 , בתפקידיו האזרחיים הקודמים שימש כיועץ אסטרטגי לקרן רש״י , יו״ר העמותה לפיתוח הגליל והנגב של ראשי הערים והרשויות של הגליל והנגב, יו״ר הועד המנהל של מכללת עמק יזרעאל , מרכז משק של קיבוץ גלאון. בוגר הטכניון כמהנדס תעשייה וניהול , בוגר תואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת ת״א .

בתפקידיו האחרונים בצה״ל פיקד האלוף בריק על אוגדה 36 האוגדה הסדירה ברמת הגולן , סגן מפקד חיילות השדה ( מז״י ) , בתפקידיו כאלוף : מפקד המכללות ( המכללה לביטחון לאומי , פו״ם , מלט״ק , וקורסים בכירים נוספים ) , מפקד גייס דרומי מול הצבא המצרי .

האלוף בריק נלחם במלחמות ישראל: במלחמת ששת הימים לחם כמפקד טנק בקרבות אבועגילה, אום כאתף בסיני , באוגדה של אריק שרון ; במבצע כארמה לחם כמפקד מחלקת טנקים בחטיבה 7; במלחמת יום הכיפורים לחם בסיני ובמצריים לאחר חציית תעלת סואץ, כמ״פ טנקים בגדוד 113 של אוגדה 162 ; במלחמת לבנון הראשונה היה מפקדה של טנקים במילואים ; שהה בלבנון במשך שנתיים כמפקד חטיבה סדירה וכסגן מפקד אוגדה סדירה . במהלך מלחמת יום הכיפורים החליף בריק שבעה טנקים שנפגעו ונפצע פעמיים, ונותר אחד מהלוחמים הכשרים הבודדים מגדודו, שמנה יותר מ- 200 לוחמים לפני הקרבות.

על מעשיו אלו הוענק לו עיטור העוז

הרצאות מבוקשות

סיפורו האישי והמצמרר של האלוף במילואים יצחק בריק . מנהיגות והובלת אנשים במצבי קיצון , סיפור מלא השראה ומרגש עד דמעות , המסרים המנהיגותיים בהרצאה נכונים לגבי כל מי שמנהל ומוביל אנשים גם במצבי שגרה וגם במצבי משבר

הדרך לגעת באנשים, ליצור מוטיבציה אצל הכפופים, ניצוץ בעיניים, הרגשת שותפות, שייכות, מחויבות לארגון ואמונה בהנהלה ובמערכת. הכנת מערכת לתפוקות גבוהות יותר, המודל של המנהל הנכון – דוגמא אישית, מקצועיות, אמינות, דבק במשימתו, מסוגל לקבל החלטות אבל גם לקחת אחריות על ההחלטות שלו. מנהל שדורש ועומד על דרישותיו. בצד שני מנהל שיודע לגת באנשים – ליצור אצלם מוטיבציה, הרגשת שייכות, שותפות, לכידות, ליצור אצלם אמון בעצמם ובארגון והערך שלהם בתוך החברה ואמון במנהיגים שלהם. לכל אדם שעובד עם אנשים ההרצאה תועיל – עבודת צוות, ערבות הדדית, מחויבות לארגון, אמון הדדי, רעות, שיח פתוח, למידה עצמי.

 

 

אומנות המנהיגות, הדרך לגעת באנשים, מתוך ניסיון של שנים רבות בניהול באזרחות ובצבא , ובהובלת פרויקטים לאומיים וחינוכיים , הובלת אנשים במצבי משבר ובשיגרה מדבר האלוף בריק על שלושת המרכיבים המרכזים להצלחתה של חברה , התרבות האירגונית בחברה , דרך הניהול של החברה , המנהיגות שפירושה / מה נידרש מהמנהל בעבודתו מול הכפופים , ליצירת מוטיבציה , מחויבות , הרגשת שיכות ושותפות , הזדהות עם מטרות החברה , אמון בהנהלה ואמון בעובדים סביבך , לתת לעובדים את ההרגשה שהחברה היא הבית השני שלהם .הרצאה זו זוכה להצלחה רבה מאוד ומביאה את השומעים לתובנות חדשות לשיפור התרבות האירגונית הניהולית והמנהיגותית בחברה שלהם .

לקוחות ממליצים

משרד הבריאות
 

משרד הפנים
 

שמואל פז משרד עו"ד
 

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - יצחק בריק