ירין קימור מרצה

ירין קימור

ירין קימור - מרכז המרצים לישראל
עברית

קורות חיים

מרצה, במאי וסופר, העוסק גם בקסמים.

קימור הפך את רוחב אופקיו הכללי, לתחום התמחותו הצר. היצירתיות שהוא מנחיל לכל קהלי היעד בארץ ובעולם, מתחילה בסקרנותו הטבעית בשטחים רבים, ניזונה מתפיסתו הדרמטית כאיש טלוויזיה ותיק המשלב בהרצאותיו תפיסה זו בדרך פרובוקטיבית, צבעונית ומשעשעת. בין השאר הוא משתמש בקסמים מתוחכמים הקוראים תיגר על תפיסת המציאות של הקהל בתהליך שהוא מעביר אותם מהבלתי אפשרי לאפשרי.

אביו של קימור היה פרופסור לאוקיינוגרפיה בטכניון שידע הכל על קצת. מרד הנעורים של ירין, הנמשך כבר עשרות שנים, הפך את ירין ליודע "קצת על הכל" זו טבעה של היצירתיות המשלבת בין הטוב שבכל העולמות לבין גישה שיטתית שנחקרת כבר למעלה מיובל שנים ברחבי העולם.

קימור מאמין שיש להטביע את טביעות אצבעותיו על חייו, למען שמירת הזיק בעיניו בכל גיל ולמען רווחת סביבתו. נאה דורש – נאה מקיים, הוא יצר הרצאה המשלבת מופע שאין דומה לה- ויוצרת תחושה של חוויה טוטאלית .הרצאה הועברה ל 3000 גופים, חברות וארגונים בכללם מייקרוסופט, IBM, המוסד, חב' בלומברג העולמית, הכור הגרעיני, מכון ויצמן ועוד.

הרצאות מבוקשות

הרצאה / מופע בחשיבה יצירתית ובשבירת גבולות- אירוע פרובוקטיבי, השוטח את הקיבעון הטמון בחשיבה המקובלת: הנחות שגויות, אקסיומות מוטעות וכשלים בהיסקים לוגיים, ומנגד מציע טכניקות שיטתיות להתגבר על הקיבעון, הניתנות לאימוץ על – ידי כל משתתף. המופע כולל דוגמאות ברמה האישית והארגונית. ירין משתמש בעזרים של קוסמות מתוחכמת כדי ליצור ייצוג חווייתי של חוכמה שלאחר מעשה. התוצאה הסופית היא "זעזוע מוח מחייך", המשלב בדרך משעשעת אתגר אינטלקטואלי עם הדגמות מסקרנות ומבדרות.

הרצאה המתבססת על סדרת מופת שזכתה בפרס רשות השידור בבחירה ישירה על ידי מיליון צופים. סיפורים שלא ייאמנו על אנשי כוחות הביטחון שנקלעו למצבים אבודים. לא קשים. אבודים. ויכלו להם הם גילו תעצומות נפש שלא ידעו שיש בהם, שלובים בערכים ציוניים של הגנה על המדינה, של דבקות במטרה, של אחוות חברים, אומץ וגבורה שהתגלו בהפתעה. הסיפורים מבוססים על מלחמות ישראל בחילות השונים, ים, יבשה ואוויר, מועברים על ידי ירין קימור שחקר ומצא את הסיפורים הללו מתוך מאות סיפורים שבדק. בהרצאתו הוא משלב קטעי וידאו של הגיבורים, ברגעי השיא והמשבר של מאבקם. בקטעים הללו מוצגים גם שחזורים ברמה קולנועית גבוהה.

קימור בדק מהי המציאות מאחורי אגדת המוסד, מי עומד מאחורי החיסולים. דילמות וסיפורים מאחורי הקלעים- חיסול מקצועי קר או נקם. יצירתיות מול משמעת , יושר מול "תחמנות" . ההתמודדות המתוחכמת עם הצנזורה, על הקו הדק שבין חשיפה עיתונאית לבין ביטחון המדינה. קימור מלווה את הרצאתו בקטעים דרמטיים מצולמים מסרטיו הבולטים: "המרגל שחזר אל הכפור", "הנוקמים בנאצים" "רצח הספורטאים במינכן" "ג'ני מיי מאמנת הדולפינים", הסדרה "גיבורים בעל כורחם" וסרטו האחרון "שפתיים חתומות" על ששת ראשי המוסד ששודרו בארץ ומקצתם הופצו בעולם. ההרצאה תרתק ואפילו תשעשע אתכם ותסחף לעולם הנסתר מאחורי ביטחון המדינה. ההרצאה מלווה בקטעי סרטים ועדויות של ראשי המוסד ובכיריו.

הרצאה בלעדית אודות הנקמה היהודית בנאצים שבמהלכה חוסלו 1500 נאצים. סיפור לא ידוע שנחשף לראשונה ע"י ירין קימור בסדרה בת שבעה פרקים שביים (בהפקת דורית סטאריק). בהרצאה שלובים קטעי עדויות נדירים של נוקמים המתארים את דרך השגת המודיעין, שיטות החיסול והתמודדות עם דילמות אתיות כמו חיסול בלא משפט, אופציית טעות ועוד.

ג'ני מיי, האשה שחדרה לכל ארגוני הביון בעולם וחוסלה בישראל ג'ני מיי היתה ג'יימס בונד נשי ,מאמנת דולפינים למטרות צבאיות, מומחית בשיטות הרג ללא מכות, בעלת חגורת דאן 5 בקראטה , צלפת מיומנת ומומחית בחומרי נפץ, ניהלה קשרים מפותלים עם הק.ג.ב ה CIA , ה"מוסד" ושירותי ביון ערביים. אישה יחידה שהתנהלה לבדה בעולם גברי קשוח ויכלה לו , במו חייה קראה תיגר על דימויים נשיים רווחים של מעמד האישה. בהרצאה נשאלת השאלה כיצד ? ניתנות תשובות מעניינות ודרמטיות

חשיפת סימני השאלה מאחורי סימן הקריאה של תקשורת ההמונים. הציבור צורך אך ורק את קצה הפירמידה של התקשורת כמוצר סופי ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות. מבחר שיקולים מבסיס הפירמידה ועד קודקודה נשאר עלום מעיניו של הציבור. ההרצאה מציגה בדרך דרמטית את מלוא הספקות המוסריים והאנושיים, המגבלות הטכניות וההגבלות המשפטיות מאחורי המוצר הסופי. ההרצאה מלווה בקטעי סרטים ועדויות החושפים סיפורים שמעולם לא סופרו ומדגימים את מלוא עוצמת הדילמה.

למה כדאי להזמין הרצאה של ירין קימור

ההרצאה /מופע היא אירוע שאין דומה לו, המשלבת טכניקות לא ידועות לקהל בפיתוח יצירתיות עם שעשוע והומור: מעין טיפול עשרת אלפים למוח, דרמטי, משעשע, מחכים ומעשיר כאחד.

order lecture by - ירין קימור