לילך שובל מרצה

לילך שובל

לילך שובל - הרצאות
עברית

קורות חיים

לילך שובל ילידת ירושלים, יועדה לתפקיד לחימה בגדוד קרקל, אך בחרה בקריירה עיתונאית שאת דרכה החלה כשנבחרה לצוות הכותבים של עיתון "במחנה". שובל הייתה לאישה הראשונה שמונתה לכתבת צבאית בעיתון הצבאי ולחברה בתא הכתבים הצבאיים בישראל. בתפקיד זה סיקרה בין היתר את תכנית ההתנתקות – פינוי היישובים הישראליים ברצועת עזה ובצפון השומרון, ואת מלחמת לבנון השנייה.

לאחר שחרורה מצה"ל הצטרפה לילך שובל לצוות הכותבים של אתר Ynet ככתבת לענייני משרד החוץ וירושלים. לאחר מכן בשנת 2007 הצטרפה לעיתון "ישראל היום" ככתבת לענייני צבא וביטחון ונמנתה בין מייסדיו. מעבר לסיקור השוטף לעמודי החדשות של העיתון, שובל נמנית בצוות הכותבים במוסף "ישראל השבוע", מוסף "שישבת" ומשמשת בהם כפרשנית.

במסגרת תפקידה, סיקרה שובל מקרוב את כלל מבצעי צה"ל בשנים האחרונות ובין השאר את מבצעי "עופרת יצוקה", "עמוד ענן" ו"צוק איתן". באחרון הייתה הכתבת הראשונה שנכנסה לרצועת עזה עם כוחות צה"ל.

הרצאות מבוקשות

ההרצאה כוללת סיפורים אישיים על מאבקן של נשים במערכות "גבריות"- הצבא והתקשורת. עוד בהרצאה על ההצטרפות לכוחות צה"ל – הכניסה לרצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן" ומבצעי מעצרים בגדה המערבית. מאיפה מודלפים הסיפורים לתקשורת? האם הם אמינים? כיצד מנווטים בין האינטרסים העומדים מאחורי כתבות ומה הנגיעה של דובר צה"ל בהן? כיצד לנתח רמיזות תקשורתיות שמנסות לעקוף את הצנזורה?. האם צה"ל באמת שוויוני כלפי נשים כפי שהוא מנסה לצייר את עצמו? מתי, אם בכלל, נראה נשים משרתות בשריון, בצנחנים או אפילו בסיירת מטכ"ל? מה היא הסיבה שבגינה נשים רבות ומצוינות בוחרות שלא להמשיך בקריירה צבאית? והאם המערכת הצבאית היא בכלל האשמה בכך?

למה כדאי להזמין הרצאה של לילך שובל

כתבת צבאית במדינת ישראל זה לא מחזה שקורה כל יום, בטח ובטח אחת שנכנסת לרצועת עזה עם צה"ל. שובל נותנת הרצאה כובשת איך זה להיות כתבת צבאית בתוך מערכת גברית ובכלל.

מרצים שאולי יעניינו אותך

אטילה שומפלבי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

גיא מרוז

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות מוטיבציה, מצוינות והעצמה

אורלי וילנאי

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות לנשים

אלון בן דוד

מרצה בנושאים: הנחיות,הרצאות אקטואליה ותקשורת

צבי יחזקאלי

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת

איתי אנגל

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

עמרי אסנהיים

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה

נינו אבסדזה

מרצה בנושאים: הרצאות אקטואליה ותקשורת,הרצאות השראה,הרצאות לנשים,מרצים לחוגי בית

order lecture by - לילך שובל