פרופ ירון זליכה מרצה

פרופ ירון זליכה

ירון זליכה - מרכז המרצים לישראל
עברית , אנגלית

קורות חיים

מהכלכלנים המשפיעים והחשובים בישראל של ימינו. השתתף בסדרת הטלוויזיה "מגש הכסף" שעוסקת במצב החברתי והכלכלי של מדינת ישראל.

בין השנים 2003 – 2007 כיהן כחשב הכללי של מדינת ישראל, בין השנים 1996 – 1998 ניהל את התחום הכלכלי בלשכת ראש הממשלה, בנוסף, מילא זליכה מגוון תפקידים בכירים במגזר העסקי, ביניהם ראש האגף לתכנון עסקי ואסטרטגיה בפרטנר תקשורת וסמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי בדרך ארץ הייווייז. בנוסף, שימש זליכה יו"ר וחבר-דירקטוריון במספר חברות.
זליכה עמד בראש שורה של וועדות ציבוריות חשובות. הוא זכה באותות הוקרה רבים על מגוון התפקידים שמילא. ב-2004 זכה באות מנהל הכספים המצטיין של ישראל, ב-2007 באות הנפקת השנה בעולם וב-2009 באות אביר איכות השלטון.
כיום פרופ' זליכה עומד בראש ביה"ס לראיית חשבון וניהול כספים בקריה האקדמית אונו, ובמקביל מנהל את החברה לייעוץ כלכלי בייסודו.
פרופ' זליכה כתב חמישה ספרים ביניהם: "ארבע-מאות המלקות וסרטים אחרים" (2015), "לאחר הגווארדיה השחורה" (2008), "אי וודאות", "ציפיות ומדיניות מאקרו כלכלית בישראל" (2009), "שינוי בהרגלי הצריכה" (2011) ו-"The Macroeconomics of Corruption" (2013). בנוסף, פרסם פרופ' זליכה עשרות מאמרים בכתבי עת מקצועיים ואקדמיים.

 

הרצאות מבוקשות

למה כדאי להזמין הרצאה של פרופ' ירון זליכה

הרצאותיו עוסק פרופ' זליכה במצבה הכלכלי-חברתי של ישראל, ומסביר כיצד המדיניות הכלכלית משפיעה על השינויים בקצב הצמיחה, על רמות המחירים ועל שיעורי העוני. בנוסף, דן זליכה במכלול רחב של נושאים החל מרמת התחרותיות במשק, העיוותים בשוק ההון והפנסיה, אי השוויון במיסוי, האפליה כנגד עסקים קטנים ובינוניים, המשבר בשוק הדיור ואופק הצמיחה. לזליכה מטרה מובהקת- ברצונו לגרום לציבור להבין טוב יותר מהם הכוחות המניעים את הכלכלה בישראל, תוך מתן פתרונות קונקרטיים שלדעתו יכולים להביא את ישראל לצמיחה ולרווחה ממשית.

מרצים שאולי יעניינו אותך

איריס דרור

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה,פסח

אלוף במיל' אליעזר שקדי

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

תא"ל (במיל') בנצי גרובר

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

לבנת פורן

מרצה בנושאים: הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות לנשים,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

ד"ר חיים שפירא

מרצה בנושאים: הרצאות השראה,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

יעל ארד

מרצה בנושאים:

ד"ר יניב לויתן

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות בנושא חדשנות ועתידנות,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

לימור לבנת

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות כלכלה, עסקים ומנהיגות

order lecture by - ירון זליכה